Jump to content



Εντυπωσιακό! SUPER FLOWER 550W BLUE PS


JimmyFox

Recommended Posts

τώρα το είδα η τιμή του και σε μένα μου φένεται λογική, οσο για το εντυπωσιακό δεν λές τιποτά

Model No: TTGI FS-550TS (550W).

AC Input: 100~120Vac/200~240Vac, 10/6A, 60/50Hz.

DC Output: +3.3V~28.0A, +5V~55.0A, +12V~22.0A. +5VSB~2.5A, -5V~0.5A, -12V~0.8A).

MAX OUTPUT POWER: 550W.

Cooling: Air convention by +12V DC fan. 10 IDE connectors, 2 floppy connectors, +12V power connector, Aux power connector.

Dimension: 6"(W) x 6.25"(L) x 3.5"(H)".

Link to comment
Share on other sites

Που πατε και τα βρισκετε κατι τετοια μερικες αλεπουδες..... :093: :076:

LOL! Δεν είπα οτι μου αρέσει. Είπα οτι είναι εντυπωσιακό αλλά όχι οτι είναι ωραίο! Δίνει μπόλικο ρεύμα βέβαια και είναι καλή ιδέα τα 2-3 πλεονάζοντα fans. Αλλά σιγά μη δώσω €100+ για ένα φωτεινό τροφοδοτικό!

Το βρήκα τυχαία από άλλο ξένο forum και σκέφτηκα μήπως ενδιαφέρεται κανείς από δω μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoriLLakoS

Εμενα παντως δε με εντπωσιαζει....σαν φωτεινο σπιτι ξωτικου ειναι!Να΄'χαι κανενα uv φωτισμο θα ηταν πολυ ομορφοτερο πιστευω!

Link to comment
Share on other sites

Λογική τιμή έχουν και τα Q-Tec.....

καλα τα Q-tec ειναι τζαμπα,το gold 550w απο αγγλια το πηρα 30€,εδω ουτε noname 300αρι δε παιρνειςμε 30€!!!

δε ξερω πως τα παει απο επιδοσεις αλλα ενα τοσο ασημο "κουτι" δε θα εβαα μεσα στο ΚΟΥΤΙ μου!!

εξαλλου δε πανε κ τα χρωματα μπλε-μαυρο το κουτακι μου,πρασινο αυτο.

μη το κανουμε κ γυφτικο!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Λογική τιμή έχουν και τα Q-Tec.....

Ναι αλλα ποιος παιρνει....? Προσωπικα και να μου το χαριζαν στο pc μου πανω δεν θα το εβαζα! Θα το κραταγα για κανα πειραμα... :016:

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί ..... δεν φταίνε τα Q-tec... Φταίνε οι χρήστες και η κακές μητρικές...

Το δικό μου γιατί παίζει άψογα δηλαδή ? Του Scumifer ?

Kαι μην πείτε ότι δεν το έχω φορτωμένο.... τον 1,4 τον δούλευα στα 1,6 με 1,85ν ένα χρόνο με 6 δίσκους και 5 ανεμηστήρες και δεν έκανε κίχ. Του είχα τραβ'ηξει και 3-4 βραχυκυκλώματα όταν έπαιζα με τα fanakiα....Βράχος......

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις Q-Tec? Μήπως νομίζεις ότι έχεις Q-Tec? Για ξανακοίτα την ταμπελίτσα!!! :040:

Ρε Γιώργο. Αν 10 χρήστες πάρουν Q-Tec, στους 5 τα ρεύματα είναι χάλια, στους 3 αυτοκτονήσουν και στους 2 είναι απλά τέλεια, θα κοιτάμε μόνο το ότι σε αυτούς τους 2 είναι τέλεια τροφοδοτικά?

Βασικά η ερώτηση που κάνεις

Το δικό μου γιατί παίζει άψογα δηλαδή ? Του Scumifer ?

δεν λαμβάνει την τυπική απάντηση που θα περίμενε κανείς. Δηλαδή διότι είναι ποιοτικά, αλλά ποιο πολύ κάτι τέτοιο: :102:

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου γιατί παίζει άψογα δηλαδή ? Του Scumifer ?

Δεν πετυχε.... ετυχε!!! :082:

Στο θεμα μας τωρα πολυ εντυπωσιακο το τροφοδοτικο αρκει να ειναι και ποιοτικη κατασκευη να κανει δηλαδη οσα λεει. Τι να το κανω ενα psu που ειναι γεματο λαμπακια αν δεν μου δινει τα σωστα ρευματα;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τόσα που ακούει κάθε φορά που μπαίνω στο φόρουμ απορώ πώς καταδέχεται και δουλεύει το κακόμοιρο το κιουτεκάκι μου

Kαι εγώ επίσης μα τόσο σνομπ απέναντι στα Q-tec? :091:

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ επίσης μα τόσο σνομπ απέναντι στα Q-tec? :091:

Περιμενε να ποσταρει ο alexandrosss που ειχε q-tec και του τα :076: ολα! Του ειπα να παρει ενα antec και ησυχασε... Μα ειναι δυνατον να ειναι psu "500watt" και να κανει και 30€? Αν δεν κανω και λαθος ειναι κατα πολυ ελαφριτερο απο ενα antec ας πουμε ή καποιο αλλο ποιοτικο psu οποτε σκεφτητε για το αν εχει τα αντιστοιχα εξαρτηματα μεσα του...

Link to comment
Share on other sites

Άσε τον Αλέκο ήσυχο γιατί έχει 2 προβλήματα.... Υπερβολικό ενθουσιασμό στο o/c και χάλια ΔΕΗ στην περιοχή του.....εξού και τα προβλήματα...

Μην κολλάτε στα q-tec... εδώ τόσος κόσμος έχει καεί από Tagan αλλά δεν έχω ακούσει '' Μακρυά από q-tec & Tagan'' .

Αμάν πια.....

Link to comment
Share on other sites

Άσε τον Αλέκο ήσυχο γιατί έχει 2 προβλήματα.... Υπερβολικό ενθουσιασμό στο o/c και χάλια ΔΕΗ στην περιοχή του.....εξού και τα προβλήματα...

Μην κολλάτε στα q-tec... εδώ τόσος κόσμος έχει καεί από Tagan αλλά δεν έχω ακούσει '' Μακρυά από q-tec & Tagan'' .

Αμάν πια.....

Γιατι ειπαμε μηπως οτι και τα Ta(n)gan ειναι καλα? Ακομα δεν ξερουμε τι παιζει με την rev2 γιατι η 1 ηταν αναλωσιμη...:p

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Greek αυτό ακριβώς είχα στο μυαλό μου.Αν κάποιος τα χάσει όλα από τροφοδοτικό 150 ευρώ δεν κάνει κιχ ,αλλά και να το αναφέρει η συζήτηση καταλήγει ..."...άτιμη ΔΕΗ, αυτοκτόνησε η μητρική ,φτηνιάρικο UPS..." και άλλα τέτοια.Δεν λέμε ρε παιδιά ότι είναι ίσο κι όμοιο με το τάγκαν το 500άρι ,αλλά δε θα προτιμούσα ένα επώνυμοπ στα ίδια λεφτά με τα μισά βατ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.