Jump to content



SPDIF Καλωδιο - Οπτικη ινα


Recommended Posts

Παιδια γνωριζει κανεις πως κανουμε εγκατασταση ενα SPDIF Καλωδιο ( Οπτικη ινα ) ?
Την εχω συνδεση με την καρτα ηχου και με το Subwoofer και οταν παω στον πινακα ελεγχου -> ηχος , μου βγαζει στο μενου SPDIF out μαζι με ολες τις υπολοιπες εξοδου ηχου. Το παταω να ειναι προεπιλογη και δεν βγαινει ηχος απο τα ηχεια.

Το μονο που εχω συνδεσει στη καρτα ηχου ειναι την οπτικη ινα και εχω κανει και restart το pc . .

Τι πρεπει να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις πως κανουμε εγκατασταση ενα SPDIF Καλωδιο ( Οπτικη ινα ) ?

Την εχω συνδεση με την καρτα ηχου και με το Subwoofer και οταν παω στον πινακα ελεγχου -> ηχος , μου βγαζει στο μενου SPDIF out μαζι με ολες τις υπολοιπες εξοδου ηχου. Το παταω να ειναι προεπιλογη και δεν βγαινει ηχος απο τα ηχεια.

Το μονο που εχω συνδεσει στη καρτα ηχου ειναι την οπτικη ινα και εχω κανει και restart το pc . .

Τι πρεπει να κανω ?

Εχεις την ενσωματωμενη καρτα ηχου της μητρικης η δικια σου κουμπωμενη επανω στην μητρικη?

Βασικα και στις 2 περιπτωσεις βαλε τους οδηγους.

Έγινε επεξεργασία από Worldwide
Link to comment
Share on other sites

Η καρτα ηχου ειναι η Creative Sc Soundblaster Audigy 5 RX και τα ηχεια ειναι τα Logitech-z906 , στον πινακα ελεγχου στον ηχο βαζω προεπιλεγμενη εξοδο για ολα τα μεσα το "SPDIF OUT" και δεν βγαινει ηχος ... θα εξετασω το γεγονος πως η οπτικη ινα ειναι Turbo X και θα δω ...

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω... στο πρόγραμμα που χρησιμοποείς έχεις βάλει στα options την S/PDIF ?

Τι αναπαράγεις ?

Μουσική ?

Ταινία ? ( μέσω S/PDIF δεν μπορείς να αναπαράγεις ήχο κωδικοποίησης Dolby TrueHD, Dolby Atmos, DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio ).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.