Jump to content



6600 GT Owners


PGM

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από houla

Εχω μια MSI 6600GT 128E, και σκεφτομαι να βαλω αλλη μια σε sli

(Εβαλα το νεο tomb raider και ψιλογονατισε η καρτουλα:happy: )

Τι λετε αξιζει τον κοπο; θα δω διαφορα;:...:

Η να την πουλησω και χτυπησω καμια πιο δυνατη (μεχρι 7600) ας πουμε.

Αν βρεις καμια μεταχειρισμενη σε καλη τιμη,παρε μια δευτερη.Αν και η 7600GT ειναι πολυ καλη λυση αλλα κανει ~230 ευρο καινουρια

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 793
  • Created
  • Last Reply

Καλησπέρα, έχω μια κάρτα γραφικών Leadtek 6600GT DUO Extreme Edition, με 2 τσιπς 6600GT στο ίδιο PCB, υπερχρονισμένη από τη μάνα της με 550/1120Mhz, η οποία επιτρέπει λειτουργεία SLI με μια κάρτα. Στο 3DMARK2005, δίνει με μια ASUS A8N-SLI Premium και τελευταίους οδηγούς 7008 πόντους (με τους προαναφερθέντες χρονισμούς). Πόσο να την πουλήσω, πέρνοντας υπόψιν ότι την αγόρασα 240Ε τον Νοέμβρη, και ότι μία 6600GT κοστίζει περί τα 130Ε?

Link to comment
Share on other sites

αφου ηταν περιγραφικοτατος....

πλεον...απο θεμα τιμης .......αναλογα με το ποιος θα ειναι o αγοραστης....

Απο 140 μεχρι 180 το κοβω...

Η 7600 σου χαλαει ολη την δουλεια (και η X1800gto αν ξεκειδωσει...)απο καινουργιες,και απο μεταχειρισμενες οσοι δινουν 7800GT στα 250€ (κοντα)..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμαζα κατι μηχανακια....oι 7600 πρεπει να κ@λολενε....

FX60+7900GTX(value μνημες+DFI) =3DMARK05 121XXmarks

4400X2 +2x7600GT@SLI(value μνημες+DFI) = 3DMARK05 11.9xx marks..

Ολα default αλλα μου εκανε μεγαλη εντυπωση..:D

Αρχική απάντηση από N3M3SYS

Καλησπέρα, έχω μια κάρτα γραφικών Leadtek 6600GT DUO Extreme Edition, με 2 τσιπς 6600GT στο ίδιο PCB, υπερχρονισμένη από τη μάνα της με 550/1120Mhz, η οποία επιτρέπει λειτουργεία SLI με μια κάρτα. Στο 3DMARK2005, δίνει με μια ASUS A8N-SLI Premium και τελευταίους οδηγούς 7008 πόντους (με τους προαναφερθέντες χρονισμούς). Πόσο να την πουλήσω, πέρνοντας υπόψιν ότι την αγόρασα 240Ε τον Νοέμβρη, και ότι μία 6600GT κοστίζει περί τα 130Ε?

Ξερεις πως μπορει αυτη να παιξει σε SLI με αλλη μια 2πυρηνη???:D Το εχεις ψαξει καθολου??:D

170 πιστευω ειναι πολυ καλα...:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας και τισ παρατηρήσεις σας! Η κάρτα δεν δουλεύει σε συνεργασία με όμοιά της, λέει η Leadtek, βέβαια δεν είχα ακόμη μια για να πειραματιστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά μια ερώτηση και απο εμένα.Έχω την pixelview 6600gt σε AGP.Κάνει για την κάρτα μου η VF-700 της zalman?Ρωτάω γιατί δεν έχει ξεχωριστή ψύχτρα για το ΗSI bridge(έίναι η γνωστή καρτούλα που υπάρχουν photo σε πιο πίσω σελίδες του thread).Αν δεν κάνει υπάρχει κάποια ψύχτρα που να κάνει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από www.zalman.co.kr :

1. Must only be used for HSI Chipset cooling.

2. Compatible with GeForce 6600/6600GT AGP Series and/or HSI Chipset with heatsink mounting

holes that are 43mm apart.

3. Performs optimally with Zalmans VF700 VGA Cooler.

4. If there is interference between the heatsink and VGA cards components, do not install the heatsink.

Λογικά επείδη οι αποστάσεις είναι standar θα κάνει.

γιατί δεν κοιτάς και σε arctic cooling? Mπορείνα σου έρθει πιο φτηνά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από panos2k [Σήμερα, στις 21:32]

Από www.zalman.co.kr :

1. Must only be used for HSI Chipset cooling.

2. Compatible with GeForce 6600/6600GT AGP Series and/or HSI Chipset with heatsink mounting

holes that are 43mm apart.

3. Performs optimally with Zalmans VF700 VGA Cooler.

4. If there is interference between the heatsink and VGA cards components, do not install the heatsink.

Λογικά επείδη οι αποστάσεις είναι standar θα κάνει.

γιατί δεν κοιτάς και σε arctic cooling? Mπορείνα σου έρθει πιο φτηνά

Arctic cooling δεν μου κάνει με τίποτα.Δεν κάνει για AGP.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimitris74 [Σήμερα, στις 20:47]

κατα 99% κάνει, απο ότι λέει στο site ειναι για τις agp 6600 που δεν έχουν ξεχωριστή ψύκτρα

Mάλλον το αντίθετο.Απαιτεί ξεχωριστή ψύχτρα για το heatsink.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimitris74 [Σήμερα, στις 00:22]

γιαυτό δεν λές?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806165

Μπερδευτήκαμε.Nόμιζα ότι είπες για την vf-700 αλλά είπες για την ψύχτρα του heatsink.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια help και απο εδω.Θελω καποιος να μου βαλει κατα σειρα τις 6600gt.Κατα σειρα κλοκαρισματος(ποια κλοκαρει πιο πολυ),κατα θερμοκρασιας και κατα θορυβου.Asap pls για να παω να την αγορασω..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.