Jump to content



Τύπος gpu για case mini itx (blower or open)?


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.χρειαζομαι τα φωτα σας

εχω τοcase asrock m8,μικρο ωραιο και ζεστο...

εχει πανω εναν 4790κ και με ενα καλο cooler εχει καταφερει να εχει καλες θερμοκρασιες

τωρα ψαχνω gpu.εχω αποφασισει να βαλω gtx 980ti

η ερωτηση τωρα ειναι τι τυπο ωστε να εχω καλε θερμοκρασιες σε τοσο μικρη θηκη.reference{blower} η open που εχει σχετικα καλητερη ψυξη?

απο πανω απο την καρτα υπαρχουν 2 ανεμιστηρες γυρισμενοι σε outtake

Link to comment
Share on other sites

Θα μπουκωσει με ζεστο αερα , ενω με το refference θα τον βγαζει απεξω .

Βεβαια εαν το κουτι εχει και αλλους ανεμιστηρες εκτος απο τους 2 που χτυπανε την καρτα....παρε custom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω ένα xigmatek Aquila κουτί ,που είναι μικρομεσαίο ,με μια από τις πιο δροσερές κάρτες ever ,msi gtx 660 gaming ,σου λέω ότι μόνο reference design .

Εγώ που ασχολούμαι νυχθημερόν με τις θερμοκρασίες ,έχω δεινοπαθήσει ,η θερμοκρασία της gpu ,κυριολεκτικά υπαγορεύει τη θερμοκρασία όλου του κουτιού.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διαβάζω παντού αν και δεν το πολύ καταλαβαίνω γιατί από πίσω που θα βγαίνει ο αέρας δεν υπάρχει αεραγωγός λογικά παλι μέσα στην θήκη θα μπαίνει ο αέρας.και από ότι είδα η reference 980ti ανεβάζει 10 βαθμούς πάνω από τις άλλες σε full load

Link to comment
Share on other sites

Από τους αεραγωγούς της κάρτας θα βγαίνει ο ζεστός αέρας (είναι στα υποδοχές που συνδέεις την οθόνη)

http://cdn4.wccftech.com/wp-content/uploads/2015/05/GeForce-GTX-980-Ti.jpg

Ωπ αυτό δεν το ξερά.νομιζα ότι από πίσω έβγαινε.αυτο είναι τρελό πλεονέκτημα.reference λοιπόν.ευχαριστω πολύ όλους σας

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.