Jump to content



Win 8.1 Bug? Ελαχιστοποίηση παιχνιδιών που είναι σε Full Screen


Recommended Posts

Καλησπέρα στη παρέα.

 

Εδώ και ένα μήνα που έχω για βασικό λειτουργικό μου τα καταραμένα 8.1 έχω το εξής πρόβλημα : 8 στα 10 παιχνίδια που θα τρέξω ενώ είναι όλα ρυθμισμένα για full screen , ελαχιστοποιούνται και όσα κλικ και να κάνω στο εικονίδιο τους κάτω στη μπάρα εργασειών δε θα μπει ποτέ στο game. Το ίδιο σκηνικό κάθε φορά με εξαίρεση μερικά παιχνίδια που για κάποιο ανεξήγητο λόγω δεν εμφανίζεται το "bug" σε αυτά.

 

παράδειγμα: ανοίγουμε ένα παιχνίδι , ας το πούμε " ΧΨ " παιχνίδι, μαύρη οθόνη για μερικά δευτερόλεπτα ( 2-3 δευτ. ) ελαχιστοποίηση ( που φαίνεται το εικονίδιο στη task bar ) , κλικ στο εικονίδιο μαύρη οθόνη 2-3 δευτερόλεπτα - πάλι ελαχιστοποίηση (desktop), όσες φορές και να κάνω κλικ το ίδιο πράγμα με εξαίρεση κάποια φορά αν θέλει μου κάνει τη χάρη και " μπαίνει " στο παιχνίδι.

 

Καμία λύση παίδες?

 

* Latest drivers installed 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

συνήθως η συντόμευση από minimize σε  full screen είναι alt + enter σε διάφορα παιχνίδια που έχω εγώ . για δοκίμασε το .

Ναι, ξέχασα να αναφέρω ότι έχω δοκιμάσει και αυτό το συνδυασμό ( alte + enter ) χωρίς κάποιο αποτέλεσμα.

 

Θα δοκιμάσω τη λύση του LazyDog

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.