Jump to content



Τι τροφοδοτικό να πάρωω;;;


AsuS

Recommended Posts

Γεια σαςς παιδια θα ηθελα να μου πειτε ενα καλο τροφοδοτικό απο 550 εως και 650 και πανω μεχρι και 95 ευρα....ειμαι σιγουρος οτι θα μου πείτε οτι φτάνoυν και λιγότερα αλλα εγω τα θελω τα 550 τουλάχιστον...Σκεφτόμουν  το coolermaster v550 80 plus gold

Το συστημα που προορίζεται ειναι:

Pentium g3258

asrock z97 extreme4

8gb kingston beast 2400Μhz

ssd 120gb kingston

western digital 250gb

asus gt 610 1gb(σε λιγο καιρό θα παρω καποια αλλή οπως gtx 760 η r9 280 asus strix ....οποτε το λιγότερο που θα υπολογίζεται για το τροφοδοτικο θα ειναι η gtx 760 κ r9 280 strix)

Έγινε επεξεργασία από AsuS
Link to comment
Share on other sites

Γεια σαςς παιδια θα ηθελα να μου πειτε ενα καλο τροφοδοτικό απο 550 εως και 650 και πανω μεχρι και 95 ευρα....ειμαι σιγουρος οτι θα μου πείτε οτι φτάνoυν και λιγότερα αλλα εγω τα θελω τα 550 τουλάχιστον...Σκεφτόμουν  το coolermaster v550 80 plus gold

Το συστημα που προορίζεται ειναι:

Pentium g3258

asrock z97 extreme4

8gb kingston beast 2400Μhz

ssd 120gb kingston

western digital 250gb

asus gt 610 1gb(σε λιγο καιρό θα παρω καποια αλλή οπως gtx 760 η r9 280 asus strix ....οποτε το λιγότερο που θα υπολογίζεται για το τροφοδοτικο θα ειναι η gtx 760 κ r9 280 strix)

http://www.skroutz.gr/s/4056011/CoolerMaster-V650-Semi-Modular.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απέφυγε την Corsair γιατί ποτέ δεν ξέρεις αν θα μείνεις με coil whine ή με κανένα fan που κάνει σαν ελικόπτερο στα semi-fanless της.

 

Αυτό είναι η μία πλευρά. Η άλλη είναι ότι, ό,τι και να σου τύχει με Corsair θα έχεις ένα άψογο support και RMA στο πιτς-φιτίλι. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι η μία πλευρά. Η άλλη είναι ότι, ό,τι και να σου τύχει με Corsair θα έχεις ένα άψογο support και RMA στο πιτς-φιτίλι. 

Ναι man εντάξει έχει άψογο support αλλά δεν θα μπορούσε να είναι και διαφορετικά γιατί αν είχε προβληματικό θα ήταν μια από τις χειρότερες εταιρείες. Είχαμε θέματα με ΠΟΛΛΑ usb flash drives με ξαφνικό θάνατο, είχαμε άπειρες περιπτώσεις με coil whine και πάρα πολλά περιστατικά με semi fanless που το fan έκανε σαν ελικόπτερο. Σε seasonic και coolermaster μεριά για παράδειγμα δεν ξέρω πως είναι το support γιατί δεν το έχω χρειαστεί πότε. Για να μην πιάσω στο στόμα μου την ΗΧ σειρά και την ψευτο-fanless τεχνολογία που ξεκινά το fan να δουλεύει ΟΤΑΝ χρειαστεί σε 100% και μετά ξανασταματάει ή κάνει έλεγχο στροφών. Φαντάσου τώρα να έχεις κατανάλωση κάπου κοντά στο σημείο που ξεκινά για 2-3 secs και μετά σταματα το fans. Απλά tragic. Τα Coolermaster τουλάχιστον από θέμα θορύβου είναι εγγύηση. Δεν έχουν θορυβώδη fan ή κάνουν πολύ καλό fan control.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 Για να μην πιάσω στο στόμα μου την ΗΧ σειρά και την ψευτο-fanless τεχνολογία που ξεκινά το fan να δουλεύει ΟΤΑΝ χρειαστεί σε 100% και μετά ξανασταματάει ή κάνει έλεγχο στροφών. Φαντάσου τώρα να έχεις κατανάλωση κάπου κοντά στο σημείο που ξεκινά για 2-3 secs και μετά σταματα το fans. Απλά tragic.

 

Πες τα χρυσόστομε...

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που τα γράφετε αυτά λες και έχετε χρησιμοποιήσει προσωπικά οι ίδιοι 10άδες τέτοια τροφοδοτικά και σας έχουν τύχει τα απίστευτα σε δικά σας συστήματα... ή σας έχουν κουράσει τους ίδιους οι ανεμιστήρες τους με την υβριδική λειτουργία. Προϊόντα προς πώληση είναι και εμείς οι αγοραστές. Δεν χρειάζεται να είναι κανείς ούτε φανατικά υπέρ, ούτε φανατικά κατά. Δεν συμφωνώ καθόλου με το πνεύμα των γραφομένων. Με το γράμμα, μπορεί...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για τους αλλους τι εχουν κανει αλλα εγω προσωπικα εχω κανει rma 4x ΑΧ1200 λογω coil whine και θορυβου απο τους σαπιους ανεμιστηρες, 2x HX1050 επειδη εκαναν εναν συντονισμο μολις δουλευε ο ανεμιστηρας και 1x AX850 το οποιο αναβε οποτε ηθελε. Αυτο που εχω τωρα φαινεται να δουλευει καλα -για την ωρα τουλαχιστον-.

Δυστυχως δεν μπορουσα να επιλεξω αλλη μαρκα γτ τυχαινε παντα τα μαγαζια να μην ειχαν αλλες μαρκες εκεινη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.