Jump to content



Xperia Z3 vs Πισίνα 0-1 τωρα ?


NooDle

Recommended Posts

Είπα να κάνω μια βουτια το κινητο μ σημερα στη πισίνα και να βγαλω υποβρύχια φωτο. Αλλα το κινητο αφου το βουτηξα στους 30-40 πόντους νερό. Εσβησε και δεν ξανα άναψε..
Βγήκα απο  την πισίνα το στέγνωσα καλα και μολις ανοίγω τα πορτακια τι παρατηρώ?
ΦΟΥΛ ΝΕΡΟ ΜΕΣΑ στο τηλέφωνο. Θαμπωσαν οι καμερες. Επαθα πλάκα. Φυσαω απο την μεριά που φορίζει και το κινητό βγάζει υπερβολική ποσότητα νερού απο την μερια της sim/sd card :p

Εντάξει ξενερα απίστευτη μιας και με το Ζ1 μου ποτε δεν είχα θέμα.

Με μια πρόχειρη ματία κατάλαβα οτι δεν φταίνε τα πορτάκια. Γιατί οταν το έκλεισα το ενα και φύσηξα, απο το καπάκια της μπαταρίας και καπου στη μέση αριχε να βγάζει αερα/νερο/φούσκες... Μου εφτιαξε την μερα #$%$#%#$ μιας και ολη μας ξέρουμε τι εστί Arvato services ή omnitech.

Αντε να αποδείξω οτι δεν είμαι ελέφαντας τώρα.

Προβλέπω να γραφτούν πολλα σε αυτο το θέμα μιας και ο γολγοθάς ξεκινάει απο αύριο που θα το στείλω στην omnitech.

Έγινε επεξεργασία από NooDle
Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω να γραφτούν πολλα σε αυτο το θέμα μιας και ο γολγοθάς ξεκινάει απο αύριο που θα το στείλω στην omnitech.

 

:hehe:

Τους το πας και απ'την στιγμή που λένε ότι είναι αδιάβροχο, σου δίνουν άλλο. 

 

sony ericsson w995 έπαιζε μουσική στην λάντζα στο στρατό, ώσπου ένα παλικάρι ανοίγει το παραθυρο

και έκανε το κινητό βουτιά στην σαπουνάδα με τα λάδια  :hehe: . Το έλυσα, το άφησα στον ήλιο και δουλεύει μέχρι και σήμερα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:hehe:

Τους το πας και απ'την στιγμή που λένε ότι είναι αδιάβροχο, σου δίνουν άλλο. 

 

sony ericsson w995 έπαιζε μουσική στην λάντζα στο στρατό, ώσπου ένα παλικάρι ανοίγει το παραθυρο

και έκανε το κινητό βουτιά στην σαπουνάδα με τα λάδια  :hehe: . Το έλυσα, το άφησα στον ήλιο και δουλεύει μέχρι και σήμερα!

 

καλα να το ανοιξω δεν θελω γιατι μετά θα έχω χάσει εγγύηση κατα 100%

Δεν δινουν τοσο απλά αλλο.

εχει τρέξιμο λεμε τωρα πονος...

 

TifoziF1 

Κλαμα σε λεωωωω

 

Έγινε επεξεργασία από NooDle
Link to comment
Share on other sites

καλα να το ανοιξω δεν θελω γιατι μετά θα έχω χάσει εγγύηση κατα 100% Δεν δινουν τοσο απλά αλλο. εχει τρέξιμο λεμε τωρα πονος...

δεν ξεβίδωσα κάτι, μπαταρία, κάρτες βγάλσιμο φύσιμα με το στόμα και ηλιοθεραπεία

 

Υπομονή. 

Link to comment
Share on other sites

Κανενα τρεξιμο! Το ιδιο επαθε ο κολητος μου με το ιδιο κινητο αλλα στην θαλασα! Το πηγε στην αντιπροσωπια στην θεσ/νικη, το στειλανε στην αθηνα κ σε μια βδομαδα του δωσαν ολοκαινουργιο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα θαλασσα και του αλλαξαν το κινητο? Βλακες ειναι? Με το που ακουμπησει το αλατι και δεν καθαριστει αμεσως το κινητο χανει την εγγυηση του. Τελος. Τωρα πως ηταν τυχερος ο φιλος που λεει απο Θεσσαλονικη δεν ξερω...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα θαλασσα και του αλλαξαν το κινητο? Βλακες ειναι? Με το που ακουμπησει το αλατι και δεν καθαριστει αμεσως το κινητο χανει την εγγυηση του. Τελος. Τωρα πως ηταν τυχερος ο φιλος που λεει απο Θεσσαλονικη δεν ξερω...

 

μπορεί να τους είπε οτι δεν βούτηξε στην θάλασσα αλλά σε πισίνα, μετά να το έπλυνε κάτω απο την βρύση για να φύγει το αλάτι και να τους το έστειλε. Απλά πράγματα :p

Έγινε επεξεργασία από diam0ndKinG
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντος, οταν η αδιαβροχοποιηση δεν υποκειται σε σταθερους παραγοντες, αλλα σε μεταβλητους, οπως  καλο κλεισιμο πορτακια, παραθυρακια, στορια κ.α, η σε φθορα αυτων απο χρηση-χρονο ειναι ενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα πλαινά καπάκια/πορτάκια τα είχες κλειστά πριν βουτήξεις?

 

2 φορες τα είχα τσεκάρει οτι ειναι κλειστα και μετα το έβαλα το κινητό και σε θήκη!

Παντος, οταν η αδιαβροχοποιηση δεν υποκειται σε σταθερους παραγοντες, αλλα σε μεταβλητους, οπως  καλο κλεισιμο πορτακια, παραθυρακια, στορια κ.α, η σε φθορα αυτων απο χρηση-χρονο ειναι ενα θεμα.

Χρησημοποιώ τον μαγνητικό φορτιστή. Σπανιώς οταν βιάζομαι ανοίγω το πορτάκι για να το φορτίσω με usb.

Το έστειλα omnitech. Πηρα και τηέφωνο και μου ειπαν θα περάσει καποια τεστ το τηλεφωνο και αν οντως μπαζει νερα θα μου δώσουν αλλο. 

αλλιως θα μου χρεώσουν 18Ε τον έλεγχο σε περιπτωση που δεν φταίει η συσκευή και θα με ενημερώσουν για κόστος επισκευης...

Hello τους λεω τι τεστ να περάσει αφου το τηλέφωνο ειναι γεμάτο νερο.....

Link to comment
Share on other sites

Hello τους λεω τι τεστ να περάσει αφου το τηλέφωνο ειναι γεμάτο νερο.....

 

Να δουν ποσο νερο χωραει τελικα.. εσυ μπορει να μην το γεμισες!

 

Περα απο την πλακα, ΙΡ68 και αρ@#$%@#$

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα στο αλλάξουν, μη σκας.

Καλύτερα που δεν το έδωσες Arvato πάντως. Προσωπική εμπειρία με αυτός δεν είχα ποτε (ευτυχώς!), αλλά έχω διαβάσει τα χειρότερα...

Έγινε επεξεργασία από virus777
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στην Omnitech  σήμερα να μάθω αν έφτασε η συσκευή με την κουριερ. Η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε πως την παρέλαβαν εχθές και έχει δοθεί ήδη εντολή αντικατάστασης με καινούργια συσκευή. :D
Την ρωτησα αν ειναι ανακατασκευασμένο και με διαβεβαιώσε πως δεν είναι. Αναμονή να έρθει το καινούργιο λοιπόν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το 2πλο ποστ
Ξερετε αν θα μου δωσουν σκετη συσκευη ή ειναι με το κουτι παρελκομενα κτπλ? Αν ειναι να τους στείλω το κουτι με τα ακουστικα σφραγγισμενα και φορτιστη και να μου το δώσουν σφραγγισμενο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.