Jump to content



Προς AMDαδες: Ποσο % Vcore εχετε δωσει?


MrSeanKon

Recommended Posts

Λοιπον αλλη μια δημοσκοπιση.........

LOL να μαζεψουμε υλικο για να δουμε ποσο % ρευμα Vcore εχουμε δωσει παραπανω στον AMD μας.....

Να αναφερω οτι καλο ειναι να ποσταρετε και να ψηφισετε οσοι μετρατε με πολυμετρο το Vcore μια κι οι μητρικες δειχνουν αρλουμπες συνηθως.....

Στην τελικη μπορουμε να ανοιξουμε και κουβεντα για το τι ειναι ασφαλες κλπ.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Λοιπον το ποσοστο που θα βαλουμε ειναι η % αυξηση του Vcore απο την εργοστασιακη τιμη του επεξεργαστη μας.

Εγω που εχω τον Α64 754 socket τωρα και δουλευει στα 1.712V το ποσοστο αυξησης ειναι 1.712 / 1.5 = 1.143 ---> 14.3 αρα ψηφισα στο πεδιο 10 - 15%....

Τωρα ασχετα με το γεγονος οτι εχεις φορητο επεξεργαστη και παρολο που εχει ιδιο πυρηνα με τον αντιστοιχο επιτραπεζιο θα βαλεις οσο λεει ο κατασκευαστης δηλαδη το 1.45V.......

Στην τελικη αν δε θες ψηφισε μονο για επιτραπεζιο.......

Link to comment
Share on other sites

Kαι καλα εκανες που ανεφερες οτι εχεις mobile επεξεργαστη κι εχεις δωσει τοσο μεγαλο ποσοστο αυξησης στο Vcore προς αποφυγην παρεξηγησεων διοτι desktop CPU με τοση % αυξηση καλοκαιριατικα θελουν Προμηθεα (και θα ιδρωνει)..... :116: :116:

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα ηταν οντως.........

Παντως το μεγιστο Vcore σε ποσοστο το εφαγε ο Α64 μου και τελικα δεν αντεξε ................

Ουτε στους Βαρτον χειμωνιατικα δεν ειχα δωσει τοση αυξηση........ :077: :077:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει ο Saxon το επαθε ο πρωην 2500+ Βαρτον που ειχα που Duroποιηθηκε..........

Ομως δουλευε μια χαρα (δειτε τα CPU Faq).....

Μα χαθηκε ρε γμτ να του δινες ρευμα και να διπλασιαζοταν...?

Link to comment
Share on other sites

LOL αυτο θα γινοταν οσο πιθανο ειναι να γινοταν η γιαγια μου παππουλης.......

Η επειδη τωρα με modded εγχειρησεις ολα γινονται να πω κατι αλλο πιο απιθανο........ :116: :116:

Ο κορακας να γινει περιστερι....... :116:

Link to comment
Share on other sites

Toν mobile Barton δεν εχεις ακομη??

Για να μην απορουν μερικοι με τα υπερβολικα νουμερα γιαυτο ρωταω αν κι ειμαι σχεδον σιγουρος......

Ναι αυτόν και με νερό.

Ούτε που θα το σκεφτόμουνα να ανεβάσω τόσο με αέρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.