Jump to content


Επιλογή κινητού ταβάνι ~300+-


tsakali

Recommended Posts

Τα πράγματα είναι απλά η γυναίκα θέλει τηλέφωνο άρα πρέπει να βοηθήσετε!! Όπως λέει και ο τίτλος ταβάνι 300+- και 180 να είναι δεν μας πειράζει βέβαια!! Έλεγα για το Lg G3???

 

Λοιπόν βασικό να έχει οθόνη τουλάχιστον 5'' και από εκεί και πέρα για τα λεφτά που μιλάμε εννοείτε τουλάχιστον 2gb Ram και τουλάχιστον 4x cpu..

Ευχαριστωωωω. 

Έγινε επεξεργασία από tsakali
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μας πεις τι ακριβώς ψάχνεις. Το G3 πχ είναι καλό, αλλά από θέμα μπαταρίας το G2 είναι καλύτερο.

Ακόμη προσπαθώ να καταλάβω γιατί το g3 έχει περίπου ίδια τιμή με τον προκάτοχο του (g2)...  :(

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά η γυναίκα θέλει τηλέφωνο άρα πρέπει να βοηθήσετε!! Όπως λέει και ο τίτλος ταβάνι 300+- και 180 να είναι δεν μας πειράζει βέβαια!! Έλεγα για το Lg G3???

 

Λοιπόν βασικό να έχει οθόνη τουλάχιστον 5'' και από εκεί και πέρα για τα λεφτά που μιλάμε εννοείτε τουλάχιστον 2gb Ram και τουλάχιστον 4x cpu..

Ευχαριστωωωω. 

Μία πολύ καλή προσφορά είναι το Xiaomi Mi4i, το τελευταίο μοντέλο της Xiaomi, που το Coolicool το έχει ακόμα για 51 ώρες στα 201€.

- 5.0 Inch IPS OGS Screen, 1920*1080 Pixel, PPI 441
- 3120mAh Battery
- Bluetooth 4.1
- Qualcomm Snapdragon 615 1.7GHz Octa Core
- Band: GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 850/1900/2100MHz, FDD-LTE B3/B7, TDD-LTE B38/B39/B40/B41, Support 2G & 3G & 4G LTE Network
- 2GB RAM + 16GB ROM
- 13 MP Back Camera + 5 MP Front Camera
- MIUI V6 (Based on Android 5.0 System)
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω και κάτι τελευταίο το κινητό να αγοραστεί από Ελλάδα μιας και είχα άσχημη εμπειρία από εξωτερικό (συγκεκριμένα κίνα merimobiles.com και ακόμη τρέχω).

Και αν μπορούμε να αποφύγουμε κινέζικη μάρκα.. 

Ένα ένα τα βγάζω  :p

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω και κάτι τελευταίο το κινητό να αγοραστεί από Ελλάδα μιας και είχα άσχημη εμπειρία από εξωτερικό (συγκεκριμένα κίνα merimobiles.com και ακόμη τρέχω).

Και αν μπορούμε να αποφύγουμε κινέζικη μάρκα.. 

Ένα ένα τα βγάζω  :p

Τότε ψάχνεις εδώ κάτι που σου αρέσει -> http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/6282_353376_516988/Android-%CE%9C%CE%B5%CF%83%CE%B1%CE%AF%CE%BF-4-6-5-3-%CE%A4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-2-GB.html?price_max=300.0&price_min=200.001

Υπόψιν πάντως, σχεδόν όλα τα κινητά, στην κίνα βγαίνουν και η Xiaomi συγκεκριμένα είναι από τις πιο αξιόπιστες εταιρείες από Κίνα. Εγώ έχω δύο δικά της κινητά και περιμένω ένα τρίτο, το Xiaomi Mi Note Pro.

Link to comment
Share on other sites

Τότε ψάχνεις εδώ κάτι που σου αρέσει -> http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/6282_353376_516988/Android-%CE%9C%CE%B5%CF%83%CE%B1%CE%AF%CE%BF-4-6-5-3-%CE%A4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-2-GB.html?price_max=300.0&price_min=200.001

Υπόψιν πάντως, σχεδόν όλα τα κινητά, στην κίνα βγαίνουν και η Xiaomi συγκεκριμένα είναι από τις πιο αξιόπιστες εταιρείες από Κίνα. Εγώ έχω δύο δικά της κινητά και περιμένω ένα τρίτο, το Xiaomi Mi Note Pro.

Εγώ περιμένω να δω τι θα γίνει με merimobiles και ψήνομαι για huawai p8 lite.

οκ 

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι να μην δώσεις τόσα πολλά χρήματα για κινητό. Και με πιο λίγα κάνεις την δουλειά σου

 

Πρέπει να καταλάβουμε επιτέλους το κινητό σαν τηλεφωνική συσκευή και όχι σαν pc. Εξαιρούνται οι πολυάσχολοι άνθρωποι που τους διευκολύνει στην δουλειά τους.

 

Μπορείς να διαβάσεις σχετικό θέμα για ποιο λόγο σου τα γράφω αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος ρωτησε για κινητό ,σε ένας site τεχνολογίας .

Το να του λες δεν αξίζουν τα κινητά επειδή την πάτησες ,ούτε στο topic συνεισφέρει ούτε το lab .

Ανάλογα είναι έτσι ,επειδή εμένα μου κάηκε ένας 2600k κάποτε ,να λέω σε κάθε θέμα " δεν αξίζουν οι Intel ,διαβασε το θέμα μου να δεις γιατί " και να το κλείσουμε κιόλας το μαγαζάκι.

Η γνώμη μου είναι να μην δώσεις τόσα πολλά χρήματα για κινητό. Και με πιο λίγα κάνεις την δουλειά σου

Πρέπει να καταλάβουμε επιτέλους το κινητό σαν τηλεφωνική συσκευή και όχι σαν pc. Εξαιρούνται οι πολυάσχολοι άνθρωποι που τους διευκολύνει στην δουλειά τους.

Μπορείς να διαβάσεις σχετικό θέμα για ποιο λόγο σου τα γράφω αυτά.

Link to comment
Share on other sites

@das

 

Μπορει να εχεις δικαιο και να εννοεις (μαλλον) οτι προϊδεάζει αρνητικα τον ενδιαφερομενο δειχνοντας το θεμα αυτο, αλλα δεν ειπε "μη παρεις σονυ" , ειπε οτι η δουλεια γινεται και με φτηνοτερα κινητα. 

Εγω ειμαι αρνητικος με την εταιρεια αυτη και δε θα ξαναδει ουτε € απο εμενα. Μια του κλεφτη, δυο του κλεφτη... Απλως δε θα βγω να το φωναξω, γιατι μαλλον δεν ενδιαφερει κανεναν :p

 

 

Φυσικα αυτο εξαρταται και απο τις αναγκες του ενδιαφερομενου. Μπορει να θελει απροβληματιστη λειτουργια για την γυναικα του και να μη του κανει παραπονο "Μητσοοοοο, το ιντερνετ κολλαει , κανε κατι" . 

 

Οπως εχω γραψει και σε αλλο θεμα, το android το αγαπω για αρκετους λογους, αλλα και παλι πρεπει να συμφωνησω με τον @Trexx, , γιατι οταν θες απροβληματιστη λειτουργια και μπορεις να την κανεις με λιγοτερα φραγκα, γιατι οχι; Εκτος και αν η γυναικα ειναι πληρως εξοικειωμενη με το ανδροιδ , και δε θελει τιποτα λιγοτερο απο αυτο.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να δω τι θα γίνει με merimobiles και ψήνομαι για huawai p8 lite.

οκ 

Για αυτό έχεις δύο επιλογές. Διαβάζω το έχει η Vodafone για 269.90€ ή να το πάρεις από Κίνα, στα 206€, εσύ διαλέγεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Τελικά βγήκαμε αρκετά εκτός!!! Η γυναίκα πήρε το Lg G4 στα 540 απο seven και εγω το lg G2 στα 270 απο mediamark. Το δίλημμα ηταν για μένα g2 vs g3 αλλα με κέρδισε το g2 !!

Για το g4 θα ετοιμάσω κάποια στιγμή και βίντεο για το κανάλι μου όσοι πιστοί ;-) SkillNews ονομάζεται!!

(να διαφημιστουμε και λίγο :-P)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.