Jump to content



μια βοηθεια....(tv capture)


ktm640

Recommended Posts

Αυτή είναι και η ουσία. Το Dscaler δεν χρειάζεται καν drivers. Το έχω δοκιμάσει με την Leadtek ΠΡΙΝ βάλω τους οδηγούς και την εφαρμογή της κάρτας. Προφανώς έχει δικούς του ενσωματωμένους...

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο το dscaler αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει. Αν εχεις την ιδια καρτα με εμενα, τι του εχεις βαλει στις ρυθμισεις?

Εμενα με ρωταει τι καρτα εχω και εχει βαλει μονο του την καρτα τηλεορασης και απο κατω με ρωταει τι tuner εχω και δεν βρισκει αυτην

που εχω και φυσικα, δεν δουλευει το προγραμμα.

Εκει που λεει card δεν θα επρεπε να εχει την καρτα γραφικων και εκει που λεει tuner την καρτα τηλεορασης? Περιεργο....!!!! (ισως φταιει κατι αλλο παντως το prog δεν δινει εικονα.)

Μηπως κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως κανει capture στον σκληρο δισκο? ψαχνω ψαχνω αλλα τιποτα δεν λεει record η καπου να λεει που να παει να το σωζει και τα λοιπα.!

Απλα για να βλεπεις ειναι ή και για να γραφεις?

Οπως και να εχει παντως πολυ καλο, καμια σχεση με αυτο της καρτας και το ιχνος που ελεγα απλα εξαφανιστηκε. :)

(να ηξερα και πως γραφει στον δισκο)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ακόμα οι επιλογές του DScaler για εγγραφή είναι περιορισμένες αν όχι ανύπαρκτες. Πάντως προσωπικά βλέπω αυτό το πρόγραμμα να εξελίζεται αλλά Nero στον τομέα των καρτών TV μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια εφόσον και ο προγραμματιστής του έχει τα κέφια...

Αν δουλεύεις πάντως με το ghost θα μπορούσες να έκανες ένα δυό δοκιμές, να έβαζες μόνο κάποιον driver της NVidia και της Leadtek χωρίς τίποτα άλλο εγκατεστημένο πάνω στα ΧΡ.

Α!!! Με κάποιες κάρτες TV το DirectX το 9 ή και το 9b είχε ψιλοπροβλήμματα. Είχε βγάλει η Microsoft ένα patch. Μήπως αυτό θα μπορούσε να βοηθήσει? Για ψάξε το λίγο στο site της M$.

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι κάνεις ρε Or-dox!

Μου θυμίζεις τα παλιά αλλά όχι λυμένα προβλήματα της pctv-pro μου.

Έχουν χαθεί και τα ποστς για όλα τα προβλήματα που είχα.

Μιας και λέτε για την εφαρμογή της pctvpro εκτός του ότι έχουν πάνω από 1,5 χρόνο να βγάλουν νέα έκδοση ακούστε και το τελευταίο πρόβλημα μου το οποίο οφείλεται καθαρά στο λογισμικό της.

Ενώ με το δικό της λογισμικό πιάνω 4-5 κανάλια και στο ράδιο 10-12 σταθμούς με ένα plugin του winamp πιάνω 12-13 κανάλια και 17-18 σταθμούς. Μάλιστα ένα σταθμό από τους σταθμούς που ακούω (105,2) με το pc-tv vision δεν ακούγερται τίποτα ενώ με το plugin ακούγεται σχεδόν τέλεια.

Το dvd δεν είναι κάποιο mpeg αλλά υπάρχουν πρέπει να υπάρχουν προγράμματα τα οποία μετατρέπουν τα mpegs σε dvd-format.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες…

Και μένα με τους σταθμούς στο ράδιο που έλεγα ότι αυτό τουλάχιστον δεν έχει τπτ, ενώ πιάνει πολλούς σε μερικούς δεν ακούγεται τπτ, άκρα του τάφου σιωπή…:098:

Κανένα link για το plugin του winamp παίζει??

Link to comment
Share on other sites

http://www.winamp.com/plugins/details.php?id=138360

Στο επόμενο format δεν βάζω το πρόγραμμα της pinnacle.

Όχι ότι είναι τρομερό το plugin αλλά εκτός του ότι είναι χάλι, πιάνει και 22ΜΒ RAM όταν το τρέχω.

να ξέρετε επίσης ότι το plugin αυτο υποστηρίζει και τις κάρτες στιο λινκ:

http://www.brics.dk/~barnie/WinampTV/compat.html

Να και το επίσημο site του Plugin:

http://www.brics.dk/~barnie/WinampTV/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.