Jump to content



Από TI σε FX - reinstall drivers??


nicksoti1442169068

Recommended Posts

Όπως φαίνεται από τον τίτλο, αγόρασα μια FX5900XT σε αναβάθμιση μιας ΤΙ4200. Είναι απαραίτητο να ξαναπεράσω οδηγούς, "καθαρίζοντας" τους υπάρχοντες ή όχι, μιας και οι 56.64 που έχω νομίζω ότι υποστηρίζουν την 5900, και μέχρι στιγμής με την ΤΙ4200 δεν είχα κανένα πρόβλημα συμβατότητας με οποιαδήποτε εφαρμογή. Thanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

Το reinstall σίγουρα δεν είναι κόπος, απλά λέω αν χρειάζεται να χρησιμοποιήσω κανα εργαλείο που τους καθαρίζει τελείως. Ανησυχώ λίγο διότι πριν μια εβδομάδα έκανα format μετά από ποοολυυυυυυ καιρό, και μόλις χτες τελείωσα με τη διαδικασία του "ψάχνε σε 100 cd να βρεις εφαρμογές - latest drivers - serial numbers - registration codes..." και αν κάτι πάει στραβά δεν θα το αντέξω......

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή κατεβάζω τους νέους 61.77 χεχε.. Άσχετο αλλά μου βγήκε η πίστη να χωρέσω τη γκουμούτσα στο HTPC case, άλλαξα πλευρά στο cd-rom και άλλα πολλά. Αλλά το κουφό της υπόθεσης είναι το εξής: με το που έβαλα τη νέα κάρτα, το gigabyte monitor μου δείχνει αύξηση στη 3.3 τάση κατά 0,06Volts!! 3.18->3.24 σταθερά. Και να σκεφτείτε ότι στα 3.18 από 3.25 περίπου είχε πέσει η τάση με το που είχα αλλάξει το Levicom με Antec, με αποτέλεσμα να πέσω και 2-3 mhz fsb. Λέτε η extra τροφοδοσία της 5900 να "βοηθάει" συνολικά τη τροφοδοσία της μητρικής, αποφορτίζοντας την AGP, αν σκεφτεί κανείς ότι και η TI4200@300/600 που είχα πριν είναι αρκετά ενεργοβόρα σαν κάρτα; Τεσπα, άβυσσος η ψυχή του PC μου.......

Sorry για το off topic αλλά κουφάθηκα ολίγον τι.....

Link to comment
Share on other sites

Το reinstall σίγουρα δεν είναι κόπος, απλά λέω αν χρειάζεται να χρησιμοποιήσω κανα εργαλείο που τους καθαρίζει τελείως. Ανησυχώ λίγο διότι πριν μια εβδομάδα έκανα format μετά από ποοολυυυυυυ καιρό, και μόλις χτες τελείωσα με τη διαδικασία του "ψάχνε σε 100 cd να βρεις εφαρμογές - latest drivers - serial numbers - registration codes..." και αν κάτι πάει στραβά δεν θα το αντέξω......

μπορεις να χρησιμοποιησεις το ghost (κριμα τωρα πια ειναι symantec) και να κανεις image to partition me to c drive opote an kati παει στραβα το ξανα περνας kai ολα οπως πριν σε 5 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.