Jump to content



Προτάσεις για τροφοδοτικό


Recommended Posts

Παιδιά ποιο τροφοδοτικό να πάρω για να σηκώνει GTX 980Ti, i7-6700K σε 4Κ αναλύσεις; Με μέτριο overclock σε αυτά. Νομίζω ένα καλό 750ρι κάνει. Ποιο όμως;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kαι 650ρι κανει. Αλλα αν θες για το ψυχολογικο του πραματος να πας σε 750 εισαι εδω  ή εδω

 

Και φυσικα εδω

 

Αλλα λεω τυχαιες (πλην ποιοτικες) λυσεις. Πες μας και το μπατζετ :)

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ψήφιζα το Coolermaster.

Μπορεί να μην έχει το hype που έχουν άλλες μάρκες, όμως τα θεωρώ αξιόπιστα, ήσυχα, όχι υπερτιμημένα και χωρίς προβλήματα συμβατότητας. Εγώ όταν είχα πάρει το 1ο μου, για αυτό κατέληξα εκεί. Είχα κάτι περίεργα θέματα και λύθηκαν με το CM.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ψήφιζα το Coolermaster.

Μπορεί να μην έχει το hype που έχουν άλλες μάρκες, όμως τα θεωρώ αξιόπιστα, ήσυχα, όχι υπερτιμημένα και χωρίς προβλήματα συμβατότητας. Εγώ όταν είχα πάρει το 1ο μου, για αυτό κατέληξα εκεί. Είχα κάτι περίεργα θέματα και λύθηκαν με το CM.

Έχω Coolermaster 80+ 6,5 ετών  :)

Kαι 650ρι κανει. Αλλα αν θες για το ψυχολογικο του πραματος να πας σε 750 εισαι εδω  ή εδω

 

Και φυσικα εδω

 

Αλλα λεω τυχαιες (πλην ποιοτικες) λυσεις. Πες μας και το μπατζετ :)

Το EVGA G2 δεν το βλέπω στην ελληνική αγορά

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω CM και Superflower. Εχω ακουσει οτι ειναι θορυβωδη τα EVGA , κυριως τα G1 ομως, δε ξερω αν ισχυει και για τα G2. 

 

Το EVGA G2 δεν το βλέπω στην ελληνική αγορά
 

 

Ουτε εγω ,γι'αυτο και το ποσταρα απο το σαιτ της EVGA . Για αγορες απο εκει ,ξερουν καλυτερα azazil κλπ , που εχουν παρει τις καρτες με το κιλο :p (τωρα δειλα-δειλα βλεπω οτι θα μπορει να αγορασει κανεις απο εκει - το ελπιζω δηλαδη). 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω CM και Superflower. Εχω ακουσει οτι ειναι θορυβωδη τα EVGA , κυριως τα G1 ομως, δε ξερω αν ισχυει και για τα G2. 

Τα G2 από ότι διάβασα δεν ακούγονται. 

 

ΥΓ: Η λέξη απόθεμα στα παρισσότερα parts είναι δυσεύρετη. 

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα ομως... Μονο το super flower βλεπω να το εχει καταστημα σε αποθεμα (σουπερ λυση και αυτο , αν και λιγο ακριβοτερο) . Μετα κοιτουσα για Corsair RM και το πρωτο που εχει αποθεμα (msystems) το εχει για καποιο λογο 170 € . WTF? 

Link to comment
Share on other sites

Απο τα καλυτερα τροφοδοτικα... Κορυφαια ποιοτητα. Ειχα και εγω επιφυλαξεις και πηρα XFX (που εχει Seasonic μεσα, οπως και τα V series απο Coolermaster αν δε κανω λαθος). Τελικα μετα απο ψαξιμο (και αφου ειχα παρει το XFX ) ειδα οτι ειναι απο τα κορυφαια. 

 

Seasonic επισης , εννοειται! 

 

Μπορεις να παρεις πολυ καλο τροφοδοτικο σε αυτο το price range που εθεσες! 

 

Επισης εδω μπορεις να δεις μαρκα και κατασκευαστη τροφοδοτικου! 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Δε το βλεπω καν στο σκρουτζ στο digital master (ειχε αρκετα κακες κριτικες το συγκεκριμενο καταστημα) . Ειναι πολυ καλο , παρτο και δε νομιζω οτι θα μετανοιωσεις :)

Τη μια μέρα το έχει, την άλλη όχι, δεν ξέρω τι γίνεται. Ναι δεν έχει και τις καλύτερες κριτικές, αλλά οι περισσότερες αρνητικές είναι του στύλ "άργησε μια μέρα το προϊόν, 1 αστέρι" ή περιπτώσεις που δε φταίει το μαγαζί, αλλά η εταιρία, οπότε δε δίνω πολλή σημασία.

 

Ωραία παίδες, ευχαριστώ πολύ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Channel Well βλεπω , οποτε ειναι καλης ποιοτητας, οπου και να ειδα, ειναι καλα τα σχολια για αυτη την εταιρεια! Δε ξερω το συγκεκριμενο μοντελο , αλλα η κατασκευαστρια ειναι πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν απο 17 Σεπτέμβρη και μετά για το super flower... Βρήκα επίσης το ENERMAX ERX730AWT REVOLUTION XT 730W στο eshop με μικρή έκπτωση στα 121 ευρώ. Αξίζει;

17 Σεπτέμβρη 2015 ή το 2016 ?

 

Τα Enermax δεν τα παρακολουθώ τα τελευταία χρόνια. Παλαιότερα ήταν πολύ καλά αλλά έκαναν θόρυβο.

 

Πάρε ένα τηλ και ρώτα εδώ πότε μπορεί να το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

17 Σεπτέμβρη 2015 ή το 2016 ?

 

Τα Enermax δεν τα παρακολουθώ τα τελευταία χρόνια. Παλαιότερα ήταν πολύ καλά αλλά έκαναν θόρυβο.

 

Πάρε ένα τηλ και ρώτα εδώ πότε μπορεί να το έχεις.

 

Τώρα σε 20 μέρες εννοώ. Μου φάνηκε πολύς καιρός για να περιμένω. Το cooler master που λες το έχουν κι αυτό αλλά λογικά τον ίδιο χρόνο θα κάνει να έρθει. Με ψήνει και το Corsair HX 750 (έχω ακόμα το 650 5 χρονών και δεν είχα ποτέ πρόβλημα). Έχει και 7 χρόνια εγγύηση αλλά μετά πάμε στα 170 ευρώ... Από visionstudio.

 

Edit: Τώρα που το βλέπω, είναι το HX750i, που είναι και platinum. Ακόμα καλύτερα.

Έγινε επεξεργασία από apousiologos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.