Jump to content



Προς AMDαδες: Ποσο % Vcore εχετε δωσει?


MrSeanKon

Recommended Posts

Το θέμα για όποιον έχει Gigabyte είναι λίγο πιο μπέρδεway…

Αν και το έχω στο default η μητρική κάνει από μόνη της ένα σχετικό over voltage και αντί 1.65 πάει 1.710 – 1.720, πάντως στο 0 – 5 % είμαι ούτως ή άλλος…

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Μου φαινεται πολυ παραξενο που πολλοι ψηφισαν πανω απο 25% (περιπου 1 στους 5 δινουν τοσο πολυ???)Μηπως ψηφισατε μονο για σκοπους για τεστ?

Εγω παντως ειμαι στο 25% για νορμαλ χρηση.Παντα μιλαω για ΒΙΟΣ βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Oι ThorLite, Ujin εχουν Mobile Barton αρα δικαιολογειται το ποσοστο που εδωσαν ο ΨΨΨπαθης ειχε εναν DT3 τωρα οι αλλοι δυο δεν ξερω ποιοι ειναι.......

Οντως αυτες οι @@ριες της Gigabyte +5%, +7.5% Οrthodox ειναι πολυ μακρια απο την πραξη...........

Link to comment
Share on other sites

Oι ThorLite, Ujin εχουν Mobile Barton αρα δικαιολογειται το ποσοστο που εδωσαν ο ΨΨΨπαθης ειχε εναν DT3 τωρα οι αλλοι δυο δεν ξερω ποιοι ειναι.......

Οντως αυτες οι @@ριες της Gigabyte +5%, +7.5% Οrthodox ειναι πολυ μακρια απο την πραξη...........

Ποιος ειναι ο ΨΨΨπαθης???

SLN ωραιο το avatar αλλα γιατι τετοια πορωση?Μαυρος εισαι?Παντως το εχω δει σε video το σκηνικο και ειναι φοβερη φαση.Ειδικα το γεγονος οτι εχασαν τα μεταλλια τους.

Link to comment
Share on other sites

- SAY IT LOUD!!

- I'M BLACK AND I'M PROUD!!

Φιλε viper, καλως ορισες στο φορουμ. Ελπιζω να σου αρεσει το pctechnology!

μετα απο 7+ μηνες (μετραω και το pctech-R.I.P.) και 2-3 συναντησεις για καφε σου ηρθε να με ρωτησεις για το avatar και το αν ειμαι μαυρος?? Μαζουτ καιει ο κινητηρας ή απλα εφαγες φλασια??

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω δώσει 2.2 βολτ στον 2600+ με την ΑΝ7 σε μια φάση που τα είχα πάρει στο κράνιο επειδή δεν ήμουνα σταθερός. Τότε είχα βάλει όλες τις τάσεις στο τέρμα!!!!!!!!!!!!Μετά όμως επικράτησε η λογική!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο ΨΨΨπαθης???

SLN ωραιο το avatar αλλα γιατι τετοια πορωση?Μαυρος εισαι?Παντως το εχω δει σε video το σκηνικο και ειναι φοβερη φαση.Ειδικα το γεγονος οτι εχασαν τα μεταλλια τους.

Επιβεβαιώνω οτι ο SLN είναι όχι απλά μαύρος, αλλά κατράμι.

Το μόνο που έχει μείνει λεύκο επάνω του ειναι...

το αφήνω στην φαντασία σας :116:

Link to comment
Share on other sites

Οϊμε και Αλι και τρισαλι γιατι να ειναι μονο 30 ποντους!! Ατυχος απο την φυση και εκει!

Ευτυχως που ξερω μπασκετ τουλαχιστον γιατι αλλιως...θα ηταν πολυ πικρα η φαση!

Υ.Γ. Ελα να το ληξουμε γιατι θα "πεσει" seankon-ικη καρτελλα!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα την ψηφοφορια αυτη την ανοιξα για να αναφερουμε μονιμα Vcore κι οχι καποια περιστασιακα που μπορει να βαλαμε ε στον ενα Barton ειχα δωσει πολυμετρουμενα στα MOSFET 2.226V (οταν ειχα τον Prometeia) κι ητανε χειμωνας αλλα αυτο εγινε για μια δυο ωρες περιπου (για να πιασω τα 3 γιγα οπως και τα ειχε πιασει ισα για να κανει Benches τεσπα).....

viper ΨΨΨπαθης = ειναι ενα ατομο το οποιο εχει μυαλα σαν κι εσενα και σαν κι εμενα δηλαδη οπως λεμε ψυχοπαθης ετσι βγαινει και το ΨΨΨπαθης :040: LOL αλλαξαμε τα τρια συμφωνα απο Χ --> Ψ LOL :040: οπως κανουμε κι αλλαγη μεταβλητης στα ολοκληρωματα (κι οχι μονο εκει αλλα ετσι μου ηρθε τωρα αυτο)....... :040: :040: :040:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμη η παρατηρηση σου Νazz μια κι εχουμε ξαναθιξει το θεμα περι κουτσουρεμενης L2.....

Παντως βλεποντας τα ποσοστα ειναι ειναι ολα στο 14 - 20% περιπου δηλαδη απο ολα εχει ο μπαξες....... :116:

Link to comment
Share on other sites

εχω δωσει και παραπανω αλλα δεν αξιζε να ψηφησω εκει γιατι εγινε ελαχιστες φορες για μικρο χρονικο διαστημα χωρις ουσιαστικο αντικρισμα.παρατηρησα οτι πανω απο τα 2 volt οσο και να εδινα ο επεξεργαστης δεν ακουγε στο ρευμα...βεβαια εκει ψηλα ,για 240 μιλαω,ηθελα και καλυτερες μνημες...μακαρι να δουλευαν και οι διεραιτες εκει...τεσπα περασμενα ξεχασμενα...πανε αυτα,τωρα εχω logαρει σε εναν 64αρη και περιμενω την οικονομικη συγκηρια...ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

από 1,50 σε 1.85! στον Α64, σύμφωνα με τα αποτελέσματα που έδωσε ο Seankon πολυμετρώντας την μητρική... για καθημερινή χρήση παρακαλώ, ON AIR, και πάντα στα 9*283 1:1, και 9*284 που το έχω την τελευταία εβδομάδα συνεχώς.. ψήνεται-ψήνεται!..

δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, και έτσι θα το δουλεύω συνέχεια ώσπου να περάσω σε Gigabyte S939, A64 0.09μ, και τότε, πάλι τα ίδια θα κάνω.. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.