Jump to content



ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΟΘΟΝΗ 4Κ ΚΑΙ 1440p G-SYNC με ρυθμό ανανέωσης 144Hz και χρόνο απόκρισης μόλις 1ms


Recommended Posts

Γεια σας επειδι σκεφτομε τον αλλο χρονο να κανω μια αλλαγη και να παρω μια οθονη  η οποια θελω να εινε για παιχνιδια και ταινιες

Περα απο αυτο θελω να παρω μια καλη οθονη απλα δεν εχω καταλαβει το τι πρεπει να  αγορασω 4κ  η   1440p G-SYNC με ρυθμό ανανέωσης 144Hz και χρόνο απόκρισης μόλις 1ms;;

 

θελω να παρω μια καλη τον επομενο χρονο που να προσδιοριζετε  για παιχνιδια και  για ταινιες.. αλλα ομως τι να παρω   4κ  η   1440p G-SYNC με ρυθμό ανανέωσης 144Hz και χρόνο απόκρισης μόλις 1ms;;

 

Αυτο εινε το μεγαλο ερωτημα μου;τι διαφορα εχουνε στα παιχνιδια οι  4κ  με τις  1440p ;;;

περα απο αυτο ακομα δεν αγοραζω γιατι πιστευο μεχρι τον αλο χρονο θα εχουνε βγει και νεα μοντελα απλα θα ειθελα ενημερωτικα να μου πειτε το τι πρεπει να αγορασω και επισης  να μου πειτε πιες μαρκες εινε καλυτερες ,,και γενικος αν  συμφερει να παρω καπια στιγμη  4κ  η  1440p;;;

 

αυτην την στιγμη εχω μια Lg flatron  m2709d  δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα με το μονιτορ μου τα παιχνιδια τα παιζω μια χαρα απλα ειθελα ενημερωτικα να μου πειτε...............

 

Αν και ειδα μια οθονη την 

ΟΘΟΝΗ ASUS ROG SWIFT PG278Q 27'' WQHD G-SYNC απλα  το μονο που ,με χαλασε σε αυτην εινε οι γωνιες θεασης

Απλα θελω τον αλλο χρονο να μην βιαστω και να παρω μια καλη.απλα δεν εχω καταλαβει πια εινε η καλυτερη η 4κ  η τα 1440P στα  144hz;

 

Αν και νομιζω  οτι το μελλον εινε το 4κ απλα οταν παρω μια οθονη θελω να κανω μια σωστη αγορα απλα θελω να μου πειτε ομως τι εινε καλυτερο  4κ  η τα 1440P στα  144hz;

δηλαδη αν καπια στιγμη κανω μια αγορα να παω σε  4κ η  σε  1440P στα  144hz;

Έγινε επεξεργασία από basilis2033
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια ερωτηση βρε  φιλε αν δεν θελεις να απαντησεις εχει καλος κανενας δεν σε υποχρεωσε 

εγω απλα εκανα μια  ερωτηση

ουτε σε εβρισα αλλα  ουτε σε πιεσα για να μου πεις τωρα αν εσυ θελέις να μου απάντησεις εχει καλος απλα εκανα μια  ερωτηση εινε τοσο κακο΄;;  φιλε:'

εινε τοσο κακο που ρωτησα  για το τι πρεπει να αγορασω καπια στιγμη;;

Έγινε επεξεργασία από basilis2033
Link to comment
Share on other sites

συμφωνοι!!!!!!!αλλα τι εννοεις  ομως  οτι τα  Τα δεδομενα αλλαζουν καθε βδομαδα. 

 

Oτι αλλο σημερα αλλο σε 2 μηνες αλλο σε 5 και αλλο σε 8. Να σου πουν μια οθονη τωρα και να πας να την παρεις σε 6 μηνες που θα χουν βγει και αλλα μοντελα ποιος ο λογος.

Επισης δεν αναφερεις τι μηχανημα εχεις και τι θες να παιξεις. Εχε κατα νου οτι οι οθονες που κοιτας ειναι ζορικα γκομενακια και θελουν χρημα για υποστηριξη.

 

Μπορεις να στειλεις link την οθονης σου? Στο google δεν βλεπω να υπαρχει αυτο που εγραψες.

 

ps. Τρολοφερνεις ειναι η αληθεια αλλα υπαρχουν οι αρμοδιοι!!

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα  4770κ στα  4.5 και μια καρτα gtx  780  απλα καπια στιγμη την θελω   για  παιχνιδια και ταινιες αλλα κυριος για παιχνιδια.

η οθονη μου εινε  

 

https://www.google.gr/search?q=lg+m2794dp&espv=2&biw=1920&bih=955&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=usGVVYXSHcP_Uqi5sDg&ved=0CDIQsAQ#imgrc=ZGl7moxF-c5reM%3A

 

εινε στο λινκ η οθονη μου

 

εγω απλα ενημερωτικα ρωτησα δεν τρολαρω αυτην την στιγμη απλα  σαν ανθρωπος εχω καπια ερωτηματα

τωρα αν εκανα κατι κακο τι να πο,, αλλα δεν εκανα κατι κακο

και  επισης αγαπαω πραγματικα ολα τα παιδια εδω μεσα  γιατι πραγματικα εχουνε μεγαλη γνωση και γενικος  βοηθανε  και αυτο πραγματικα το εκτιμαω

 

απλα  εγω ενημερωτικα ρωτησα  για το τι  εινε καλυτερο   4κ  η τα 1440P στα  144hz;;

γιατι απλα ακουο παρα  πολυ για το 4κ

δεν  ειπα οτι θα αγορασω 

Έγινε επεξεργασία από basilis2033
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.