Jump to content



αποστολη δεματος εξωτερικο


Recommended Posts

Γεια σας προσφατα μου χαλασε ο ssd μου και με επικοινωνια που ειχα με την sandisk που βρισκεται στην τσεχια μου λενε πως θα πρεπει να τους τον στειλω πισω για να μου φερουν καινουριο. Και αυτο που αναρωτιεμαι ειναι απο εδω χανια που βρισκομαι αν παω σε ελτα μπορω να τον στειλω κατευθειαν απο εδω?

Link to comment
Share on other sites

...το στέλνεις οπωσδήποτε συστημένο...ΚΑΙ κρατάς και την απόδειξη!

Άμα χαθεί δεν θα σου στείλουν τίποτα πίσω πρός αντικατάσταση!

Σου έχουν "βγάλει" RMA number..?

http://en.wikipedia.org/wiki/Return_merchandise_authorization

Link to comment
Share on other sites

ναι αμε μου εχουν βγαλει! το μονο που τους ειπα ειναι οτι θα το στειλω με τα ελτα επειδη αυτοι μου ειπαν με τα ups και τους λεω οτι επειδη στα χανια δεν εχουμε ups αλλα μονο αθηνα θα πρεπει να το στελνω πρωτα εκει και μετα και ειναι μπερδεμα και αυτοι μου ειπαν απλα σαν προειδοποιηση να ξερω οτι θα πληρωσω μεταφορικα με αυτον τον τροπο αλλα ειλικρινα δεν με νοιαζει. Καλα που μου ειπες να το πω συστημενο γιατι εχω κανει πολλες παραγγελιες και εχω παραλαβει..αλλα να ξαναστειλω ετσι στο εξωτερικο και γενικοτερα οχι:) ευχαριστω και τους 2 :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τί είναι? Μήπως συνεργάζεται με την UPS..??

https://foursquare.com/v/%CE%B4%CE%AF%CE%B1%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%82--ups-courier/53608a9a498e859917e1d3a8

Δεν κάνεις και εδώ μία ερώτηση...?

https://www.ups.com/upsemail/input?loc=el_GR&WT.svl=Footer

 

Επίσης στο δεματάκι πάνω (εκτός από την διεύθυνση παραλήπτη) θα γράψεις επάνω καί το RMA # που σου έχουν δώσει.

Προσοχή στην σωστή συσκευασία (χαλασμένος ή μη οSSD) και να ΜΗΝ κάνει τo "καμπανάκι" μέσα στο πακέτο ο SSD...

Link to comment
Share on other sites

ναι μου εστειλαν μια φωτο να την εκτυπωσω και να την κολλησω απο εξω απο το πακετο που λεει ολες αυτες τις πληροφοριες και τετοια οποτε οκ. θα το κοιταξω αυτο με το ups. ;) ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

για ρίξε ένα screenshot εκεί που στο λέει.. 

μην αγχώνεσαι, δε γίνεται να έκανες τόσο λάθος στη διεύθυνση και να πήγε αλλού..

επικοινωνία δεν έχεις μαζί τους ώστε να σου πουν αν το έλαβαν κι αν στέλνουν αντικατάσταση;;

Link to comment
Share on other sites

τι γραφει ρε man?κανε copy paste τι σου βγαζει να το δουμε.

Τσεχια εχω στειλει με ελτα πολλες φορες δεματα συστημενα και δεν ειχα προβληματα

 

Τωρα το εστειλες αλλα για την ιστορια Η Γενικη ταχυδρομικη αναλαμβανει τα δεματα για τις πόλεις  που  δεν υπαρχει ups σταθμος.

Βαζεις πανω στο κουτι την ταμπελα επιστροφης που εκτυπωνεις οταν κανεις rma request(θα εχει πανω τα στοιχεια αποστολης + ετοιμο ups tracking) το παραδιδεις στον σταθμο και οταν βγει απο Ελλαδα το δεμα θα το παρακολουθεις απο ups.com

Έγινε επεξεργασία από amartolos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και ευχαριστω για την απαντηση, ειχα επικοινωνια μαζι τους οταν τους το εστειλα και μου ειπαν οτι οταν ερθει θα με ειδοποιησουν, σημερα τους ξαναεστειλα να τους ρωτησω.


τι γραφει ρε man?κανε copy paste τι σου βγαζει να το δουμε.

Τσεχια εχω στειλει με ελτα πολλες φορες δεματα συστημενα και δεν ειχα προβληματα

 

Τωρα το εστειλες αλλα για την ιστορια Η Γενικη ταχυδρομικη αναλαμβανει τα δεματα για τις πόλεις  που  δεν υπαρχει ups σταθμος.

Βαζεις πανω στο κουτι την ταμπελα επιστροφης που εκτυπωνεις οταν κανεις rma request(θα εχει πανω τα στοιχεια αποστολης + ετοιμο ups tracking) το παραδιδεις στον σταθμο και οταν βγει απο Ελλαδα το δεμα θα το παρακολουθεις απο ups.com

Ναι ετσι το εκανα και εγω μου ειπαν τις οδηγιες αλλα ειλικρινα δεν ηξερα οτι αυτο το ups tracking ειναι για να το παρακολουθω οταν το στειλουν! :D αλλα με προβληματιζει που λεει moduslink ενω το στελνω στην sandisk..κοιταξα και το moduslink ειναι μια εταιρια με τετοιου ειδους πραγματα στην τσεχια παλι στην ιδια πολη. Ελπιζω να μην ειναι αυτο που σκεφτομαι.

post-54848-0-74958300-1430043090_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

εταιρεία με logistics είναι, οπότε χαλάρωσε.. προφανώς τα ελτα παρέδωσαν εκεί κι από εκεί και πέρα αναλαμβάνουν αυτοί.. 

καλώς ή κακώς, δεν θα έχεις tracking ως την πόρτα τους.. απλά περίμενε από την sandisk νέα κι όλα καλά θα πάνε  ;)

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν το είχες στείλει συστημένο, να ανησυχούσες!

Τώρα είσαι καλυμμένος 100%.

Ναι επικοινωνησα και με την εταιρια και μου ειπαν οτι το παρελαβαν! αλλο θεμα εχω τωρα παραγγειλα και εναν επεξεργαστη απο αμερικη και το tracking εχει κολλησει απο τις 21 αυτου του μηνα(στις 20 το παρηγγειλα) εχει κολλησει στο arrived at usps origin facility chicago il in transit to the destination!

ειναι με usps

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις πρόβλημα.. ακόμα.. αν έχεις, θα φανεί μετά από μέρες.. δεν ξέρεις πού θα'ναι ο επόμενος σταθμός του επεξεργαστή του.

Κάνε καμιά προσευχή να μη σε τσιμπήσουν στο τελωνείο... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.