Jump to content



Καμμενος delid 4690Κ υπαρχει λυση;


Recommended Posts

Θα πω εγω κατι ασχετο μηπως βοηθησει. Καποτε ειχα στειλει intel rma εναν cpu i7 που ειχε πεσει και ειχε στραβωσει ο ιδιος ο επεξεργαστης. Κι ομως μου εδωσαν αλλο!!!!! Αρα γιατι να μην αλλαξουν τον delid-ed επεξεργαστη του φιλου? Υποθετοντας οτι θα βρεθουν τα νουμερα που ζητανε γιατι αλλιως δεν γινεται rma...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα ορισμενοι λενε οτι τους κατεβει και βγαζουν αυθαιρετα συμπερασματα και προχωρανε σε σχολιασμους για ατομα που δεν γνωριζουν και δεν ευσταθουν...Δεν ασχολουμαι γιατι η κριση και η ζεστη εχει βαρεσει πολλους και το βλεπω και στη δουλεια μου....Στα του θεματος οι αριθμοι υπαρχουν επικοινωνησα με το chat με ξεκαθαρα λογια και χωρις να κρυψω τιποτα και περιμενω απαντηση...Δεν περιμενω να γινει κατι απλα εστειλα...

Ειναι σφαλμα της intel εφοσον η αλλαγη παστας ριχνει 10-15 βαθμους τη θερμοκρασια λογω δικιας τους ατελειας να μην καλυπτει εγγυηση σε ενα μικρο τμημα πελατων...Γιατι αν το σκεφτειτε τι ποσοστο κανει delid; 1%; Απο αυτο το ποσοστο σε ποσους σκανε στο 5%...Οποτε δεν προκειται για χασουρα της εταιρειας...Τλς οτι εγινε εγινε και ευχαριστω οσα παιδια ηταν καλοπροαιρετα και βοηθησαν με την καταθεση της αποψης τους-εμπειριας τους...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μερικοί που δίνετε συμβουλές πως να το "κρύψει " και καλά ,δεν ξέρετε πως γίνεται η επιστροφή στην intel .

Δίνεις αριθμό πιστωτικής ,και αν έχεις κάνει ελληνική λαμογιά (έτσι θα καταλήξει να λέγεται παγκοσμίως η κοροϊδία ,τέτοιοι είμαστε απο ότι βλέπω και πάλι έδω) χρεωνεσαι κανονικά καινούργιο cpu.

Μου αρέσει πολύ που νομίζεται ότι θα ξεγελαγατε την intel ,την εταιρεία που βγάζει ολόκληρα κομπιούτερ σε μέγεθος νυχιού ,με τη ματσακωνια να βάλετε πάλι το καπακι ,που φαίνεται και απο το μπακάλη ,πόσο μάλλον απο την εταιρεία που το έφτιαξε .

Κουράγιο αδέρφια ,ολοι έχουμε παρανοήσει.

Πες τα φίλε . Συμβουλές για απάτες δεν πρέπει δίνονται δημόσια .

Βέβαια εαν παίζει να πέσει το ρμα σε υπάλληλο της ιντελ με στυλ δημοσίου υπαλλήλου μπορεί να μην το καταλάβει.

Εαν πέσεις όμως σε κανένα υπάλληλο της ίντελ ,με στύλ nasa mohawk guy , flight administor for nasa rover , μάλλον την έκατσες .

Για την ποιότητα του δε λαμπ ίσως το θέμα έπρεπε να να κλειδωθεί . Ίσως και απο τον administrator astrolabos που είναι λίγο αυστηρός .

Σόρρυ για το άσχετο της προηγούμενης σελίδας .

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ο Zapata δεν ζητησε πληροφοριες για το πως να ξεγελασει την Intel για να του περασουν RMA τον επεξεργαστη. Αν καποιος γραφει δημοσιως τετοιου ειδους πληροφοριες, μπορουν οι Admin να σβησουν το σχετικο ποστ με την αναλογη προειδοποιηση. Δεν νομιζω οτι τιθετε θεμα ποιοτητας και κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει λογος κλειδωματος. Στο κατω κατω θα μαθουν και οι νεοι οτι Delid σημαινει τελος εγγυησης.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

επικοινωνησα με το chat με ξεκαθαρα λογια και χωρις να κρυψω τιποτα και περιμενω απαντηση...Δεν περιμενω να γινει κατι απλα εστειλα...

Ειναι σφαλμα της intel εφοσον η αλλαγη παστας ριχνει 10-15 βαθμους τη θερμοκρασια λογω δικιας τους ατελειας να μην καλυπτει εγγυηση σε ενα μικρο τμημα πελατων...Γιατι αν το σκεφτειτε τι ποσοστο κανει delid; 1%; Απο αυτο το ποσοστο σε ποσους σκανε στο 5%...Οποτε δεν προκειται για χασουρα της εταιρειας...

 

 

Τετοιου μεγεθους μεγαθηρια που εχουν μαλιστα και μονοπωλιο δε νομιζω να σεβονται ιδιετερα εναν "ατιθασο" πελατη, αλλα μακαρι να βγω λαθος.

στη δουλεια μου εχω γυρισει πισω αρκετες φορες "παραβιασμενες" συσκευες (και μαλιστα και με εμφανη προσπαθεια επισκευης ) αλλα ειναι λιγο ιδιεταιρος χωρος, και φυσικα μιλαμε για πλακετες ολοκληρες ή συστηματα που αποτελουνται απο πολλες πλακετες, και φυσικα δεν παιζουν μονοπωλια αλλα σκληρος ανταγωνισμος, επισεις υπαρχει συνηθως μια καλυτερη σχεση εμπιστοσυνης με τους αντιπροσωπους η και τους κατασκευαστες... τωρα για ενα τσιπακι και με μια ιντελ απεναντι δεν ξερω, παντως αν συμβει κατι καλο ενημερωσε μας

Έγινε επεξεργασία από Nick74
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.