Jump to content



leadtek winfast 2000XP


aspirin

Recommended Posts

Φίλε aspirin καλό θα είναι να βάλεις αν δε το έχεις κάνει ήδη Round IDE cables με θωράκιση και όχι τα παλιά ταινιωτά Flat γιατί ειδικά εαν περνάνε κοντά στην κάρτα ΤV που έχεις μπάζουν Θόρυβο στο Τuner...

Απομάκρυνε όσο ποιό μακριά μπορείς τα ΙDE καλώδια από το TUNER σου......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

χμ, ναι, μπλε τα έβλεπα κι εγώ με το secam. ρουμανία/πολωνία/ουγγαρία, κάποια από αυτές είχα βάλει και έπαιξε. ο yanni είναι πιο εμπεριστατωμένος:)

Στο τελευταίο PVR υπάρχει Greece(PAL).

Κάλιο αργά παρά ποτέ.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yanni [Σήμερα, στις 11:23]

Ρε Dag που το διάβασες αυτό?!!!! Έχω το TV Tuner ακριβώς δίπλα στον Promise!!!! Λές να ισχύει κάτι τέτοιο? :unsure:

Δοκίμασε και σε θα χάσεις...

Εγώ παλιότερα επειδή περνουσε το ΙDE κοντά από την AUDIGY όταν δεν έπαιζε τίποτα από την κάρτα, άκουγα το activity του παλιού σκληρού μου δίσκου....... :D;)

Link to comment
Share on other sites

Eπείσης καλό είναι εκτός από τα settings της κάρτας ΤV ( Brightness - Contrast - Hue - Saturation ) να ρυθμίσουμε και τα Overlay Settings της κάρτας γραφικών έτσι ώστε να πετύχουμε όσο το δυνατό καλύτερη Χρωματική αναλογία και καθαρότητα Contrast......

To Screen που 'εδωσε ο Aspirin δείχνει πολά προβλήματα χρωματικής ισοροποίας και Φωτεινότητας.....

Μετά από λίγο ψάξιμο κατάφερα να κάνω την κάρτα μου να παίζει σαν κανονική τηλεόραση..... :D

attachment.php?s=&postid=147571

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 15:25]

βρε μπας και εχεις απο πισω στο σπιτι κανενα αναμεταδοτη?:D

Μπαάααα..... ΑΝΤ1 - STAR - MEGA παίζουν σχετικά καλά..... τα υπόλοιπα όμως με χιόνια.....

Θα βάλω κανονικό καλώδιο από την εσωτερική κατανομή της κεντρικής κεραίας και θα παίζουν όλα καλά.....

Απλά ψιλοβαριέμαι να περάσω 25 μέτρα καλώδιο με ζεστή κόλα αφού πρέπει να διασχίσω 3 κασώματα (2 πόρτες - 1 μπαλκονόπορτα) μέχρι να φτάσω στον Η/Υ...... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Eπείσης καλό είναι εκτός από τα settings της κάρτας ΤV ( Brightness - Contrast - Hue - Saturation ) να ρυθμίσουμε και τα Overlay Settings της κάρτας γραφικών έτσι ώστε να πετύχουμε όσο το δυνατό καλύτερη Χρωματική αναλογία και καθαρότητα Contrast......

Μετά από λίγο ψάξιμο κατάφερα να κάνω την κάρτα μου να παίζει σαν κανονική τηλεόραση..... :D

attachment.php?s=&postid=147571

για πια καρτα μιλας και πως ρυθμιζεις το Overlay?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.