Jump to content



Είναι γνήσιο αυτό το sandisk?


Recommended Posts

μου χει τυχει μερικές φορες ανάλογα με το μέγεθος να παίρνω διαφορετικά αποτελέσματα, παρ'όλο που ολα είχαν σωστό alignment και επειδή το 2048k που φαίνεται λίγο μεγάλο γι' αυτό του πρότεινα να δημιουργήσει καινουριο partition table με το gparted που συνήθως το alignment που κάνει δεν ειναι πάνω απο 1024k

 

Πολύ πιθανό να πάρει τα ίδια αποτελέσματα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Link της προσφοράς έχουμε ή εξέπνευσε;

edit: this one http://www.mymemory.co.uk/USB-Flash-Drives/SanDisk/SanDisk-64GB-Cruzer-Extreme-USB-3.0-Flash-Drive---245-MB_s ?

Ναι αυτό είναι. Όπως μπήκα να το τσεκάρω μου πέταξε νοτιφικατσιο για αυτό http://m.mymemory.co.uk/product?p=43967&notification=

Για όποιον κυνηγάει τα gb ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω τεστ το έχω κάνει μεν σε USB2.0 port, αλλά είναι ίσως μία σύγκριση μεταξύ Alignment Size ( αλλάζει και το Allocation, αλλά οκ..)

 

Το πρώτο νούμερο είναι το Allocation και το δεύτερο το Alignment...

 

 

AlignmentComparison_zps35481171.png

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το alignment ?

 

Μια ιδέα μπορείς να πάρεις από το παρακάτω διαγραμματάκι...για περισσότερα μπορείς να googlarεις για να δείς για ποιο λόγο χρειάζεται..

 

Alignment28.png

 

Wow - στα 4Κ οι διαφορές είναι χαοτικές!

 

Για κάποιον που τρέχει κάτι από το flashάκι (OS), θα είναι μέρα με την νύχτα... αλλά εκεί πιθανότατα να μην είσαι και NTFS τώρα που το σκέφτομαι.

 

Ενδέχεται να οφείλεται και στο Allocation Size όπως είπα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια,τι να κάνω γιατί έχω μπερδευτεί;;;Δεν θα τρέξω λογισμικό από το φλασακι,μόνο αντιγραφές ταινίες και μεγάλα iso αρχεία..

Υπάρχει τρόπος να γυρίσω πίσω;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.