Jump to content



επιλογη 5.1 ηχεια για pc


Recommended Posts

εμενα το δωματιο μου εινε μεσσαιο...σαν χωρος εννοω

 

με βαση τα χαρακτηριστικα που εχουνε  τα  Η C6XD είναι ένα ευέλικτο σύστημα ηχείων 5.1 ψυχαγωγίας, επιτρέποντας μια σειρά από εισόδους ήχου για πολλαπλές ανάγκες ήχου και χρήσεις. Συνδέστε μια προεγκατεστημένη κάρτα SD ή USB memory stick για plug and play ήχου, ή συντονιστείτε στο ραδιόφωνο FM με το διεθνές φάσμα συχνοτήτων και τη δυνατότητα να προκαθοριστεί 27 σταθμούς. Το C6XD μπορεί επίσης να συνδεθεί σε οποιαδήποτε συσκευή ήχου χρησιμοποιώντας 3,5 mm βοηθητική θύρα ή με τα μέσα ενημέρωσης κέντρα, κονσόλες και διασκέδασης συσκευές που χρησιμοποιούν την οπτική ή 5,1 συνδέσεις εισόδου. Αυτό το σύστημα ηχείων 5.1 παράγει συνολική ισχύ των 80 watts RMS, με 35 watts που παράγονται από το 6½ ιντσών μονάδας subwoofer. Ένα ασύρματο πολυ-λειτουργικό τηλεχειριστήριο επιτρέπει την εύκολη πρόσβαση για προσαρμογές στον ήχο του μπάσου, πρίμα και έντασης, καθώς και γρήγορες αλλαγές μεταξύ εισόδων ήχου, τραγουδιών, των φακέλων και των αποθηκευμένων καναλιών. Η C6XD είναι το ιδανικό σύστημα ηχείων για να ικανοποιήσει όλες τις ανάγκες ήχου σας.

Χαρακτηριστικά:
5.1 σύστημα ηχείων πολυμέσων με έναν εξωτερικό ανεξάρτητο ενισχυτή
Optical audio επιλογή εισαγωγής για συνδεσιμότητα με κονσόλες και τα μέσα ενημέρωσης
3,5 χιλιοστά-βοηθητικών και RCA-3,5 χιλιοστών βοηθητικής επιλογής εισόδου
Επιπλέον 3,5 χιλιοστά βοηθητική είσοδο και θύρα εξόδου ακουστικών στην πλευρά του ενισχυτή
LED ψηφιακή οθόνη για πληροφορίες καναλιών FM, SUB / Εμπρός / CE / Πίσω / Bass /
Treble πληροφορίες trimmer, κύρια ένταση
USB και SD Card επιλογές ήχου εισόδου με υποστήριξη ήχου MP3/WMA αρχείων
Υπέρυθρο τηλεχειριστήριο για την ένταση, τα μπάσα και τα πρίμα, επιλογή εισόδου, ​​λειτουργία αναπαραγωγής, mute και αναμονής.
Ρύθμιση έντασης, επιλογή εισόδου, ​​μπάσα και τα πρίμα επιλογές ρύθμισης βρίσκονται στον ενισχυτή
MDF 100% ξύλινο περίβλημα για δύο δορυφόρους και subwoofer για βελτιωμένη απόδοση ήχου
Ενσωματωμένο τροφοδοτικό παγκοσμίου χρήσης
 
 
για ενα μεσσαιο δοματιο  θα εχω   πολυ δυνατο ηχο ομως΄΄΄΄¨΄΄΄;;;;;;;;;;

οπως τι προτασεις  υπαρχουνε;;;;;; ναι μπορω να τις ακουσο.


για ενα μεσσαιο δοματιο  θα εχω   πολυ δυνατο ηχο ομως΄΄΄΄¨΄΄΄;;;;;;;;;;  με  βαση τα χαρακτηριστικα  τon  C6XD;;;;;endifier

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρωτας αν θα εχεις δυνατο ηχο; Στο τερμα θα τα παιζεις παντα; Δε μπορω να καταλαβω το σκεπτικο. 

 

Αν εχεις προβλημα χωρου τοποθετησης των ηχειων , να το καταλαβω. Αλλα η ενταση δε ξερω τι ρολο παιζει . 

 

ακουσε τα απο κοντα (βρες τα σε καποιο καταστημα) και βγαλε συμπερασμα για το αν θα σε ενοχλουν ή οχι. 

 

Δε ξερω τι αλλο να προτεινω !!

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εννοω με βαση τα χαρακτηριστικα τους εννοω τον C6XD 


Αυτό το σύστημα ηχείων 5.1 παράγει συνολική ισχύ των 80 watts RMS, με 35 watts που παράγονται από το 6½ ιντσών μονάδας subwoofer. Ένα ασύρματο πολυ-λειτουργικό τηλεχειριστήριο επιτρέπει την εύκολη πρόσβαση για προσαρμογές στον ήχο του μπάσου, πρίμα και έντασης, καθώς και γρήγορες αλλαγές μεταξύ εισόδων ήχου, τραγουδιών, των φακέλων και των αποθηκευμένων καναλιών


τα  endifier  εχουν  συνολική ισχύ των 80 watts RMS, με 35 watts που παράγονται από το 6½ ιντσών μονάδας subwoofer.

Link to comment
Share on other sites

ναι απλα ρωταω  α  endifier  εχουν  συνολική ισχύ των 80 watts RMS, με 35 watts που παράγονται από το 6½ ιντσών μονάδας subwoofer.

 

για το δωματιο μου επειδη εινε μεσαιο σαν χωρος θα  ακουγοντε δυνατα  ενννοω;


Το C6XD 5.1 προσφέρει πληθώρα εισόδων ήχου, για να ικανοποιήσει πολλαπλές ανάγκες και χρήσεις. Συνδέστε κάρτες SD ή μνήμες USB με αρχεία ήχου, ή να ακούσετε FM ραδιόφωνο.

  • Ισχύς: RMS 8Wx4+10W+38W.

http://www.edifier-international.com/products/edifier-multimedia/c6xd


για το δωματιο μου θα εχουν δυνατο ηχο;;;

 

το δωματιο μου εινε μεσσαιο..


βρηκα και αυτα  http://www.edifier-international.com/products/edifier-multimedia/da5100

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως βρηκες τα da5100 για αγορα; Ειναι καλυτερα αλλα δε τα βλεπω πουθενά στην ελληνικη αγορα. 

 

Επισης υπαρχει ενα κουμπακι που λεει "επεξεργασια" στο καθε ποστ. Μπορεις να το πατας απο το να κανεις 3-4 σερι ποστ καθε φορα . Για το καλο της κοινοτητας το λεω και για πιο ευκολη αναγνωση.

 

Επισης το καταλαβαμε οτι το δωματιο σου ειναι μεσαιο :p (βεβαια μεσαιο ειναι και το δικο μου αλλα χωρο για 5.1 στησιμο δεν εχω)

 

Μη σε απασχολει τοσο πολυ η δυναμη τους εαν εχεις χωρο να τοποθετησεις ΣΩΣΤΑ τα ηχεια σου ωστε να εκμεταλλευτεις το 5.1. 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

βρηκα το τηλεφωνο απο την ελληνικι αντιπροσωπεια το θεμα εινε  θα τα εχουνε ομως;;;

 

γιατι σε κανενα ελληνικο μαγαζι δεν τα  εχουνε


πες οτι δεν τα βρισκω στιν   ελληνικι αντιπροσωπεια   μετα θα παω για τα  http://www.edifier-international.com/products/edifier-multimedia/c6xd;;;

 

θελω  να διαβασεις τα χαρακτηριστικα του  http://www.edifier-international.com/products/edifier-multimedia/c6xd

 

Total power output:

RMS 8Wx4+10W+38W

Signal to noise ratio:

≥85dBA

Audio input:

FM/ USB/ SD/ PC/ AUX/ Optical/ 5.1

Input sensitivity:

Satellite:5.1IN: 450mV±50mV, CE: 650mV±50mV, PC/AUX: 700mV±50mVOptical: 600mV±50mV Subwoofer: 5.1IN: 550mV±50mV, PC/AUX: 400mV÷50mV, Optical: 300mV÷50mV

Adjustment:

Input, track change buttons, volume dial on the front of the amplifier, remote control

Dimension:

Amplifier: 250mm x 78mm x 255mm FR/FL/SR/SL: 130mm x 90mm x 180mm C: 226mm x 143mm x 103mm Subwoofer: 288mm x 232mm x 242mm

Weight:

Net: 12.6Kg  |  Gross: 13.8Kg

 


και κατι ακομα  ειδα και κατι αλλα ηχεια τα  

Ηχεία 5.1 Logitech Z506 Μαύρο

 

http://www.public.gr/product/sound-and-vision/hxeia/ixeia-5-1/iheia-51-logitech-z506-mayro/prod561677pp/

 

πιστευεις οτι εινε καλυτερα απο τα  http://www.edifier-international.com/products/edifier-multimedia/c6xd;;;


Γενικά Χαρακτηριστικά
Αριθμός Ηχείων 5.1
Χειριστήριο Ενσύρματο
Μαγνητική θωράκιση Ναι
Ισχύς
Συνολική Ισχύς 75 Watt (RMS)
Ισχύς Subwoofer 27 Watt (RMS)
Ισχύς Εμπρόσθιων Ηχείων 2 x 8 Watt
Ισχύς Οπίσθιων Ηχείων 2 x 8 Watt
Ισχύς Κεντρικού Ηχείου 16 Watt
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
Σύνδεση Ενσύρματη
Απόκριση 45 Hz - 20 KHz
Μέγεθος Woofer 5.25 inches

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/periferiaka/ixeia/Logitech-Speakers-Z506-51-980-00431.htm

Έγινε επεξεργασία από mikealfonsoos
Link to comment
Share on other sites

τα διαβασα περιπου 14 φορες , οσα και τα ποστ... 

 

Επισης λες οτι θες ποιοτικα ηχεια  και βλεπεις τα z506;; Δε λεω , καλα στην τιμη τους, αλλα καμμια σχεση με τα edifier. 

Link to comment
Share on other sites

οταν εννοεις καμια σχεσι εννοεις σε ολα΄΄;;;

 

και στην ποιοτητα και στον ηχο και σε ολα εννοεις καμια σχεσι΄΄

;;;;


απλα τα ειχε ενας  φιλος μου   γι αυτο σε ρωτησα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ακουσει και τα 2. Τα 506 τα εχω ακουσει τα ειχε ο κολλητος μου. Του δημιουργησαν αρκετα προβληματα, αλλα δε ξερω αν γινεται με ολους. 

 

Συμφωνα και με το παιδι παραπανω , πηγαινε καλυτερα προς edifier μερια και θα βρεις την υγειά σου. 

Link to comment
Share on other sites

βρηκα το τηλεφωνο απο την ελληνικι αντιπροσωπεια το θεμα εινε  θα τα εχουνε ομως;;;

 

γιατι σε κανενα ελληνικο μαγαζι δεν τα  εχουνε

 

πες οτι δεν τα βρισκω στιν   ελληνικι αντιπροσωπεια   μετα θα παω για τα  C6XD | Edifier;;;;;;;

 

λογικα ομως δεν πρεπει να τα εχει η ελληνικη αντιπροσωπεια  ;;;

Link to comment
Share on other sites

πες οτι δεν βρισκω τα da5100 μετα λογικα να παω στα  c6xd΄΄;;;

lογικα ομως δεν πρεπει να τα εχει η ελληνικη αντιπροσωπεια   εννοω τα  da5100΄΄;;


υπαρχει περιπτωση να  τα εχει η αντιπροσωπεια και να μην τα εχουν τα  6000 μαγαζια στην ελλαδα;;;

 

γινετε αυτο΄΄;;;

 

αλλα  ομως γιατι  τα 6000 μαγαζια να μην    εχουν τα  da5100;;

Link to comment
Share on other sites

πες οτι δεν βρισκω τα da5100 μετα λογικα να παω στα  c6xd΄΄;;;

lογικα ομως δεν πρεπει να τα εχει η ελληνικη αντιπροσωπεια   εννοω τα  da5100΄΄;;

 

 

Συμφωνα και με το παιδι παραπανω , πηγαινε καλυτερα προς edifier μερια και θα βρεις την υγειά σου. 

 

.- last one from me... αρχιζει και μυριζει επικιλα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αρα παιρνεις τηλεφωνο αυριο ή οποτε θελεις στην αντιπροσωπεια της οποιας βρηκες το τηλεφωνο , και σου λυνουν την απορια σου. 

 

Λεω λοιπον οτι δε τα βρισκεις. Αρα εαν σε βολευουν τα c6xd πηγαινεις προς αυτα. Εαν θες κατι φτηνοτερο (κατα πολυ) πας στα logitech. Εαν θες πιο δυνατο ηχο (που δε θες) πας στα trust. 

 

Ελπιζω να βγηκε μια συνεννοηση. Ελπιζω...

Link to comment
Share on other sites

στο ε-shop και τα  Edifier C6XD (Ηχοσύστημα 5.1)  κανουνε  240 ευρο

 

αλλα πηγα και στο scroutz.gr και τα  βρηκα στα  165  ευρο

 

σε  2 μαγαζια  τα βρηκα  http://www.skroutz.gr/s/2894312/Edifier-C6XD.html

 

 

ενο στο ε-eshop kanoyne 240 ευρο

εγω  απο που να τα παρω ομος;;;


τα  trust  βγαινουνε σε 2.1 μονο;;

 

τα  trust εινε καλυτερα απο τα  c6xd ;;;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.