Jump to content



Πρόταση για παιχνίδια!


Spyrious

Recommended Posts

Θέλω κάποιο racing simulator με τα σύγχρονα GT (πχ Murcielago, Carrera GT) σε δημόσιους δρόμους αλλά θα με ενδιέφερε και στο πρωτάθλημα FIA δηλαδή με τις αγωνιστικές εκδώσεις των.

Ακόμα θα με ενδιέφερε και κάποιο action/adventure όπου αντί για όπλα (όπως Max Paine) να γίνονται οι .... μάχες με πολεμικές τέχνες.

Έχετε να μου προτείνεται κάτι καινούριο πάνω σε αυτά που ζητώ;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ένα racing μέσα σε πόλη ψάχνω...

Δεν έχω βρεί κάτι πλήν του Midtown Madness.

Όμως είμαι σχετικά παλιό παιχνίδι και δεν έχει τα σύγχρονα GT.

Βέβαια υπάρχει τρόπος και για αυτό...

Αν ψάξεις λίο θα δεις οτι μπορείς να κατεβάσεις όλα αυτά τα αυτοκίνητα, ή να κατασκευάσεις εσύ τα δικά σου...

Σε γενικές γραμμές πάντψς το Midtown Madness είναι από τα πολύ καλά παιχνιδάκια racing μέσα σε πόλη...

(Και επειδή υπάρχει 1 και 2 εγώ θα έλεγα, οτι το 1 είναι καλύτερο, λόγω πιο αληθοφανών ζημιών...)

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτάκι...

Γιατί δεν κατάλαβα κάτι καλά...

Θεωρούμε οτι τα NFSU1 & 2 είναι racing simulator μέσα σε πόλη;

Δεν λέω οτι δεν είναι παιχνίδια με τα οποία μπορείς να κολήσεις αφάνταστα, αλλά παιχνίδι που δεν έχει ζημιές στο αυτοκίνητο δεν είναι simulator αν και ουσιαστικά επειδή κανένα δεν είναι simulator γιατί αν ήταν, δύσκολα θα παιζόντουσαν...

Πάντως πρότεινα mm1 & 2 γιατί:

1. Έχουν ζημειές

2. Υπάρχει mode Cruise που σε αφήνει με ότι αυτοκίνητο θέλεις, μέσα στην πόλη, να κάνεις ότι γουστάρεις, χωρίς περιορισμούς...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ilias83

Μισό λεπτάκι...

Γιατί δεν κατάλαβα κάτι καλά...

Θεωρούμε οτι τα NFSU1 & 2 είναι racing simulator μέσα σε πόλη;

Δεν λέω οτι δεν είναι παιχνίδια με τα οποία μπορείς να κολήσεις αφάνταστα, αλλά παιχνίδι που δεν έχει ζημιές στο αυτοκίνητο δεν είναι simulator αν και ουσιαστικά επειδή κανένα δεν είναι simulator γιατί αν ήταν, δύσκολα θα παιζόντουσαν...

Πάντως πρότεινα mm1 & 2 γιατί:

1. Έχουν ζημειές

2. Υπάρχει mode Cruise που σε αφήνει με ότι αυτοκίνητο θέλεις, μέσα στην πόλη, να κάνεις ότι γουστάρεις, χωρίς περιορισμούς...

Δηλαδή τα Gran Turismo που δεν έχουν ζημιές δεν τα θεωρείς racing simulator???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spyrious

Υπάρχει το gran turismo για pc;

Δυστηχός όχι και ούτε πρόκητε να υπάρξει!

Το παιχνήδι είναι ένας από τους λόγους που αγόρασα PS2...

Το Gran turismo είναι από τα δυνατότερα χαρτιά της Sony στην μάχη των κονσολών...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spyrious

Θέλω κάποιο racing simulator με τα σύγχρονα GT (πχ Murcielago, Carrera GT) σε δημόσιους δρόμους αλλά θα με ενδιέφερε και στο πρωτάθλημα FIA δηλαδή με τις αγωνιστικές εκδώσεις των.

Ακόμα θα με ενδιέφερε και κάποιο action/adventure όπου αντί για όπλα (όπως Max Paine) να γίνονται οι .... μάχες με πολεμικές τέχνες.

Έχετε να μου προτείνεται κάτι καινούριο πάνω σε αυτά που ζητώ;

Αναλογα παιχνιδια με τις παραπανω "απαιτησεις" δεν υπαρχουν για PC.

Το juiced ηταν να βγει το καλοκαιρι αλλα μετα την πτωχευση της Acclaim ακυρωθηκε. Τα δικαιωματα του τα αγορασε η TAKE2.Να δουμε εαν και ποτε θα βγει. Παντως υπαρχει μια full εκδοση(?!) του για XBOX.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shadow Hunter

Εξειδικευμενο site για racing sims.

Παρε μερικες ιδεες απο το παραπανω.

Υ.Γ. Μην παραλειψεις να δεις το: GTR - FIA GT Racing Game

Απλά τέλειο το GTR (το site το ήξερα απλά δεν το είχα ψάξει).Ευχαριστώ.

Το θέμα τώρα είναι που το βρίσκω.:drool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT

Δηλαδή τα Gran Turismo που δεν έχουν ζημιές δεν τα θεωρείς racing simulator???

Η λέξη simulator νομίζω οτι δεν ταιριάζει στα racing...

Είμαι φανατικός του είδους, παίζω σχεδόν μόνο αυτά...

Έχω παίξει τα περισσότερα που υπάρχουν, αλλά δεν έχω βρει κάτι που να ανταποκρίνεται πλήρως στον όρο simulator...

Ίσως να κατάλαβα λάθος αυτό που ρώτησε ο Spyrious...

Πάντως παρεξήγησες, σε καμοία περίπτωση δεν εννοούσα και δεν ήθελα να μειώσω τα κορυφαία του είδους Grand Turismo...

’σχετο, αλλά επειδή κάποιος είπε Acclaim, αυτή δεν ήταν που είχε βγάλει το Re-Volt?

Πολύ όμορφο παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.