Jump to content



Βάση gps/smartphone για αυτοκίνητο


liangour

Recommended Posts

Καλησπέρα

 

Ψάχνω μία αξιόπιστη βάση στήριξης για gps και smartphone για αυτοκίνητο.

Δοκίμασα μία από ebay (φαίνεται στη φωτογραφία από κάτω) αλλά από τη δεύτερη μέρα άρχισε να πηγαίνει πέρα δώθε σαν εκκρεμές.

 

Δε με νοιάζει αν είναι μακριά ή κοντή.

Απλά να ναι από προσωπική σας χρήση και εμπειρία στιβαρή, αξιόπιστη και να μην τρίζει.

 

 

post-53915-0-90122300-1437057316_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Εχω πετάξει τα λεφτά μου σε 4-5 διαφορετικές βάσεις μέχρι να καταλήξω σε αυτή εδω

 

Ποιοτική κατασκευή, κανένας τριγμός. Την έχω στο αμάξι περίπου 6 μήνες τώρα και δεν έχω το παραμικρό παράπονο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πετάξει τα λεφτά μου σε 4-5 διαφορετικές βάσεις μέχρι να καταλήξω σε αυτή εδω

 

Ποιοτική κατασκευή, κανένας τριγμός. Την έχω στο αμάξι περίπου 6 μήνες τώρα και δεν έχω το παραμικρό παράπονο.

Η συγκεκριμένη έχει και αυτοκόλλητο για να τοποθετείται στο ταμπλό;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε αυτή τη φάση είμαι. Στο ψάξιμο.

 

Νομίζω ότι αυτό που μας δείχνει ο φίλος και γενικά όλα αυτά είναι με βεντούζα. Που τα κολάς είτε στο παρμπρίζ είτε στο ταμπλό. Έχει ένα τέτοιο ο γαμπρός μου που το βάζει στο παρμπριζ αλλά μετά από κάποιες ώρες ξεκολάει και πέφτει. Καλό είναι λοιπόν να το βάζεις στο ταμπλό.

 

Εδώ ψάχνω αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη βάση, στη συσκευασία περιλαμβάνει και τη βεντούζα και ξεχωριστό αυτοκόλλητο. 6 μήνες εγώ την έχω μόνιμα μέχρι στιγμής μόνο με την βεντούζα. Αν ξεκολλήσει θα βάλω και το αυτοκόλλητο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καμιά άλλη πρόταση που να υπάρχει και δυνατότητα για nfc tag;

 

Το nfc tag μπορείς να το κολλήσεις / κρεμάσεις παντού. Προσωπικά το έχω κολλήσει στην πλάτη της συγκεκριμένης βάσης γιατι το χρησιμοποιώ μέσα στο αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω το Montar

Η βεντούζα του είναι σε άλλο επίπεδο.. στο σπίτι την έβαλα για δοκιμή πάνω στην σόμπα

που είναι μεν λεία επιφάνεια, αλλά είναι τουλάχιστον 20 κιλά με την μπουκάλα..

και απλά την σήκωσα με το Montar 

Link to comment
Share on other sites

Το nfc tag μπορείς να το κολλήσεις / κρεμάσεις παντού. Προσωπικά το έχω κολλήσει στην πλάτη της συγκεκριμένης βάσης γιατι το χρησιμοποιώ μέσα στο αμάξι.

 

Έλεγα μήπως δεν έπιανε αλλά από ότι λες δεν υπάρχει θέμα.

Πιστεύω με κάλυψες πλήρως.

Υπάρχει περίπτωση να βρω το συγκεκριμένο Ελλάδα γιατί μόνο το ιμιτασιόν του πλαίσιο έχω βρει μέχρι στιγμής;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Τελικά μετά από αρκετό καιρό και ψάξιμο πήγα σε αυτό εδώ

http://www.ebay.com/itm/172063084035?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Απλά εντυπωσιακό. Πολύ σταθερό χωρίς τριξίματα. Το έχω πάνω στο ταμπλό χωρίς το αυτοκόλλητο και δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.