Jump to content



επιλογη 5.1 ηχεια για pc


Recommended Posts

απο οπου σε βολευει καλυτερα. Μη ξεχνας οτι προτειναμε να τα ακουσεις πριν τα αγορασεις. 

 

Δεν υπαρχει φοβος απο το skroutz. Διαβασε τις κριτικες του καθε καταστηματος για να κρινεις εαν ειναι καλο . ΑΛλα πρωτα βρες καπου να τα ακουσεις , σε καποιο καταστημα εκει που μενεις. Αν δεν υπαρχουν , δες μερικα review πριν προβεις στην αγορα. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

απλα τα trust δεν βγαινουνε σε 5,1;;;
αν και εινε πιο οικονομικα σε σχεση με τα endifier

 


καταστηματα μονο εχω τα πλαισια και τα ε-eshop

 

δεν ιπαρχουνε αλλα και κανενα απο αυτα δεν τα εχει

 


γενικος απο το scroutz ιπαρχει αξιοπιστια ομος;;;

 


ειπες οτι Υπαρχουν και αλλα 5.1 συστηματα που θα σε ικανοποιησουν καλυτερα , μη κολλας σε αυτα τα 2 μονο.

 

πια αλλα 5.1 συστηματα υπαρχουνε;;

 

 

περα απο τα

 


Edifier C6XD | Skroutz.gr

Genius SW-HF5.1 6000 | Skroutz.gr εννοω ιπαρχουνε και καλυτερα;;;;;; σε θεμα αποδοσης και ποιοτητας;;;

 

 

γιατι εγω βρηκα στο ιντενερτ μονο τα


Edifier C6XD | Skroutz.gr

Genius SW-HF5.1 6000 |

 

βρηκα και αυτα αλλα δεν εχω ιδεα αν εινε καλα ομος
http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=36555&cat=32

 

Genius SW-G5.1 3500 5.1 Black

 


θα μπορουσα να κανο ενα customize 5,1 συστημα για τον υπολογιστη μου:;;; η αυτο δεν μου το προτεινετε να το κανo΄΄;;;

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμε  τρολ απλα ρωταω   αν εκανα ενα  customize  5,1  συστημα  για τον  υπολογιστη μου:;  θα με συμφερε αυτο;;

 

απλα θελω να παρω ενα παρα  πολυ καλο 5.1  συστημα  για τον  υπολογιστη μου

 

και  γι αυτο σε ρωταω

Έγινε επεξεργασία από mikealfonsoos
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε @mikealfonsoos, θα σε παρακαλέσω από τώρα και στο εξής αντί να γράφεις απανωτά μηνύματα, να χρησιμοποιήσεις τη δυνατότητα που έχεις για να επεξεργάζεσαι τα προηγούμενα (πρόσεξα στο τελευταίο σου μήνυμα ότι την έχεις ανακαλύψει). Αν προσπαθήσεις να δίνεις τη δυνατότητα στους υπόλοιπους να απαντούν, φαντάζομαι ότι θα σε πάρουν πιο σοβαρά.

 

Οι υπόλοιποι, παρακαλώ περιοριστείτε στα του θέματος. Αν αισθάνεστε ότι ο χρόνος πηγαίνει χαμένος, αφαιρέστε τη συνδρομή σας από το θέμα και προχωρήστε παρακάτω.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

συμφονοι...  δεν  θα  γραφω απανοτα  μυνιματα...απλα θα τα  γραφω ολα σε 1  

 

απλα εχω τα ερωτηματα μου και θελω να παρω κατι καλο που να μου μεινει....

Έγινε επεξεργασία από mikealfonsoos
Link to comment
Share on other sites

πως να τα ακουσο απο την στιγμη που  τα μαγαζια που εχω στην περιοχη μου δεν τα εχουνε..

 

πλαισιο   e-shop  publik ..

 

 

το πλαισιο και τα public exoune mono logitek..

 

ενο στο e-shop δεν μπορεις να τα ακουσεις αφου γινετε η παραγελια μεσο ιντενετ

Έγινε επεξεργασία από mikealfonsoos
Link to comment
Share on other sites

συμφονοι... δεν θα γραφω απανοτα μυνιματα...απλα θα τα γραφω ολα σε 1

απλα εχω τα ερωτηματα μου και θελω να παρω κατι καλο που να μου μεινει....

Εννοείται πως όλοι θέλουμε το καλό σου(μας) γι αυτό και σου ζητάμε να κάνεις edit και να προσθέτεις τις σκέψεις σου

γιατί πιο εύκολα διαβάζετε ένα θέμα πχ 2 σελίδων παρά ένα θέμα 10 σελίδων.

Link to comment
Share on other sites

εχετε απολυτα δικιο  ζιταω ενα μεγαλο συγνομη σε ολους δεν θα   γραφω απανοτα  μυνηματα απο εδο και περα...

 

τελικα  πηρα  την αποφαση να παρω τα  http://www.e-shop.gr/edifier-c6xd-black-p-PER.505629   τα  οποια εινε και ποιοτικα καλα και πιστευο οτι  θα με καλυψουνε και στα παιχνιδια και στις ταινιες και στην μουσικι....Περα απο αυτο  φοβαμε να παρω τα   GENIUS SW-HF5.1 6000 WOOD 5.1 SURROUND SYSTEM για  τους λογους  οτι  μπορει να μην εισε τοσο καλα οπως τα edifier..........

 

Περα απο αυτο θελω να ρωτησω κατι  αφου παρω τα  EDIFIER C6XD BLACK  θα  μπορω να του βαλω  αλλα ηχεια αλλα τις ιδιας μαρκας πχ΄;;  γινετε αυτο..

http://www.skroutz.gr/s/6268192/Edifier-R2000DB.html  γινετε αυτο΄΄;;; h oxi΄;;;

Έγινε επεξεργασία από mikealfonsoos
Link to comment
Share on other sites

βασικα θελω να κανω μια ερωτηση μπορω να  κανω ενα customize  multimidia  συστημα 5,1  για τον  υπολογιστη μου;;


 


δηλαδη  να παρω  5 ηχεια   ξεχωριστα ,,,,,,,,ενα subwoofer  ξεχωριστο..........δηλαδη  αντι να επερνα  τα  5.1 


EDIFIER C6XD BLACK  να  πηγαινα σε κατι  πιο καλυτερο και θεμα  πιοτητας αλλα και εντασης μεχρι 350 ευρο..   μπορω να το κανω αυτο;;;...το  θεμα εινε  θα με συμφερε να εκανα μια  τετοια  κινισι...;;;;;;;;;;;;;;;;


 


βασικα τι χρειαζομε   για να κανω ενα  ustomize  multimidia  συστημα 5,1  για τον  υπολογιστη μου;;;;;


εννοω τα κομματια ολα να τα παρω κομματι κομματι.............. 


 


εννοω να κανω  ενα customize  multimidia  συστημα 5,1  που να εινε καλυτερο και απο τα logiteck z906  αλλα και και απο τα  EDIFIER C6XD BLACK 


 


μπορο να δωσω εος και   400 ευρο


 


το  θεμα εινε τι συμφερει να παρω   τα  EDIFIER C6XD BLACK   η να κανω  ενα customize  multimidia  συστημα 5,1  για τον  υπολογιστη μου;   εννοω κομματι κομματι..


Έγινε επεξεργασία από mikealfonsoos
Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικός ήχος και 5.1 σε αυτά τα λεφτά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝ ΣΑΝ ΕΝΝΟΙΑ.

Τζάμπα ποστ βεβαίως αφού trollάρεις κάργα, χαρά στο κουράγιο αυτών που κάθονται και σου απαντάνε 3 σελίδες τώρα :D

Link to comment
Share on other sites

δεν  υπαρχει  γιατι;;;;δεν   τρολαρο απλα ρωταω καπια πραγματα

 

στα  ποσα λεφτα  δηλαδη   ιπαρχουνε;;;;

 

και σε  παρακαλω μην με κατηγορεις

 

απλα   ρωτησα να κανω ενα  5,1  συστημα   που να εινε καλυτερο απο  τα απο τα logiteck z906  αλλα και και απο τα  EDIFIER C6XD BLACK 

 

δεν θελω να κανω το καλυτερο απλα ρωτησα να   κανω ενα  5,1  συστημα   που να εινε καλυτερο απο  τα απο τα logiteck z906  αλλα και και απο τα  EDIFIER C6XD BLACK 

 

κοντα στα  400 ευρο.................και σε  θεμα αποδοσης ηχου και σε θεμα   ποιοτητας

 

απο τις ετοιμες  λυσεις  αυτα  που εινε καλα εινε τα  logiteck z906  αλλα και  τα  EDIFIER C6XD BLACK  αλλα και τα  

Genius SW-HF5.1 6000

 

 

απλα  ρωτησα αν μπορω να κανω   5,1  συστημα   που να εινε καλυτερο απο ολα  αυτα  εος και  400 ευρο..

Έγινε επεξεργασία από mikealfonsoos
Link to comment
Share on other sites

Στο μεσαιο δωματιο σου , τιποτα δε θα ειναι καλυτερο απο τα c6xd τα οποια 

 

είναι ένα ευέλικτο σύστημα ηχείων 5.1 ψυχαγωγίας, επιτρέποντας μια σειρά από εισόδους ήχου για πολλαπλές ανάγκες ήχου και χρήσεις. Συνδέστε μια προεγκατεστημένη κάρτα SD ή USB memory stick για plug and play ήχου, ή συντονιστείτε στο ραδιόφωνο FM με το διεθνές φάσμα συχνοτήτων και τη δυνατότητα να προκαθοριστεί 27 σταθμούς. Το C6XD μπορεί επίσης να συνδεθεί σε οποιαδήποτε συσκευή ήχου χρησιμοποιώντας 3,5 mm βοηθητική θύρα ή με τα μέσα ενημέρωσης κέντρα, κονσόλες και διασκέδασης συσκευές που χρησιμοποιούν την οπτική ή 5,1 συνδέσεις εισόδου. Αυτό το σύστημα ηχείων 5.1 παράγει συνολική ισχύ των 80 watts RMS, με 35 watts που παράγονται από το 6½ ιντσών μονάδας subwoofer. Ένα ασύρματο πολυ-λειτουργικό τηλεχειριστήριο επιτρέπει την εύκολη πρόσβαση για προσαρμογές στον ήχο του μπάσου, πρίμα και έντασης, καθώς και γρήγορες αλλαγές μεταξύ εισόδων ήχου, τραγουδιών, των φακέλων και των αποθηκευμένων καναλιών. Η C6XD είναι το ιδανικό σύστημα ηχείων για να ικανοποιήσει όλες τις ανάγκες ήχου σας.

Χαρακτηριστικά:
5.1 σύστημα ηχείων πολυμέσων με έναν εξωτερικό ανεξάρτητο ενισχυτή
Optical audio επιλογή εισαγωγής για συνδεσιμότητα με κονσόλες και τα μέσα ενημέρωσης
3,5 χιλιοστά-βοηθητικών και RCA-3,5 χιλιοστών βοηθητικής επιλογής εισόδου
Επιπλέον 3,5 χιλιοστά βοηθητική είσοδο και θύρα εξόδου ακουστικών στην πλευρά του ενισχυτή
LED ψηφιακή οθόνη για πληροφορίες καναλιών FM, SUB / Εμπρός / CE / Πίσω / Bass /
Treble πληροφορίες trimmer, κύρια ένταση
USB και SD Card επιλογές ήχου εισόδου με υποστήριξη ήχου MP3/WMA αρχείων
Υπέρυθρο τηλεχειριστήριο για την ένταση, τα μπάσα και τα πρίμα, επιλογή εισόδου, ​​λειτουργία αναπαραγωγής, mute και αναμονής.
Ρύθμιση έντασης, επιλογή εισόδου, ​​μπάσα και τα πρίμα επιλογές ρύθμισης βρίσκονται στον ενισχυτή
MDF 100% ξύλινο περίβλημα για δύο δορυφόρους και subwoofer για βελτιωμένη απόδοση ήχου
Ενσωματωμένο τροφοδοτικό παγκοσμίου χρήσης
 
Μη ψαχνεις custom λυσεις. Παρε ειτε τα c6xd ειτε τα genius ειτε οποιαδηποτε σου καθονται καλα. Εφοσον δε μπορεις να τα ακουσεις ο ιδιος, ειναι ρισκο. 
Εαν ειναι ρισκο η ετοιμη λυση που ειναι και η ενδεδειγμενη , τοτε η custom λυση τι ειναι; 
 
θερμοπαρακαλω να διαβασεις αυτα που γραφω πριν ρωτησεις τα ιδια πραγματα !! 
Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι εννοεις οτι η custom lusi εινε και ρισκο αλλα περα απο αυτο δεν εινε και απολυτη σιμβατι με εναν  υπολογιστη σωστα;;;;;

 

 

ειδικα απο κομματια ενα προς ενα 

 

εχο αδικο σε αυτο;;;

 

εννοω οτι με την custom  lusi παιζο με την   φωτια σωστα;;;;;;

Έγινε επεξεργασία από mikealfonsoos
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι εννοεις οτι η custom lusi εινε και ρισκο αλλα περα απο αυτο δεν εινε και απολυτη σιμβατι με εναν  υπολογιστη σωστα;;;;;

 

 

ειδικα απο κομματια ενα προς ενα 

 

εχο αδικο σε αυτο;;;

 

εννοω οτι με την custom  lusi παιζο με την   φωτια σωστα;;;;;;

 

 

 

Μη ψαχνεις custom λυσεις. Παρε ειτε τα c6xd ειτε τα genius ειτε οποιαδηποτε σου καθονται καλα. Εφοσον δε μπορεις να τα ακουσεις ο ιδιος, ειναι ρισκο. 
Εαν ειναι ρισκο η ετοιμη λυση που ειναι και η ενδεδειγμενη , τοτε η custom λυση τι ειναι; 

 

Ρισκο ειναι. Αρα σωστα. Πανε σε οποια λυση ετοιμη σου καθεται καλυτερα. ΕΦοσον αρχικα κατεληξες στα edifier , μη ψαχνεσαι με πραγματα τα οποια ειναι οχι και τοσο ενδεδειγμενα. 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

πηγα στα edifier   γιατι διαβασα εδο μεσα απο αλλα ποστς  οτι ολοι  επιλεγουνε  edifier   γιατι εινε και καλα ποιοτικα αλλα και καλα και σε  θεμα αποδοσης................και τα θεωρουνε  παρα  πολυ  εμπιστα

 

αν  κανω καπου λαθος διορθωσε με...

 

εγω παλια ειχα τα z 906  πιστεψε με   μου καηκανε μετα απο 5 μινες περα απο αυτο  μπορει να σου φανει παραχενο αλλα δεν ειχανε   μεγαλη ενταση οταν τα εβαζες στο τερμα

 

περα απο αυτο μετα  τα z  906 ειχα παει στα πιο κατο   και παλι καηκανε μετα απο 2 χροννια  οποτε με την  logitek δεν ασχολουμε..

xana.....

 

την logiteck την   βαζο A  για τα πληκτρολογια

 

εχο παρει το  orion spark και ειμε χαρουμενος

 

πχ  η καθε εταιρια εινε στον τομεα τις

 

πχ  η razer eine   καλι στα ποντικια 

εχω το  outboros εδο και 2 χροννια και ουτε ενα προβλημα

Έγινε επεξεργασία από mikealfonsoos
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.