Jump to content



Case modding CM Storm Stryker White


Recommended Posts

@, Για να το πηγαίνεις σε τεχνικό τότε δε το έχεις με το pc. Αυτό δεν είναι κακό.

Απλά λοιπόν την επόμενη φορά που θα κάνεις το εγχείρημα να αφαιρέσεις ψύκτρα, ΜΗ τραβήξεις αφού τη ξεβιδώσεις. Πρώτα γύρνα δεξιά αριστερά να "σπάσει" η πάστα και όταν την νιώσεις πιο χαλαρή σήκωσε λίγο τη μία πλευρά. Μόλις μπει αέρας απο κάτω η ψύκτρα θα απελευθερωθεί εύκολα και ο CPU θα μείνει στη θέση του.

 

 

Τέλος, για το worklog σου. Λογικά το κάνεις από τρέλα, γιατί σίγουρα θα σου έβγαινε πιο φθηνό να πουλούσες το κουτί και να αγόραζες τη μαύρη έκδοση του.

Οπότε το δικαιολογώ μιας και έχω κάνει αρκετές. Για να σου μιλήσω όμως εκ πείρας, το κουτί το συγκεκριμένο με το σπρέι, ουσιαστικά το καταστρέφεις. Θα ήταν προτιμότερο να κάνεις την "τρέλα σου" σε ένα φθηνό κουτί και να αφήσεις στο Stryker την ηλεκτροστατική του ανέπαφη. Δε στο λέω για να σε στεναχωρήσω, ούτε γιατί υποτιμάω το κόπο και τον χρόνο σου. Απλά έχω περάσει από το στάδιό που είσαι τώρα χρόνια πριν :)

Μετά απο καιρό που θα σου έχει ξεφτίσει το σπρέι, δυστυχώς δε θα θέλει απλά πέρασμα με ηλεκτροστατική βαφή, αλλά βουτιά σε οξύ να φύγει και το σπρέι και η μαμα βαφή. Εκεί θα σου στοιχίσει περισσότερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το ξεκίνησα τι να κάνω...θα πάω να πάρω ένα άλλο σπρέι ποιο καλό από αυτό που το χρησιμοποιούν βαφές σε μηχανάκια εδώ στην Καβάλα...γτι κανένας βαφεας δεν δέχτηκε να το κάνει....Το θέμα είναι πως θα τρίψω το κουτί από μέσα όπου έχει περίεργα σημεία....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά θα πάω σε καινούργιο....αν το την.βάση την έχω βάψει όλη φοβάμαι μην.τυχόν ξεβαψη....είδα αυτό το κουτί σε πολύ καλή τιμή κιόλας... http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=43653&cat=1 καλό είναι?

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι μας δείχνει ο άνθρωπος. :o  Από ότι βλέπω όμως στην asus πάει πακέτο με σύστημα. 


Εαν αποφασίσεις τελικά να πας σε νέο κουτί καλό είναι να πας σε νέο θέμα. Εκτός του ότι αναφέρεται σε CM, αναφέρεται και σε modding. Η γνώμη μου έτσι?

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.