Jump to content



ερωτημα για την καρτα ηχου μου asus stx


Recommended Posts

πρωτα θελω να ζητησω ενα μεγαλο συγνωμη σε ολους .ΠΕΡΑ απο αυτο ειχατε δικιο  η καρτα ηχου που εχω η asus stx παιζει σε 5.1

 

απλα  θελω να ρωτησω κατι  η καρτα ηχου  που εχω επειδη σε μερικες μερες θα παραγγειλο τα ηχεια μου  θα εινε καλη για  τα παιχνιδια και τις ταινιες μου.l΄΄;;

 

Επειδη τοσο καιρο δεν την χρησιμοποιουσα  για τον λογο οτι τα παλια ηχεια μου δεν υποστηριζαβε  ψηφικακη συνδεση  η οποια καρτα απαιτει για να παιξει  σε  5.1..  το  καλο εινε  οτι τα λεφτα μου δεν τα εχασα  γιατι εχω δωσει 170  ευρο  για την  καρτα αυτην.... ..

Link to comment
Share on other sites

σε  ευχαριστω παρα  πολυ και συγνωμη για την τελευταια φορα απλα θελω να με συνχωρησετε  

θελω να κανω μια ερωτηση επειδη εχασα τον μαυρο ανταπτορα απο την καρτα ηχου μου και πηρα στο Ε-shop και μου ειπανε οτι δεν εχουνε αλλον

και αυτος που εχασα εινε στιν εικονα

 

εινε σε ενα σακουλακι  ο μαυρος ανταπτορας διπλα απο τον χρυσο  

http://www.guru3d.com/articles-pages/asus-xonar-essence-stx-soundcard-review,2.html

 

ετσι αγορασα εναν παρομοιο

http://olla.gr/and-el/optical-cables-and-adapter/gold-plated-square-to-round-3.5mm-optical-fiber-adapter/?ref=bestprice.gr

 

 

 

το θεμα εινε θα κανει την ιδια δουλεια ομως;;;

Έγινε επεξεργασία από mikealfonsoos
Link to comment
Share on other sites

εννοεις οτι δεν θα κανει την ιδια δουλεια;;

 

ειδες το  λινκ που σου εστειλα;;;


πηρα τηλ και μου ειπανε οτι η καρτα ηχου μου  για να παιξει 5.1 μονο οπτικη ινα   γινετε αυτο,,, μετα ρωτησα αν η μητρικη μου εχει  οπτικη ινα και μου ειπανε ναι ...εχω την asus z87 deluxe..

περα απο αυτο μου ειπανε  οτι  τα ηχεια που θελω να παρω δεν περιεχουνε ,μεσα καλωδιο optikis inas...

 

και μου ειπανε να παρω  αυτα.

 

http://www.e-shop.gr/clicktronic-hc302-toslink-cable-2m-casual-p-PER.752197

που περιεχουνε τον μαυρο adaptora   που εχω χασει..

 

 

εσας πια εινε η γνωμη σας;;

Έγινε επεξεργασία από mikealfonsoos
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά πιστεύω οτι εφόσον θες να συνδέσεις τα ηχεία σου με οπτική, τότε καλό θα ήταν να πουλήσεις την κάρτα ήχου και να μείνεις μόνο με την οπτική της μητρικής σου,

έτσι θα ισχυάσεις και εσυ με αυτό το θέμα, αλλά και θα βάλεις και κάποια λεφτά στην τζέπη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μου γράφεις άλλες λέξεις, πιο "δύσκολες", σωστά ορθογραφικά και αυτό το "είναι" το σκοτώνεις κάθε φορά και μαζί και μένα που το διαβαζω ...σορυ για το οφτοπικ

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

μου γράφεις άλλες λέξεις, πιο "δύσκολες", σωστά ορθογραφικά και αυτό το "είναι" το σκοτώνεις κάθε φορά και μαζί και μένα που το διαβαζω ...σορυ για το οφτοπικ

Το τρολ θέλει μαστοριά. Τι νόμισες ότι θα ναι απλά τα πράγματα? Αμ δε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.