Jump to content



Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ειμαι συναισθηματικος ανθρωπος γι αυτο.

Ναι είμαι σίγουρος ότι θα ρίξεις πολύ δάκρυ όταν ο κόσμος θα αυτομουτζώνεται με την δραχμή στα χέρια.

Αν ημουν προκλητικος θα ελεγα οτι να πανε να πηδηχτουν οι φιδεμποροι του χρηματος, ολα τα τσουτσεκια που εμαθαν να αποκαλουν δουλεια τις ετοιμες επιδοτησεις, την εισφοροδιαφυγη με την μαυρη εργασία, τα καθικια οι καταστηματαρχες που δεν κοβανε αποδειξη, τους μαλεηδες που με ενα μισθο πηρανε σπιτι 100 τετραγωνικα σε ελβετικο φραγκο και στο καπακι Audi TT, τον *** υδραυλικο που τα επερνε μαυρα και γενικα καθε μικρο και μεγαλο ρεμουλο που τωρα τρεμει για τους κοπους μιας ζωης, αλλα δεν ειμαι προκλητικος και δεν το λεω

 

Αν ημουν προκλητικος θα ελέγα οτι γραφω στα παλαιοτερα των υποδηματων μου το καθε κομματοσκυλο βολεμενο υποκειμενο που σκουζει για την διπλη θεση και την κομματικη του ευννοια, για τον μπατσο και τον στρατιωτικο ΓΡΑΦΕΙΟΥ που θελει συνταξη στα 35 αλλα δεν ειμαι προκλητικος και δεν το λεω

 

Αν ημουν προκλητικος θα ελεγα οτι οποιος εχει την υγεια του, τα χερια του και ο φοβος ειναι το επομενο iPhone αν θα ερθει Ελλαδα, αν θα παει διακοπες να πιει πετρέλαιο και να δει κωλαρακια και αν θα κερδισει ο Θρυλος/ΑΕΚΑΡΑ/Βαζελος το επομενο πρωταθλημα και οχι αν θα πεθάνει ο διπλανος του απο καρκινο επειδη ο ΚΩΛΟΧΑΡΤΟΣ ειπε οτι δεν ειναι σε τελικο στάδιο να παει να γινει πορνη της Merkel αλλα εκει στην Γερμανία, αλλα δεν ειμαι προκλητικος και δεν το λεω

 

Αξιοπρέπεια ειναι να μην πεινάει κανενα παιδι. Να μην κοιμαται στο κρυο κανενας πολιτης. 

 

Καταλαβες για τι αξιοπρεπεια μιλαω;

 

Για αυτην της Ελλαδος.

Επιτέλους ένα σωστό ποστ. Αλλά αυτοκτονώντας, δεν σκοτώνεις τις κατσίκες μόνο των παραπάνω ξερών. Σκοτώνεις και τις κατσίκες των επόμενων γενεών.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η αγγελικουλα ρε παιδια τι λογο εχει να την ενδιαφερει αν θα παμε σε δραχμη μετα το δημοψηφισμα; Αν παμε σε δραχμη θα ειναι επειδη δεν θα υπαρχει ευρω ουτε για δειγμα. Εκει δε θα εχουμε ΕΜΕΙΣ επιλογη, δε θα μας διωξουν οι αλλοι (αμεσα!)
Οποτε δεν εχει σημασια αν αυτοι δε θα μας διωξουν, η δραχμη θα ειναι το αντιστοιχο του IoU που εχει παλαιοτερα αναφερθει

Same shit different day. Hopeless

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

post-40586-0-03652500-1435833746_thumb.j

 

κανένα συριζακι θα έβαλε να το ζωγραφίσει :hehe:

 

παίρνω τηλεφωνώ στο φαρμακείο και λέω θέλω αυτά τα φάρμακα (κάτι σιρόπια αντιβιώσεις κλπ) μου λέει δεν τα έχω τις λέω κάτι παρόμοιο σε άλλη μάρκα μου λέει δεν έχω ούτε από αυτά λέω μα ο υπουργός είπε οτι δεν θα έχουμε ελλείψεις κλπ κλπ

και τι μου λέει κάλε μην ακούτε τη λένε στις τηλεοράσεις δεν υπάρχει πρόβλημα και τις λέω τότε γιατί εσύ και τα άλλα δυο φαρμακεία που πήρα δεν έχετε φάρμακα ? δεν απάντησε φυσικά και το έκλεισα .

 

άρχισα να μοιράζω και block και delete στο fb γιατί κουράστηκα με τον κάθε μ@λ@κ@ ,ποσταρει ο άλλος ένα κατεβατό για το οχι και το ποσταρει από iphone 6

27 χρονών άνεργος (από επιλογή) που δεν θέλει να πάει φαντάρος.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 Αλλά αυτοκτονώντας, δεν σκοτώνεις τις κατσίκες μόνο των παραπάνω ξερών. Σκοτώνεις και τις κατσίκες των επόμενων γενεών.

Ενώ το να χαλάς χρήμα να βγάζεις πτυχιούχος για να φεύγουν εξωτερικό ή να μένουν ελλάδα με 350ευρώ μισθό στο 6ώρο είναι ο δρόμος προς την ευτυχία. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αλλά αυτοκτονώντας, δεν σκοτώνεις τις κατσίκες μόνο των παραπάνω ξερών. Σκοτώνεις και τις κατσίκες των επόμενων γενεών.

 

 

Δες DJD

Έγινε επεξεργασία από narta
Link to comment
Share on other sites

Ενώ το να χαλάς χρήμα να βγάζεις πτυχιούχος για να φεύγουν εξωτερικό ή να μένουν ελλάδα με 350ευρώ μισθό στο 6ώρο είναι ο δρόμος προς την ευτυχία. 

Πόσοι πτυχιούχοι θα μείνουν Ελλάδα με δραχμή;

Δες DJD

Εγώ το βλέπω, όπως επίσης θυμάμαι περιόδους με ευρώ που ο κόσμος γέμιζε καράβια για Αυστραλία, Αμερική και Γερμανία. Ήταν οι ένδοξες εποχές του ευρώ πριν 50-60 χρόνια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ο ΥΠΕΡΤΑΤΟΣ ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟΣ Υπ Οικ Μπαρουφακης δεν πάει να καθίσει στην ουρά για λεφτά γιατί δεν το θεωρεί πρέπον.....  

 

http://www.crashonline.gr/o-%CE%B1%CF%80%CE%B9%CE%B8%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%83-%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BB%CE%B5%CE%B3%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%B2%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%86%CE%B1%CE%BA%CE%B7/

Link to comment
Share on other sites

Εχουν φυγει με ευρω ηδη :haha:

 

Σήμερα η Ευρώπη έχει τα σύνορα ανοιχτά και όσοι πήγαν έξω δεν πήγαν στοιβαγμένοι μέσα σε ένα πλοίο με μόνο εφόδιο τα κουρέλια που φοράγανε. Τότε πήγαιναν στο πουθενά με βάρκα την ελπίδα. Έτσι για να κατανοούμε ότι αυτό που γράφει κάποιος επιστρατεύοντας την ειρωνεία, όπως κάνεις εσύ εδώ, δεν είναι επιχείρημα, αλλά στάχτη στα μάτια.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Η κυβερνηση της χωρας ρωταει λαθος πραγμα.

Ας μας ρωτησει πρωτα αν συμφωνουμε με τα μετρα της κυβερνησης ωστε να παει με πιο δυνατο χαρτι στην ευρωπη μηπως διεκδικησει αυτο που θελει ο λαος, παρα να ρωτησει αν θελουμε τα μετρα της ευρωπης!Ειναι τελειως διαφορετικο.

Λαθος δημοψηφισμα , λαθος τακτικη!

 

Ρωτά αυτά που την συμφέρει.

Μήπως θέλεις να σε πάρει και τηλέφωνο ο Τσίπρας?

Link to comment
Share on other sites

Καφενιάκη εκτίμηση :p

Έχω καταλήξει ότι οι πιο τρομοκρατημένοι σήμερα είναι οι 40-60 ετών (ειδικά με παιδια). Λογικό από μία άποψη.

Τα παππούδια ειναι απρόβλεπτα, ελπίζω να μην υποκύψουν :p

Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις βουλευτές ΑΝΕΛ ψηφίζουν ΝΑΙ, ένας εναντίον δημοψηφίσματος | ΠΟΛΙΤΙΚΗ | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ

 

Μένει να επιβεβαιωθεί ή να διαψευστεί. Στο πολιτικό παιχνίδι επιτρέπεται η φυλλάδα να γράψει ψέματα ή ο βουλευτής να ενημερώσει προσωπικά τον δημοσιογράφο και να βγει κατόπιν να διαψεύσει καταγγέλλοντας προβοκάτσια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η Ευρώπη έχει τα σύνορα ανοιχτά και όσοι πήγαν έξω δεν πήγαν στοιβαγμένοι μέσα σε ένα πλοίο με μόνο εφόδιο τα κουρέλια που φοράγανε. Τότε πήγαιναν στο πουθενά με βάρκα την ελπίδα. Έτσι για να κατανοούμε ότι αυτό που γράφει κάποιος επιστρατεύοντας την ειρωνεία, όπως κάνεις εσύ εδώ, δεν είναι επιχείρημα, αλλά στάχτη στα μάτια.

 

 

H Ελλαδα εχει ηπειρωτικα συνορα στην Ευρώπη, αρα ακυρο το πλοιο

Link to comment
Share on other sites

Καφενιάκη εκτίμηση :p

Έχω καταλήξει ότι οι πιο τρομοκρατημένοι σήμερα είναι οι 40-60 ετών (ειδικά με παιδια). Λογικό από μία άποψη.

Τα παππούδια ειναι απρόβλεπτα, ελπίζω να μην υποκύψουν :p

Αυτοί έχουν ζήσει με δραχμή. Δυστυχώς η νεολαία (νιώθω γέρος που το γράφω) που αγνοεί τι πάει να πει δραχμή, 15%+ πληθωρισμός ή 0+0=14 και σκάστε, μεταφράζει την γνώση σε τρομοκρατία, όταν η άγνοιά της θα οδηγήσει στην τραγωδία. Είχαμε την γενιά του Πολυτεχνείου να βρίζουμε, στο μέλλον θα έχουμε να βρίζουμε την γενιά της δραχμής.

H Ελλαδα εχει ηπειρωτικα συνορα στην Ευρώπη, αρα ακυρο το πλοιο

Και συνεχίζεις τις ειρωνείες. Αυτό που το βλέπουν όσοι ψηφίζουν όχι δεν τους προβληματίζει άραγε?

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Αν δε στηρίξεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει λένε. Είναι σα να ρωτάς τον llneo αν πιστεύει ότι ο σαμαράς είναι καλός πρωθυπουργός :p

 

Από κει και πέρα πάμε πάλι γιατί έχουμε μπει σε ένα loop αντιπαράθεσης. 

 

1) Το Όχι δε σημαίνει δραχμή, υπάρχουν 30 διαφορετικά σενάρια

2) Το ναι σημαίνει σίγουρα χειρότερο μνημόνιο

3) Το μνημόνιο έφερε αυτά και το ναι σε όλα θα φέρει τρις χειρότερα πράγματα.

4) Η Ε.Ε. έχει δείξει ξεκάθαρα ότι δεν ενδιαφέρεται για σένα, αλλά φυλάει τον (_)_) της

5) Το χρέος είναι μη βιώσιμο

6) Δεν εμπιστεύομαι την τωρινή κυβέρνηση αλλά δε θέλω κυβέρνηση "σωτηρίας" με νδ/πασοκ/ποταμι, όχι άλλο σώσιμο φτάνει

7) Ζω στην ευρωπη και αν πάρει ο διάολος το ευρώ θα πάρει και μένα μαζί οπότε τα  ατομικά μου συμφέροντα μου βρίσκονται 100% στο ναι

8) Θέλω να επιστρέψω στην ελλάδα και να μεγαλώσουμε το παιδί (α; ) εκεί. 

 

Αυτά, δε ξέρω τι άλλο να πω.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

ο ΥΠΕΡΤΑΤΟΣ ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟΣ Υπ Οικ Μπαρουφακης δεν πάει να καθίσει στην ουρά για λεφτά γιατί δεν το θεωρεί πρέπον.....  

 

http://www.crashonline.gr/o-%CE%B1%CF%80%CE%B9%CE%B8%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%83-%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BB%CE%B5%CE%B3%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%B2%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%86%CE%B1%CE%BA%CE%B7/

Aυτό κατάλαβες?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Αν δε στηρίξεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει λένε. Είναι σα να ρωτάς τον llneo αν πιστεύει ότι ο σαμαράς είναι καλός πρωθυπουργός :p

 

Από κει και πέρα πάμε πάλι γιατί έχουμε μπει σε ένα loop αντιπαράθεσης. 

 

1) Το Όχι δε σημαίνει δραχμή, υπάρχουν 30 διαφορετικά σενάρια

2) Το ναι σημαίνει σίγουρα χειρότερο μνημόνιο

3) Το μνημόνιο έφερε αυτά και το ναι σε όλα θα φέρει τρις χειρότερα πράγματα.

4) Η Ε.Ε. έχει δείξει ξεκάθαρα ότι δεν ενδιαφέρεται για σένα, αλλά φυλάει τον (_)_) της

5) Το χρέος είναι μη βιώσιμο

6) Δεν εμπιστεύομαι την τωρινή κυβέρνηση αλλά δε θέλω κυβέρνηση "σωτηρίας" με νδ/πασοκ/ποταμι, όχι άλλο σώσιμο φτάνει

7) Ζω στην ευρωπη και αν πάρει ο διάολος το ευρώ θα πάρει και μένα μαζί οπότε τα συμφέροντα μου βρίσκονται 100% στο ναι

8) Θέλω να επιστρέψω στην ελλάδα και να μεγαλώσουμε το παιδί (α; ) εκεί. 

 

Αυτά, δε ξέρω τι άλλο να πω.

 

 

 

1) Επειδή το είπε ο Τσίπρας; Τώρα ησύχασα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί έχουν ζήσει με δραχμή. Δυστυχώς η νεολαία (νιώθω γέρος που το γράφω) που αγνοεί τι πάει να πει δραχμή, 15%+ πληθωρισμός ή 0+0=14 και σκάστε, μεταφράζει την γνώση σε τρομοκρατία, όταν η άγνοιά της θα οδηγήσει στην τραγωδία. Είχαμε την γενιά του Πολυτεχνείου να βρίζουμε, στο μέλλον θα έχουμε να βρίζουμε την γενιά της δραχμής.

Και συνεχίζεις τις ειρωνείες. Αυτό που το βλέπουν όσοι ψηφίζουν όχι δεν τους προβληματίζει άραγε?

 

 

Κατσε θα βγαλω και διαγγελμα σε λιγο να πω τις προτασεις μου πιο εμπεριστατωμενα

 

1ος νομος της κοινωνικης φυσικης: Ακυρες ερωτησεις/απαντησεις φέρνουν γελοιες απαντησεις/ερωτησεις προς συμμορφωση του ακυρου συνομιλιτη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.