Jump to content



To σύστημα αναγνωρίζει άλλον cpu απο αυτόν που έχω;


Recommended Posts

αδερφέ το λογικό στην όλη ιστορία είναι πως αυτος που σε πούλησε τον 4770 του έδωσες λεφτά πείρε για την πάρτι του 4770 μετά έβαλε μέσα στο κουτί του τον δικό του 2600 που είχε και στον πούλησε σαν 4770.

Το παράλογο είναι πως έβλεπες τόσο καιρό στα χαρακτηριστικά ότι είχες 4770...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα επρεπε να μας πει ολοκληρη την ιστορια και πως εγιναν οι αγορες του ....

παντος καλα στα λεει το συστημα ....

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα επρεπε να μας πει ολοκληρη την ιστορια και πως εγιναν οι αγορες του ....

παντος καλα στα λεει το συστημα ....

Καλά σου λέει ο Kpetros.

Πες πότε πήρες το σύστημα, ποιος το μόνταρε και ποιος σου πέρασε το λειτουργικό. 

Link to comment
Share on other sites

asrock z68 extreme 4 gen 3 ναι και μεσα χθες μου ελεγε τα ιδια...!ομως τωρα μιλαω με προγραμματιστη και μου λεει πως ειναι καποιο λαθος του συστηματος-bios...1,5 χρονο την εχω την motherboard αλλα υποψιαζομαι τα παντα! αναλυτικα: motherboard:asrock z68 extreme4 gen 3 gpu:asus gtx 780 cu 2 ram: corsair 8 gb power supply: corsair tx 750 ssd:ocz 128 gb κτλ κτλ!

 

Και γ.μώ τους προγραμματιστές ο τύπος...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Oric

αρα το ονομα μπορει να πλαστογραφηθει ?

αν ειναι ετσι , οταν ο αλλος μπαινει στο "system" θα βλεπει οτι γραφει και εντος registry?

 

Ναι. Κάποια στιγμή ήρθε κάποιο update που ξαναδιάβασε το registry, και ουπς...  :p

 

post-36487-0-60435900-1422982627_thumb.g

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

O Stifler ακόμα δεν έχει απαντήσει που πήρε μητρική και επεξεργαστή και ποιος τα μόνταρε.

Την τελευταία φορά μίλαγε με "κάποιον προγραμματιστή".

 

Η αλήθεια είναι ότι με έχει φάει η απορία για το πως έγινε  το συμβάν.

 

Πάντως λαμογιές γίνονται από διάφορους "τεχνικούς" της πυρκαγιάς.

Σε δυο παραδείγματα στο φιλικό μου περιβάλλον, στο ένα ο υπολογιστής γύρισε με λιγότερη RAM, από 2 GB σε 1 GB (γυφτιά) και στην άλλη περίπτωση με άλλο τροφοδοτικό (από chieftek σε noname).

 

Και στις δυο περιπτώσεις υπήρχαν αποδείξεις αγοράς που έγραφαν αναλυτικά το hardware.

Έγινε επεξεργασία από p55
Link to comment
Share on other sites

O Stifler ακόμα δεν έχει απαντήσει που πήρε μητρική και επεξεργαστή και ποιος τα μόνταρε.

Την τελευταία φορά μίλαγε με "κάποιον προγραμματιστή".

 

 

Λέει ότι ο ίδιος τα μόνταρε, εδώ είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα ότι έβαλε μόνος του την κάρτα γραφικών. Αν το μόνταρε μόνος του δεν υπάρχει εξήγηση.

Τι να πω; Μάγια, Βουντού, Μάτι, κάτι άλλο αλλά τι;

Ο πρώην υπουργός, έλεγε ότι αν αλλάξει η κυβέρνηση δεν θα έχουμε κωλόχαρτο, για επεξεργαστές δεν είπε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.