Jump to content



Δεν εχω ηχο


Recommended Posts

Γεια σας. Εκανα install τα windows 8.1. Ολα φαινονται ενταξει, εκτος απο το γεγονος, οτι ο υπολογιστης δεν βγαζει ήχο. Στην γραμμη εργασιων το εικονιδιο του ηχου λεει "Νο speakers or headphones are plugged in". ΕΙναι ενα συστημα 2.1 της Logitech και ειναι συνδεδεμενα με τον πυργο με το πρασινο βυσμα. Εχω την asrock h67m. Παραθετω εικονα απο device manager. Σας ευχαριστω.


Τελικα το εφτιαξα κανοντας uninstall το audio device, scan for new hardware.

post-64721-0-77390800-1426382481_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Το βυσμα το βαζεις στην υποδοχη πισω απο την μητρικη ? 

Τα ηχεια δουλευουν αμα τα συνδεσεις να κανα κινητο ? 

Η μητρικη δινει σημα αμα βαλεις ακουστηκα  ?

Link to comment
Share on other sites

Το βυσμα το βαζεις στην υποδοχη πισω απο την μητρικη ? 

Τα ηχεια δουλευουν αμα τα συνδεσεις να κανα κινητο ? 

Η μητρικη δινει σημα αμα βαλεις ακουστηκα  ?

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση, αλλα τελικα το ελυσα το προβλημα, ειχα κατεβασει μαλλον κακους drivers, εσβησα την συσκευη, την ξαναανιχνευσα και αποκατασταθηκε ο ηχος.

 

Αν ομως εχεις την καλοσυνη, δες αυτο το thread που εκανα μολις τωρα, ειναι αρκετα σοβαρο προβλημα, θα μου γλιτωσετε αρκετο κοπο αν βρουμε μια λυση περα απο επανεγκατασταση των windows.

 

http://www.thelab.gr/topic/142990-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%86%CE%B1%CE%BA%CE%B5%CE%BB%CF%89%CE%BD-%CE%B2%CE%B9%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF-%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%81/

Έγινε επεξεργασία από XMorsX
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.