Jump to content



handsfree για το κινητο.


Recommended Posts

Μιας και χασαμε τα πιστονια, θα ηθελα καινουργια handsfree για το Oneplus μου.

Αν και δεν μιλαω πολυ στο τηλεφωνο, θα ηθελα buttons για να ελεγχω το play/pause/next track κλπ

 

 

Τι εχετε να προτεινετε απο την εγχωρια αγορα; Και απο Κινα παιρνουμε αμα λαχει, τα pistons ηταν αρκετα καλα για την τιμη τους.

 

Οριο τα 50-60-70€

Link to comment
Share on other sites

Μιας και χασαμε τα πιστονια, θα ηθελα καινουργια handsfree για το Oneplus μου.

Αν και δεν μιλαω πολυ στο τηλεφωνο, θα ηθελα buttons για να ελεγχω το play/pause/next track κλπ

 

 

Τι εχετε να προτεινετε απο την εγχωρια αγορα; Και απο Κινα παιρνουμε αμα λαχει, τα pistons ηταν αρκετα καλα για την τιμη τους.

 

Οριο τα 50-60-70€

Έχω διαβάσει καλά λόγια για τα Sony SBH52. Δεν τα έχω  χρησιμοποιήσει προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα! Ψαχνομαι για ακουστικά για s3 mini μέχρι 20 ευρώ. Μέχρι τώρα έχω καταλειξει σε xiaomi piston ή Sony mh1. Δεν πολύ ψηνομαι όμως να παραγγειλω απο Κίνα, ουτε να συνδεω ανταπτορες. Έχετε καμια αλλη πρόταση?

Επίσης ανάμεσα σε αυτά τα δυο ποιο προτεινετε? Αν πάρω το mh1 μπορω να αλλάξω το φις για να γλιτωσω τον ανταπτορα χωρίς όμως να χρειαστεί να αλλάξω όλο το καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

δες και τα sony mh1,απίστευτα καλά για τα λεφτά τους. δεν χρειάζεται να δώσεις τόσα λεφτά καθώς τα pistons και τα mh1 είναι αρκετά κοντά στην απόδοση των ακουστικών στο price range 50-60-70 κατα τη γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτα ειναι διαθεσιμα τωρα [emoji14]

Σε τι τιμη τα πηρες; Και απο που τα στελνουν;

Τα Φιντέλιο 120$ στην πόρτα μου. Παρά πολύ ευχαριστημένος με ποιότητα ήχου και ακουστικού. Είμαι τεραστιοκεφαλας και μου κάνουν και είναι άνετα για πολύωρη ακρόαση. Αν θες θα βγάλω μερικές φωτό σπίτι. Είναι on όμως αλλά φοριέται άνετα παντού. Είναι semi open και δεν έχει μεγάλο leak. Από τις πιο τιμιες και καλες headphone-αγορες. Τα mh1 & pistons είναι κάτω αισθητά σε σχέση με ostry kc06a, ttpod κτλ. Κάτοχος όλων αυτών. [emoji14]

Τα ttpod t1 είναι πολύ καλά τα Τ2 πρέπει να είναι ακόμα καλύτερα. (Δεν τα έχω- ή ακούσει).

Massdrop=Αμερική εκτός και αν τα στείλει ο κατασκευαστής κατευθείαν σε σένα ανάλογα το drop και την συμφωνία.

Αυτά τα λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Τα Τ1 είναι πολύ καλά πάντως για τα 30$ που τα πήρα. Αυτά πλασαρονται για καλύτερα-ακριβότερα. Δες και το νήμα στο headfi για σιγουριά!

 

ευχαριστώ! θα κοιτάξω και στο headfi να πάρω μια γνώμη :D

μπορεί να είμαι λίγο off topic αλλά να πώ οτι όσοι έχουν android παίζει στο xda σε διάφορα κινητά ένας modιφαρισμένος driver/api ήχου που αντικαθιστά τον original που έχει το android και κάνει θαύματα!

είδα απίστευτη διαφορά στα xiaomi pistons πριν και μετά το φλασάρισμα του driver o οποίος έρχεται και με πολύ καλό equaliser!

audioFX λέγεται το mod και έχει γίνει port σε διάφορα κινητά,δοκιμάστε τον άφοβα όσοι ακούτε μουσική στο κινητό και έχετε ένα σχετικά καλό ακουστικό ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.