Jump to content


Crucial Ballistix 3200 ή 4000?


SLN

Recommended Posts

Σκεφτομαι να παραγγειλω ενα ζευγαρακι απο τις μνημες αυτες αλλα ενω πιστευα οτι κατα βαση ειναι ιδιες μου εκατσε η απορια μπας και εχουνε διαφορετικα διαλεγμενα chip (micron 5ns εχουν και οι 2) ή μηπως ειναι "πειραγμενο" το PCB τους και δεν δεχεται πολλες αλλαγες στα timings. Επισης ειχα δει σε ενα review οτι η micron τα "5αρια" τσιπ των 4000 τα κανει relabel σαν 4ns επειδη βγηκαν "καλα" και αντεχουν σε 250 ταχυτητα.

Δεδομενου οτι θα πανε για Α64 και οτι σε 1-2 μηνες θα κυκλοφορησουν... BH-4 , τι λετε να κανω???

Thanx guys

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παραγγειλω ενα ζευγαρακι απο τις μνημες αυτες αλλα ενω πιστευα οτι κατα βαση ειναι ιδιες μου εκατσε η απορια μπας και εχουνε διαφορετικα διαλεγμενα chip (micron 5ns εχουν και οι 2) ή μηπως ειναι "πειραγμενο" το PCB τους και δεν δεχεται πολλες αλλαγες στα timings. Επισης ειχα δει σε ενα review οτι η micron τα "5αρια" τσιπ των 4000 τα κανει relabel σαν 4ns επειδη βγηκαν "καλα" και αντεχουν σε 250 ταχυτητα.

Δεδομενου οτι θα πανε για Α64 και οτι σε 1-2 μηνες θα κυκλοφορησουν... BH-4 , τι λετε να κανω???

Thanx guys

BH-4?? Τι ειναι τουτο παλι? Με πιασατε αδιαβαστο.

Link to comment
Share on other sites

E σιγα!! Κι εμεις αδιαβαστοι πηγαμε...

Ενας τυπος στο xtreme εχει φωτογραφιες απο κατι engineering samples οποτε...καπου κοντα θα σκασουν μυτη κι αυτες. Εκτος κι αν ειναι photochop.... LOL!!

Edit: ΧΑΧΑΧΑΧΑ!! εκει που εψαχνα να ποσταρω την φωτο βρηκα οτι ειναι κατι σαν urban legend οι BH-4. Ολοι εχουν φωτο να ποσταρουν, κανεις δεν τις εχει δει απο κοντα, και ο bigtoe λεει οτι εχουν ηδη καταργηθει (!!!) και στη θεση τους θα βγουνε CH-4!! ANTE ΓΕΙΑ δηλαδη!!!

Link to comment
Share on other sites

Σόλωνα, θα σου πρότεινα να πας στις "μεγάλες" τις Ballistix αν δεν έχουν σημαντική διαφορά τιμής απο τις 3200. Σαν εναλλακτική κοίτα και τις AData DDR566...

Κι εγώ τις ζαχαρώνω αυτές - αφού οι 3700ΕΒ παραείναι ακριβές για την τσέπη μου....

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε Σόλωνα πάρτες να μας πεις εντυπώσεις να δούμε τι θα κάνουμε και μεις :D

Τι διαφορά έχουν στην τιμή??? Καλύτερα πάντως τις 4000, μην το μετανιώσεις μετά.

Αν πάρεις το ενδεχόμενο ότι δεν πάνε πολύ άλλο οι 3200 και άλλο οι 4000….

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουνε διαφορα στην τιμη. 5 λιρες μονο. Μου την εχει σπασει που ειχαν 4% εκπτωση αν αγοραζες 2 dimm, αλλα μετα τελειωσε το στοκ τους και οταν επανηλθαν, κοψανε την εκπτωση!! Μαλλον για τις μεγαλες θα παω. Μειονεκτημα οτι ολοι λενε δεν πηγαινουν πολυ πανω απο τα 250. Υπαρχει και το ενδεχομενο με νεες μνημες της OCZ 3700 gold Rev 3 που πηγαν 280fsb σε Α64.

Τελως παντων ας μαζεψουμε κανα φραγκο μεχρι να βγουνε ολες οι εναλλακτικες αποψεις και βλεπουμε τι θα χτυπησουμε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.