Jump to content



P.c εως 1000-1100 ευρω


Recommended Posts

Παιδια θα ηθελα αν μπορειτε να μου κανετε ενα PC γυρο στα 1000-1100 ευρω!Κατα προτιμηση INTEL και επισης δεν θα ηθελα να κρατισω κατι απο το παλιο μου PC οπωτε θελω μαζι με σκληρους....δηλαδη FULL χωρις οθονη.Η οθονη μου ειναι 1280Χ1024 αλλα δεν εχω κανενα προβλημα.Το PC το θελω κυριος για GAMING αλλα στο μελλον ισως να θελισω να ασχοληθω με YOUTUBING.Αν ομως πιστευετε οτι θα εχω προβλημα με την οθονη μου βαλτε μου και μια οποτε το BUDGET θα παει γυρο στα 1350.

Link to comment
Share on other sites

Μου προκαλεί εντύπωση η ανάλυση της οθόνης σου και ότι το θες για gaming + για youtubing αργότερα???

Τι Games παίζεις ακριβώς και τι εννοείς θέλεις να ασχοληθείς με youtubing? Να επεξεργαζεσαι βίντεο για παράδειγμα; Να παρακολουθείς βίντεο;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα αν μπορειτε να μου κανετε ενα PC γυρο στα 1000-1100 ευρω!Κατα προτιμηση INTEL και επισης δεν θα ηθελα να κρατισω κατι απο το παλιο μου PC οπωτε θελω μαζι με σκληρους....δηλαδη FULL χωρις οθονη.Η οθονη μου ειναι 1280Χ1024 αλλα δεν εχω κανενα προβλημα.Το PC το θελω κυριος για GAMING αλλα στο μελλον ισως να θελισω να ασχοληθω με YOUTUBING.Αν ομως πιστευετε οτι θα εχω προβλημα με την οθονη μου βαλτε μου και μια οποτε το BUDGET θα παει γυρο στα 1350.

αυτο που σου εφτιαξα ειναι χωρις οθονη, windows, και οπτικα μεσα. αν βαλεις και αυτα ανεβαινει η τιμη παρα πανω απο αυτα που διαθετεις!

post-63099-0-28877800-1422729579_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

4460 ενω υπαρχει μπατζετ 1350 με οθονη;;; προς τι η υδροψυξη; σου εφτιαξα μια συνθεση με την οποια εισαι πολυ πολυ παραπανω απο καλυμμενος. εφυγα στα 1400 ευρω ολα μαζι, αλλα αν ψωνισεις απο σκρουτζ μπορει να παει στα 1350. Αλλιως βγαζουμε τον k επεξεργαστη και βαζουμε κλειδωμενο, με Η97 τσιπ μητρικη και μπορουμε να ριξουμε και απο οθονη, κουτι, λιγο απο τροφοδοτικο. 

 

sigmaupsilonnuthetaepsilonsigmaeta.png

 

Εχεις φουλ δυνατοτητες για gaming, youtubing αλλα και για overclock αν θελησεις να σχοληθεις απλα προσθετοντας οταν ερθει η ωρα μια καλη ψυχτρα (αερα η υδροψυξη). Εγω την 970 την προτεινω αφοβα, αν τωρα εσυ εχεις καποια αντιρρηση μπορεις να την αλλαξεις.

Έγινε επεξεργασία από giorgos2187
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα δεν είναι να πάρει οθόνη του πεταματού? Βάλε μια Dell U2414H με 240. Μετά αν θές κόβεις λίγα από τις υπερβολές, βάζεις ι5 4670 στα 230 και μνήμες ένα 8ρι στα 80 ευρώ και μητρική με H97 στα 100 ευρώ και γλιτώνεις 50-55 ευρώ συνολικά. Και μετά πετάς την 970 γιατί είναι υπερβολή για αυτό που το θές και πάς σε μια κάρτα γύρω στα 250-300 που θα σου είναι υπέρ-αρκετή. Με τα ρέστα αν θές βάζεις και ένα καλύτερο τροφοδοτικό 550w-650w γύρω στα 120-130 τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη που του εβαλα μπορει να μην ειναι σαν την 2414Η αλλα μονο του πεταματου δεν ειναι. Full hd, ips, 5ms (η dell εχει 8) πληρως ρυθμιζομενη βαση..Δεν τα λες και του πεταματου. Το τροφοδοτικο επισης ειναι κορυφαιο και υπεραρκετο. Οσο για την καρτα αν ειναι να μη βαλει 970 θα παει αποκλειστικα σε 290Χ απο κει κατω απλα θα χασει χωρις λογο. Αν το παραπανω πενηνταρικο δεν θελει να το δωσει τοτε ας παει σε 4690 κλειδωμενο και Η97 και ηδη επεσε μεσα στα 1350 που διαθετει.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι και του πεταματού, τρόπος του λέγειν, αλλά είναι κρίμα να δίνεις για οθόνη 160 ευρώ και για κουτί 120. Με τα μισά λεφτά για κουτί κάνει σχεδόν την ίδια δουλειά, πχ με το Coolermaster 650 Pure στα 60 ευρώ, άρα -60  και με τα 50 που μπορεί να γλιτώσει από αυτά που είπα βγήκε η διαφορά για την οθόνη και με το παραπάνω και το budget πάει στα 1370 περίπου. Αν όμως πάει σε 290x η κατανάλωση ανεβαίνει κοντά στα 100w οπότε ίσως θα ήταν σοφότερο να πάει σε 650w ή απλά σε 290.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν παει σε 290χ καλυτερα να βαλει μεγαλυτερο τροφοδοτικο. Τωρα για το κουτι απλα του εβαλα ενα "φαντεζυ" μωρε αφου υπαρχει το μαρουλι, αλλα και πολυ καλο με πολλες καλες κριτικες. Οχι οτι ειναι το μοναδικο με το οποιο θα κανει τη δουλεια του. Προς Θεου.. Καλα τα λες κι εσυ κι εγω αλλα τον ενδιαφερομενο δεν το βλεπω ν απανταει πουθενα! Μας ξεχασε;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτείνω αυτο αμα περιμένεις και λίγο θα πέσουν οι τιμές θα φτάσει στο budget σου η αλλιως δίνεις ενα 50ευρω παραπανω και τα παίρνεις...αν και δεν ξερω για gaming καλύτερα δεν θα ήταν να έπαιρνες ενα 1μσ οθόνη?   post-59967-0-51932500-1422991922_thumb.p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.