Jump to content


Fx5500???


akis24001442169069

Recommended Posts

Θελω να αντικαταστισω την geforce4 που εχω με μια καλη καρτα και σχετικα φτηνη!Δεν ειμαι πολυ απαιτιτικος ως προς το θεμα των γραφικων αλλα να παιζει και ενα ut04.Θελω να μου πειτε οσοι ξερετε την γνωμη σας για την 5500 (δηλ. αν μου κανει κ.τ.λ.).Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας! :001:

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αντικαταστισω την geforce4 που εχω με μια καλη καρτα και σχετικα φτηνη!Δεν ειμαι πολυ απαιτιτικος ως προς το θεμα των γραφικων αλλα να παιζει και ενα ut04.Θελω να μου πειτε οσοι ξερετε την γνωμη σας για την 5500 (δηλ. αν μου κανει κ.τ.λ.).Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας! :001:

Εάν έχεις GF4-Ti ούτε να το σκέφτεσαι. Εάν έχεις κάποια ΜΧ θα δείς ελάχιστα-έως καθόλου (π.χ. εάν έχεις 460ΜΧ). Κοίτα για 5700 καλύτερα εάν θές NVidia ή ακόμα καλύτερα 9600προ-ΧΤ απο ΑΤΙ. Απο εκεί και πάνω το παιχνίδι "παχαίνει"...

Link to comment
Share on other sites

Κράτα τα, αυγάτησέ τα και πάρε μια 9600 εκτώς και αν βρείς καμιά μεταχειρισμένη στα 130€. Τέλος δές αυτήν

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=872&Nav_Section_Id=20&Catalog_Id=1&Product_Id=169952&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου προτείνω να πάρεις μια μεταχειρισμένη GF4Ti4200 με 60-70 ευρώ. Στο 90% των παιχνιδιών θα είσαι άρχοντας, και η διαφορά από τη δική σου θα είναι τεράστια. Για καινούρια αξίζει από ΑΤΙ 9800SE(256bit) η GF5900XT και πάνω, δηλαδή 190 ευρώ minimum. Αν πάρεις κάτι λιγότερο, οι διαφορές με μια 4ΤΙ θα είναι αμελητέες, μην σου πω ότι σε ορισμένα games θα είναι πιο γρήγορη η 4ΤΙ.

Εγώ έχω 5900ΧΤ και 4ΤΙ στα δυο μηχανάκια μου. Να σου πω μόνο ότι στο Generals η 4ΤΙ πάει ελάχιστα καλύτερα από FX5600 και 9500 δύο γνωστών μου. Σε DX9 παιχνίδια βέβαια (λέγε με Farcry) είναι πολύ κάτω, αλλά με mediα ρυθμίσεις και χωρίς φίλτρα μια χαρούλα παίζει, εκτός κι αν έχεις αργή cpu.

Υπ' όψιν ότι για να χαρείς DX9 παιχνίδι με FX5700 - ΑΤΙ 9600, χρειάζεται να έχεις και δυνατό επεξεργαστή να "τσοντάρει" ισχύ, εαν ναι τότε η 5700 που προτείνει ο outlaw είναι όντως μια τίμια αγορά και από αξιόπιστο κατάστημα. Αν έχεις πχ κανα Celeron 1.8 άστο καλύτερα. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.