Jump to content



OCZ booster in Europe.


outlaw

Recommended Posts

Ρε outlaw εκνευριζομαι οταν μου το λενε και μενα αλλα πρεπει να συμαζεψεις λιγο το κουτι σου....... Ουτε να φτυσεις δεν χωραει lol
Εγώ βλέπω ότι έχει κάνει φιλότιμες προσπάθειες να το μαζέψει...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εντυπώσεις....για μούχλες σαν εμένα που δεν κάνω modds, το booster είναι ότι πρέπει. Αυτό που το λείπει είναι η ευχρηστία και η σταθερότητα. Αν και ακόμα βρίσκεται στην rev. A2 απ ότι γράφει, είναι αρκετά ανώριμο σαν προϊόν. Πολύ ασταθείς τάσεις (βάζεις 3.1 και πάίζει ή 3.0 ή 3.2), ακόμα και κατά την εκκίνηση. Θέλει μερικά sec να σταθεροποιηθεί αλλά ξεκινά ~0.2v πάνω απο την ορισμένη τιμή. Επίσης το πουλάνε ημιτελές και το παραδέχονται και απο πάνω!!!!! Στο κουτί λέει μέχρι 3.9v και στο φυλάδιο μέσα "φιλική" σημβουλή να βάλουμε φάνα πάνω απο τα 3.4 (το δικό μου ζεματά απο το καλημέρα). Απαράδεκτο. Δεν νομίζω οτι θα τους ήταν δύσκολο να φτιάξουν μια ψύκτρα με ενσωματωμένο φάν στα mosfet (οι οποίες παρεπιπτόντως είναι παντελώς ηλίθια τοποθετημένες). Η αλλαγή με το τρίμερ, των βόλτ επίσης απαράδεκτο για την τιμή του. Τέλος και η οθόνη μέσα στο κουτί δεν είναι και ότι πιο πρακτικό. Το καλύτερο θα ήταν ένα front panel (αλά hipro) στο οποίο θα κατέληγαν τα δύο led screens μαζί με δύο κουμπιά up-down για το βολτάζ. Ότι άλλο θέλετε ρωτάτε...

Υ.Γ. @spresv : Οι φωτό του κουτιού είναι κοντινές και δεν φένεται όλο το σκηνικό καθώς και τα καλώδια είναι ψιλοfree αφού το έχω ανοικτό για πειραματισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεε....η αστάθειά του δίνει ρέστα. Δεν ξέρω εάν φταίει το σιγκεκριμένο ή η μητρική ή η γκαντεμιά μου, αλλά listen to this : με 2.6v στο bios και ανεβάζοντας 2.9v με το booster 230 γεμίζει errors στο memtest. 2.9v στο bios και ελέυθερο το booster (δηλ. το τριμεράκι <2.9v) όλα οκ 6 passes error free!!!!!!!!. Γι αυτό μάλλον τρώω πόρτα απο εχθές στα 242 όσα βόλτ και να δίνω. Κάτι βρωμάει.......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1ον... όποιος έχει NF7-s και θελήσει να το βάλει στο 1ο slot θα έχει πρόβλημα διότι ένας γ@#$%@$# πυκνωτής βρήσκει στις ψύκτρες του booster. Άρα θέλουν ξεκόλλημα και ξανά κόλλημα και πιστέψτε με είναι πάζλ...4 mosfet απο κάτω και 3είς οι ψύκτρες....γρρρρρρρρ.

2ον...καραζεματάει....ας λένε οτι θέλουν για τα 3.4v απο τα 3v θέλει ανεμηστηράκι

3ον...πολύ απότομες αλλάγές στα volt. Μία που κούνησα....να σου 3.3v!!! απο τα 2.9v!!!..μάλλον είναι γένους θηλικού και θέλει απαλά:081:

4ον...θέλει πολύ προσπάθεια να πιάσεις π.χ. 3 σταθερά χωρίς να παίζει 2.9v ή 3.1v...ψυχόβγαλμα

Προς το παρόν το πάω σιγά σιγά...καίω τις ΒΗ6 μου...είμαι 240 με τα 3v και έχω αυτοσχέδιες ψύκτρες στα dimm και κάθε τρείς και λίγο κοιτάω μην και ζεματίσουν. Θα ανεβάσω καμιά φωτό πιο μετά.

Γιά τα άλλα δεν γνωρίζω , αλλά γιά το : 1ov που λές,δεν φταίει η μητρική.......ΚΑΤΙ άλλο φταίει..... :003:

Link to comment
Share on other sites

Γιά τα άλλα δεν γνωρίζω , αλλά γιά το : 1ov που λές,δεν φταίει η μητρική.......ΚΑΤΙ άλλο φταίει..... :003:

Δηλαδή? Εννοείται πως δεν φταίει η μητρική (δεν μας τράκαρε εκείνο το παρκαρισμένο κύριε δασοφύλαξ........χικ!). Πάντως με χάλασε η αγορά. Τσάμπα τα λεφτά. Πού στο δι@ολο βγάζει 3.9? 3.4v δηλαδή 0.1v πάνω απο το mod δεν αξίζει 60-70€.....μάλλον πάει για σπρόξιμο όσο είναι άφαντο στην Γκρέτσια.....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή? Εννοείται πως δεν φταίει η μητρική (δεν μας τράκαρε εκείνο το παρκαρισμένο κύριε δασοφύλαξ........χικ!). Πάντως με χάλασε η αγορά. Τσάμπα τα λεφτά. Πού στο δι@ολο βγάζει 3.9? 3.4v δηλαδή 0.1v πάνω απο το mod δεν αξίζει 60-70€.....μάλλον πάει για σπρόξιμο όσο είναι άφαντο στην Γκρέτσια.....

Απ'ότι έχω καταλάβει από τις φωτογραφίες του booster , προφανώς γιά να βγάλει 4Volts θα πρέπει και το τροφοδοτικό (η 5 Volt line) να είναι παραπάνω , δηλαδή 5.5Volts.......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ε, ρε γλέντια. Έστειλα ένα mail στην OCZ (για την τιμή των όπλων) μετά την τρομερή απογοήτευση του πούστερ περιγράφοντας το τί συμβαίνει και μου απήντησαν :

It could be your board being damaged from excessive voltage with no VTT mod. Either way, we can RMA it. Please fill out the form and we will get you set up for a replacement booster.

Δηλαδή τόσο καιρό ήταν χαλασμένο? Και μου πήρε στο λαιμό του και την NF7? Agrrrrrrrrrrrrsdcvas^$%#^@$&&@%@%&$^*(*^. ......μα τι γκαντεμιά είναι αυτή τον τελευταίο καιρό..........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.