Jump to content



Σχετικά με power Jack και τροφοδοτικο


Recommended Posts

Σήμερα που πήγα να ανοίξω το λαπτοπ παρατήρησα ότι δεν άναβε το λαμπάκι τροφοδοσίας. οκ λέω ήξερα ότι ήταν στα τελευταία του εκεί όμως που το ψαχουλευα παρατήρησα ότι έχει σπάσει το pin από το βύσμα του τροφοδοτικού.

Εγώ τώρα πως στο καλό θα βγάλω το pin μέσα από το power Jack??

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει. Πρόσφατα αντιμετώπισα παρόμοιο θέμα σε tablet που σίγουρα το Jack είναι πιο λεπτό.

Να σου πω έσπασε απο τη μεριά του τροφοδοτικού ή του Laptop?

Αν το δεύτερο φτιάχνει εύκολα. Αν το πρώτο πάρε ένα άλλο Jack και με κλέμα ακόμα να κάνεις την αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Το λαπτοπ είναι ένα Hp g62 δες και πες μου αν μπορείς.

έχει σπάσει από την μεριά του τροφοδοτικού το πιν.

Εγώ σκέφτηκα αν βρω όλο το καλώδιο να ανοίξω τροφοδοτικό και να κολλήσω.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι απο τη μεριά του τροφοδοτικού και να το βγάλεις δε βρίσκω πως θα το κολλήσεις μετά.

Δοκίμασε αυτό που σου είπα. Κόψε το καλώδιο και πάρε ένα jack ϊδιο με αυτό που έχει απο ένα ηλεκτρολομάγαζο και κάνε τη σύνδεση στο νέο jack πλέον

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν :p 

τούτο εδώ το παλαπέρδι http://i.ebayimg.com/00/s/MTIyM1gxMjIz/z/y28AAOxyUrZS4nW0/$_57.JPG έσπασε μέσα σε αυτό εδώ το μαλαπέρδι http://i.ebayimg.com/00/s/NjAyWDYwMA==/z/Bz4AAMXQVhFR9Sww/$(KGrHqR,!qYFHm!BPwn9BR9SwwLY)g~~60_1.JPG .

 

επειδή όμως δεν έχω χρόνο να ψάχνω για πατέντες πήρα καινούργιο τζακ και πλαγκ και τα περιμένω από αύριο.

το θέμα μου τώρα είναι πως να συνδέσω το πλαγκ πάνω στο φορτιστή μου?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.