Jump to content



θεμα με νεο επεξεργαστη


Recommended Posts

Άκου να δεις. Κάθε φορά το σύστημα βλέπει μία κάρτα και ας έχεις δύο R7 + ενσωματωμένη.

 

1) Αν συνδέσεις το καλώδιο από την οθόνη στην R7 στο device manager(διαχείριση συκσευών) θα βλέπεις την R7

 

2) Αν συνδέσεις το καλώδιο από την οθόνη στην ενσωματωμένη που βρίσκεται στις εξόδους που βγάζει η μητρική, στο device manager(διαχείριση συκσευών) θα βλέπεις την Intel 3100.

 

Ποιο από τα δύο κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα μονο επεξεργαστη και εβαλα ssd..επισης ξαναεγκατεστησα τα windows 8 μιας και μου ηρθε ο νεος ssd(απο αντικατασταση γιατι τον ειχα και μου χαλασε και τον αλλαξα με εγγυηση)


Αλλα και πριν ειχα windows 8

Έγινε επεξεργασία από Pc master1416003598
Link to comment
Share on other sites

Όπα σορρυ πήγαινε αλλου :)  Γράφω λοιπόν αυτό που ήταν να γράψω  :p

 

Πολλα κουλά μπορεις να δεις. Μηχανήματα είναι. 

 

Έλεγξε και το καλώδιό σου. Βάλε κάποιο άλλο.

 

Πρέπει να κάνεις δοκιμές δεν γίνεται διαφορετικά. Αν είναι θέμα hardware μόνο με δοκιμές βρίσκεις το πρόβλημα.

 

Υποψιάζομαι για το mobo γιατί φαίνεται να έχεις πρόβλημα και με τις μνήμες.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! ! ολες τις αλλες φορες που τους εγκαταστουσα απλα εγκαταστιοντουσαν μου εφτιαχναν την αναλυση εκανα επανεκκινηση αφου μου το ζητουσε και ξαναηταν χαλασμενη η αναλυση και καμια καρτα γραφικων. Εκατσα και εκανα καποιες προσπαθειες της λογικης μου και εβγαλα επεξεργαστη εβαλα παλιο τον ξαναεβαλα βιδωσα ξεβιδωσα εκανα cmos 2 φορες και τετοια κουλα και στο τελος λεω κατσε να προσπαθησω αλλη μια και μετα μου την διαβαζε :p

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ δοκιμές πρέπει να κάνεις. Να βρεις άλλες δύο DDR2 (να είναι ίδιες) και να κάνεις τα ίδια πάλι. Δοκιμές στο 1ο slot. Αν είναι οκ τότε της δέχεται η μητρική. Βάλτες τότε κανονικά και τις δύο. Αν δεν παίξουν σημαίνει ότι το 2ο slot έχει καεί. Ππέπει να το κάνεις οπωσδήποτε. Δεν γίνεται διαφορετικά. Στην ανάγκη πήγαινέ το σε ένα κατάστημα.

 

Μην κατεβάζεις τα μουτρα :(

 

Ψηλά το κεφάλι :lol:  

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.