Jump to content



Υδροψυξη


Captain

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,

 

θα ηθελα λιγο να ρωτησω κατι αν καποιος γνωριζει.Εχω ενα ELEVEN waterblock σε socket 775 και θελω να αγορασω μια νεα μητρικη 1150.Γνωριζετε αν θα χρειαστει να αλλαξω μπλοκ η αυτο ταιριαζει?Επισυναψα και φωτο με το μπλοκ που ειχε περασει ο koumle.Υπαρχει καποιο μαγαζι θεσσαλονικη να κανει τετοιες εργασιες επειδη δεν εχω χρονο για να κανω κατι τετοιο μονος?Ευχαριστω πολυ για οποιαδηποτε βοηθεια σας

post-31578-0-02357800-1424281604_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι στο s775 οι οπές είναι 72x72mm ενώ στο s1150 75x75mm.

 

Δεν θα χρειασττεί μεγάλη μετατροπή, ενδέχεται να κουμπώνει και έτσι, με επιφύλαξη, λόγω του ότι έχεις πλεξι-τοπ και

 

δεν βλέπω πόσο μεγάλες είναι οι υπάρχουσες οπές στο πλεξι ( αν έχει περιθώριο να ανοίξουν ελαφρώς και να μην χάσει αντοχή )

 

 

Σε κάποιο προηγούμενο θέμα που ζήτησε κάποιος βοήθεια για υδρόψυξη, νομίζω ο xrist είναι Θεσσαλονίκη και ασχολήθηκε

 

Λογικά θα γνωρίζει να σου πεί και αν είναι επαρκές για το καινούριο σου σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σου  Captain  :) 

Αν έχεις αρκετό περιθώριο (που δεν νομίζω)  δοκίμασε να φας τις τρύπες προς τα έξω.

Αλλιώς θέλεις νέο πλεξυ.

O himtan πήγε πρόσφατα σε ένα μαγαζί και έκοψε πλεξυ με λέιζερ, μίλα μαζί του να σου πει που είναι.

Αλλιώς πες μου να φτιάξουμε ένα  hand-made

Έγινε επεξεργασία από xrist
Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζί για να κόψεις plexi-glass είναι εδώ : https://www.google.gr/maps/@40.635091,22.941366,3a,75y,302.87h,81.8t/data=!3m4!1e1!3m2!1sdE2_lE7xFFuL4rGN2UsY7w!2e0!6m1!1e1

 

Το μαγαζί δεν φαίνεται στο Google Maps γιατί η photo είναι παλιά. Τώρα το μαγαζί μετακόμισε εκεί που δείχνω και γράφει "Επιγραφές Σφραγίδες Χαράξεις".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.