Jump to content



Προς AMDαδες: Ποσο % Vcore εχετε δωσει?


MrSeanKon

Recommended Posts

Oι Gigabyte s939 μεχρι τωρα απο οτι διαβαζω στο xtremesystems ειναι απο τις χειροτερες που κυκλοφορουν για 939

και εγώ διάβαζα διάφορα για την S754.... E KAI?

Mάλλον είναι πολύ "extreme" αυτοί που τα λένε.. :D

άσε που έχω δει σε review (όχι ότι το παίρνω τοις μετρητοίς) 255 1:1 1Τ ΜΕ 2*512 ram d.c. και πολύ καλά λόγια σαν συμπέρασμα...

υπάρχει γενικά η τάση να θεοποιούνται μάρκες όπως η DFI & ABIT, και μοιραία το "κλίμα" δεν είναι και τόσο καλό για τις υπόλοιπες μάρκες.... και ψυχολογικά...

και ειδικά μετά τα αποτελέσματα που έχω, δεν υπάρχει περίπτωση... και το επόμενο mobo θα είναι Gigabyte!

δε πα να λένε ότι θέλουν...

και ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ το S939 να είναι από τα χειρότερα... αυτά είναι ακραία πράγματα! έχω δει και το bios... ίδια volts με το δικό μου + vagp (έως +0,3v που βοηθάει πολύ!) - volts που είναι υπεραρκετά για να οcάρεις και για να το δουλεύεις σε καθημερινή βάση με όλα full... και άφοβα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Αυτο που λενε ειναι οτι εχει τρομερα ασταθες VCore οπως ειπα απο οτι διαβαζω για μενα το ποιο μεγαλο κακο ειναι οτι ειναι η ποιο ακριβη απο ολες,η Abit 939 δεν εινα καλη η DFI μακρια απο μενα και δεν εχει και 939 κι ολας ακομα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με την Asus και στα 330ΜΗz FSB(http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/attachment.php?attachmentid=1900) που εχω φτασει δεν εχω δωσει vagp γενικα ποτε δεν με εχει βοηθησει το vagp σε κατι...

Link to comment
Share on other sites

Εχω δωσει μεχρι 2,2 στον Amd 1800DLTC με την Epox 8rda3+ για να παρω αυτο..... Αυτο εγινε πριν ενα χρονο περιπου και ο συγκεκριμενος επεξεργαστης συνεχιζει να δουλευει αψογα και παντα "ψηλα'.

post-621-1442173811,4961_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.