Jump to content



winfast 200XP deluxe....(εγκαινιάζω εδώ??)


anhelito

Recommended Posts

Αντε ρε κακιασμενε Τολη!!!

Απλα το παιδι εβαλε για μια στιγμη ΕΤ-3 για να κανει το capture και επεσε στην περιπτωση!!

Ενας.... Thorlite παντα βλεπει εκπομπες επιπεδου, παρακολουθει βραδιες ποιησης και γενικοτερα ειναι ανθρωπος του πνευματος και της υψηλης διανοησης!!!!

Link to comment
Share on other sites

εντελώς τυχαία, το πρόβλημα λύθηκε, απλά μετατοπίστηκε ένα μικρό προβληματάκι στο Μακεδονία τι-βι!!!!!!! Φαίνεται έχει προτίμηση στα βορειοελλαδίτικα κανάλια!!!!!!!!! Το σήμα είναι τζάμι σε απλή τηλεόραση. Το κουτί δεν νομίζω να έχει στατικό ηλεκτρισμό. Δεν με χτυπάει όταν το ακουμπάω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα απο τοσους μηνες με την Winfaste δεν εχω καταφερει να διορθωσω το προβλημα του ηχου.Οποτε ανοιγω το TV mode, η ενταση στο pc ανεβαινει στη μεση, και ακουγονται ολα πολυ δυνατα.Εχω ψαξει και εχω βρει στις ιδιοτητες του ηχου που εχει η καρτα ηχου μου, ενα διακοπτη που λεει tv tuner και το εχω βαλει χαμηλα, αλλα ενω αυτος μενει χαμηλα το προβλημα επαναλαμβανεται.Επισης δεν εχω βρει κατι να το διορθωνει μεσα απο τα properties της Winfast.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν ξερω αν πρεπει να ανοιξω καινουργιο Thread... Ποια ειναι η διαφορα της απλης Leadtek Winfast XP 2000TV με την Deluxe?Αν κ με ολα αυτα που διαβαζω αλλαζω γνωμη για αγορα οποιασδηποτε τετοιου ειδους καρτας...

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα απο τοσους μηνες με την Winfaste δεν εχω καταφερει να διορθωσω το προβλημα του ηχου............

Το καλώδιο από το tuner στο line in το έχεις βάλει? Αν ναι στις ρυθμίσεις πρέπει να επιλέξεις το Line-in για να έχεις κανονικό ήχο από την κάρτα. Αν πάλι όλα αυτά είναι Ok κατέβασε τους καινούριους drivers ή άλλαξε pci να δεις τι παίζει. Και κάτι τελευταίο, στις ρυθμίσεις πρέπει να επιλέξεις και την κάρτα ήχου σου….

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν πρεπει να ανοιξω καινουργιο Thread... Ποια ειναι η διαφορα της απλης Leadtek Winfast XP 2000TV με την Deluxe?...
Σύμφωνα με τις καινούριες εκδόσεις από ΄τι κατάλαβα είναι:

TX2000XP Deluxe με FM / Remote / Video Editing Software

TX2000XP FM με FM only

TX2000XP RM με Remote control only

(τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά είναι κοινά)

...Αν κ με ολα αυτα που διαβαζω αλλαζω γνωμη για αγορα οποιασδηποτε τετοιου ειδους καρτας...
:o Δεν έχεις δει τπτ. Η leadek παραμένει best buy….
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια δοκιμασα σημερα για πρωτη φορα να γραψω ενα δεκαλεπτο με schedule.Το προγραμμα ξεκινησε κανονικα το γραψιμο,αφου εβγαλε τα σχετικα μηνυματα, ειδα το δεικτη οτι εγραφε για 10 λεπτα και μολις τελειωσε πηγα να δω τι εγραψε.Το αποτελεσμα ηταν ενα αρχειο 406 kb και μολις το ετρεξα ηταν 1 sec μονο.Τι εγινε?γιατι ελεγε οτι εγραφε 10 λεπτα και τελικα ηταν μονο 1 sec?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και εγώ πριν κάνω αυτό το post.

Τόσο με Mpeg2 όσο και με DivX 5.1.1 δεν είδα κανένα πρόβλημα. Όσο του ζήτησα τόσο έγραψε.

Δοκίμασες διαφορετικά codecs - επιλογές? Το partition στο οποίο έγραφες μήπως χρειάζεται κανένα scandisk?

Πάντως νομίζω ότι κάπου θα υπάρχει πρόβλημα με τα codecs οπότε η εγγραφή μάλλον κρέμασε. Δοκίμασε ασυμπίεστο ήχο αρχικά και στην συνέχεια και άλλα codecs.

Link to comment
Share on other sites

Μου το ξανακανε σημερα.Εβαλα να γραψει 5 λεπτα, η εγγραφη ολα οκ.Παω να δω μετα τι εγραψε και τελικα ειχε κρατησει μονο 41 sec.Παρατηρησα οτι η εικονα σε καποια φαση παγωσε οταν εγραφε.Αυτο πρεπει να φταιει.αλλα γιατι παγωνει ενω στο κανονικο record γραφει 1 χαρα?

Link to comment
Share on other sites

viper τα ίδια μου έκανε κ εμένα επειδή δεν ήμουνα σταθερός. Άρχισε να κατεβάζεις το fsb μέχρι να μην έχεις πρόβλημα. Εγώ στα 200 είχα το ίδιο πρόβλημα κ όταν πήγα στα 199 έγραφέ κανονικά. Μην δοκιμάσεις άλλες εφαρμογές. Τα ίδια θα σου κάνουνε!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.