Jump to content



Tα Logitech680 THX για HomeCinema???


Guest vadergr

Recommended Posts

Θα φτιαξω ενα συστημα home cinema στο δωματιο μου ,και ενω εχω αποφαισει για την εικονα (infocusΧ1 ή sony wega) ,ακομα παλευω να βρω την καταλληλη λυση για τον ηχο.Δυστυχως αν παρω προβολεα το budget θα ειναι περιορισμενο και πριν λιγο σκεφτομαι σαν λυση τα LOGITECH Z-680 5.1 500watt rms,decoder,remote κτλ...

Ολα τα reviews που εχω διαβασει λενε οτι ειναι τρομερα ηχεια και βγαζουν καταπληκτικο ηχο με υψηλες σταθμες.Αξιζει αυτο το σετακι να το βαλω σε home cinema?Ειναι και αρκετα φτηνο σε σχεση με τα ''native'' home cinema ηχεια (sony,pioneer,tannoy κτλ) και φανταζει πολυ καλη λυση...

Link to comment
Share on other sites

Τα εχει ο ξαδερφος μου αυτα.

Πολυ καλα δεν λεω αλλα.......ειναι loghitech.....Εχω την εντυπωση οτι δεν εχουν αρκετη εμπειρια πανω στο θεμα. Και δεν μου καθεται γενικοτερα. Καλα τα πληκρτολογια τους, τα ποντικια τους κλπ...αλλα για ηχο δεν τους πολυεμπιστευομαι.

Να σου προτεινω μια αλλη μαρκα ηχειων με τεραστια ιστορια στο χωρο. Την Klipsch. Κυριως επαγγελματικα προιοντα αλλα για το σπιτι εχουμε ενα ημιεπαγγελματικο σετακι κορυφαιο. Προσφατα εβγαλε και για pc. Να μην το πολυκουραζω αυτα ζαχαρωνω και γω: http://www.klipsch.com/product/product.aspx?cid=712

Το ζητημα ειναι οτι νομιζω οτι κυκλοφορουν μονο σε 120volt version.

Τεσπα η αντιπροσωπεια ειναι του Λαϊου στην 3η Σεπτεμβριου.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω και εγω απο μαρκες ηχειων αλλα το budget ειναι περιορισμενο.2000ε για ηχο και εικονα μαζι... Ιδιαιτερα αν παρω προβολεα, το ηχοσυστημα δεν θα ξεπερνα τα 500-600ε.Κοινως μπορω μονο dvdreceiver και ηχεια τυπου logitech680 με ενσωματωμενο αποκωδικοποιητη dts/dd

Link to comment
Share on other sites

Ουυυυυπςςςς.........

Για καποιο λογο θυμαμαι οτι τα loghitech ειχαν 360 ευρω......τεσπα....

Παντως αν εχουνε οντως 320 ευρω και εδω ελλαδα πιστευω πως αξιζουν τον κοπο τα 30 ευρω διαφορα (με e-shop που τα εχει 291)

Link to comment
Share on other sites

Ουυυυυπςςςς.........

Για καποιο λογο θυμαμαι οτι τα loghitech ειχαν 360 ευρω......τεσπα....

Παντως αν εχουνε οντως 320 ευρω και εδω ελλαδα πιστευω πως αξιζουν τον κοπο τα 30 ευρω διαφορα (με e-shop που τα εχει 291)

Με μπερδεψες τωρα!Εννοεις οτι τα klipsch εχουν 360?Εδω Ελλαδα υπαρχουν?Τα logitech680 εχουν οντως 290ε απο το eshop...

Τα klipsch τα συγκεκριμενα εχουν decoder η θα θελω και ενισχυτη?Αλλα αφου βγαινουν μονο σε 120v.... αστα...

Link to comment
Share on other sites

Η Klipsch βγάζει αρκετά χρόνια ηχεία για τα PC.

Όντως είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ τα ηχεία για PC που βγάζει - μακράν καλύτερα απο Logitech, Creative και τα ρέστα.

Το θέμα είναι πως όταν το είχα ψάξει οι τιμές στο Ellada ήταν σχεδόν διπλάσιες απο τις τιμές που βλέπετε να ισχύουν στην άλλη άκρη του Ατλαντικού...

vadegr δεν χάνεις τίποτα να ρίξεις μια ματιά, αξίζει τον κόπο, αν και για τη δουλειά που τα θέλεις σου έχω πει ήδη ποια θεωρώ καλύτερη κίνηση!! ;-)

Eπίσης ρίξε οπωσδήποτε μια ματιά στις αγγελίες του AVForum.

CU@avsite! :109:

Link to comment
Share on other sites

τα logitech τα εχει το mgmanager σε προσφορα 250κατι +φπα.

Το καλο με τα logitech ειναι οτι εχουν ενσωματομενους πολλους αποκωδικοποιητες dolby (οχι μονο ΤΗΧ). Αυτο ειναι καλο για φαση home cinema. Τα klipsch ειναι οντως καλυτερα αλλα περιπου 2 φορες ακριβοτερα. Παλια τα 680 ειχαν 370+φπα οποτε καλυτερα να πηγαιες για klipsch. Στα 300+ευρω ειναι πολυ καλη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

εγω τα ειχα παλια και ειναι παρα πολυ καλα ... πολυ καλη ποιοτητα ηχου . τουλαχιστον για τα λευτα τους ειναι παρα παρα πολυ καλα ! το πανελακι λιγο με χαλαγε..

Link to comment
Share on other sites

LOGITECH Z-680 Sound System:

Σήμα / Θόρυβο: 75 dB

Λίγα τα dB, πολύ λίγα. Ψάξε για 90 dB και πάνω για να μείνεις ευχαριστημένος και μην κοιτάς τόσο τα Watt. Πληροφοριακά και μόνο, την καλύτερη αναλογία τιμής / απόδοσης θα τη βρεις στα Crystal Audio.

Προσωπική μου άποψη:

Τη λογική ότι έχω τόσα για ήχο και πρέπει να πάρω κάτι μέτριο, δεν την καταλαβαίνω! Θα προτιμούσα να περιμένω να συγκεντρώσω το κατάλληλο ποσό και να πάρω τα ηχεία που θα ήθελα και όχι να καλύψω την ανάγκη μου με ημίμετρα... Μέχρι τότε, θα βολευόμουν με ότι πιο απλό θα μπορούσα να βρώ.

Α, κάτι άλλο: Καλά, πόσο μεγάλο δωμάτιο έχεις και θέλεις προβολέα;

Link to comment
Share on other sites

LOGITECH Z-680 Sound System:

Σήμα / Θόρυβο: 75 dB

Λίγα τα dB, πολύ λίγα. Ψάξε για 90 dB και πάνω για να μείνεις ευχαριστημένος και μην κοιτάς τόσο τα Watt. Πληροφοριακά και μόνο, την καλύτερη αναλογία τιμής / απόδοσης θα τη βρεις στα Crystal Audio.

Προσωπική μου άποψη:

Τη λογική ότι έχω τόσα για ήχο και πρέπει να πάρω κάτι μέτριο, δεν την καταλαβαίνω! Θα προτιμούσα να περιμένω να συγκεντρώσω το κατάλληλο ποσό και να πάρω τα ηχεία που θα ήθελα και όχι να καλύψω την ανάγκη μου με ημίμετρα... Μέχρι τότε, θα βολευόμουν με ότι πιο απλό θα μπορούσα να βρώ.

Α, κάτι άλλο: Καλά, πόσο μεγάλο δωμάτιο έχεις και θέλεις προβολέα;

22 τετραγωνικα.Δεν θα βλεπω στις 100 ιντσες,αλλα και οι 70 ειναι καλυτερα απο τις 32...

Μποω να δωσω περισσοτερα βρε για ηχο.Απλα ρωτησα αν τα 680 θα εκαναν...

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην παω ΥΕΑ!!! Φλεβαρη γυρναω πισω και το συστημα θα το αγορασω κατα Χριστουγεννα μερια... Τερμα το 680 ...παω σε a/v+speakers+dvdp.Το προβλημα μου ειναι τελικα ποια ηχεια θα αγορασω σε συνδοιασμο με τον ενισχυτη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.