Jump to content



2 Οθόνες μαζί πως;


Recommended Posts

Καλησπέρα απο εμένα,

 

Έχω ερώτηση.

 

Έχω μια οθόνη που συνδέεται με έναν αντάπτορα πάνω σε κάρτα γραφικών με DVI.

 

και έχω και μια δεύτερη οθόνη η οποία είναι σκέτη VGA οπότε αντί να αγοράζω άλλο αντάπτορα έχω καλώδιο VGA και την συνδέωω πάνω στην onboard.

 

Γινεται να παίξουν και οι 2? η μία απο την κάρτα γραφικών και η άλλη απο το onboard.

Link to comment
Share on other sites

Υπο φυσιλογικες συνθηκες γινεται, αρκει να εχει επιλεξει απο το bios να ειναι enabled η onboard.

Ετσι εχω και εγω 4 οθονες, 2 απο τη καρτα γραφικων 2 απο την onboard.

Link to comment
Share on other sites

Υπο φυσιλογικες συνθηκες γινεται, αρκει να εχει επιλεξει απο το bios να ειναι enabled η onboard.

Ετσι εχω και εγω 4 οθονες, 2 απο τη καρτα γραφικων 2 απο την onboard.

 

έχω βάλει show device την on board .δεν εχει κάποια άλλη επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Πια μητρικη εχεις ;

show device απο το bios ;

την οθονη τη συνδεσες ;

 

Λεπόν αναλυτικά :

 

ASRock H87 Fatal1ty

 

με BIOS : P2.40

 

Η μία LG οθόνη είναι με αντάπτορα από DVI> VGA (στην κάρτα γραφικών)

Η άλλη οθόνη VGA είναι απευθίας πάνω στην μητρική.

Ορίστε παραθέτω και φωτογραφία για το πως έχω ρυθμίσει το BIOS,δεν υπάρχει άλλη επιλογή αλλού ή οτιδήποτε.

 

(Η οθόνη λειτουργεί και είναι στο ρεύμα και συνδεδεμένη αν χρειαστεί να το πώ και αυτό)

 

20141121_192300_zps9d85bbe1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωραια δεν εχει να κανεις κατι αλλο.

 

δεξι κλικ στο dekstop -> screen resolution , λογικα εκει θα σου εμφανιζει 2 οθονες και απο κατω θα εχει επιλογη να ενεργοποιησεις τη 2η και να κανεις extend desktop.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν υπαρχει περιπτωση να βαλεις και τις 2 στην καρτα γραφικων και οχι στην onboard? Το δοκιμασες ή δεν υπαρχει connectivity?  Δε ξερω αν γινεται αλλα επειδη θα παρω οθονη σε λιγες μερες και θα την βαλω στο DisplayPort μαλλον, θα δοκιμασω και εγω για να τις εχω και τις 2 (την παλια στο dvi ή στο VGA ) 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Δεν υπαρχει περιπτωση να βαλεις και τις 2 στην καρτα γραφικων και οχι στην onboard? Το δοκιμασες ή δεν υπαρχει connectivity? Δε ξερω αν γινεται αλλα επειδη θα παρω οθονη σε λιγες μερες και θα την βαλω στο DisplayPort μαλλον, θα δοκιμασω και εγω για να τις εχω και τις 2 (την παλια στο dvi ή στο VGA )

δεν ξέρω γιατί δεν γίνετε οπότε αγόρασα ένα αντάπτορα dvi>vga και τέλος τώρα και οι 2 οθόνες πάνω στην ίδια κάρτα γραφικών! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.