Jump to content



q-tec 500W...


anhelito

Recommended Posts

Ε, εντάξει...Τόσοι το έχουν πάρει ρε παιδιά!Δε μπορεί!Θα υπάρχουν και 1-2 ικανοποιημένοι!Κι εγώ έχω ένα Pro-Power 350W που είναι 6 ετών, έχει τραβήξει τα πάνδεινα και όμως δεν έχει πάθει τίποτα - ούτε έχει κάψει και τίποτα. Αυτό δε σημαίνει οτι το προτείνω κιόλας...

Εγώ με αυτά που έχω διαβάσει κατα καιρούς για το εν λόγω τροφοδοτικό δε θα το εμπιστευόμουν. Καλύτερα να πάρεις ένα Chieftec ή ένα HEC στα ίδια λεφτά (τα οποία τα έχουν περισσότεροι απ'ότι τα Qtec και όμως δεν έχει ακουστεί σχεδόν κανένα παράπονο) ή να ανέβεις λίγο και να πάρεις ένα Fortron.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply
Ε, εντάξει...Τόσοι το έχουν πάρει ρε παιδιά!Δε μπορεί!Θα υπάρχουν και 1-2 ικανοποιημένοι!.

Κραταω μονο την πρωτη φραση!!ΠΑραδεχεστε λοιπον οτι εχει πουλησει αρκετα.Αρα δεν ειναι και τοσο μαπα οσο το παρουσιαζουν μερικοι, αφου το εχει παρει τοσος κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

Αν το δείς από την άλλη , με τα 50 ευρώ που στοιχίζει το καθένα σε σχέση με τα 100+ για ένα ''επώνυμο'' , με ένα εύκολο mod έχεις 1100 watt και μπορείς να βάλεις μέχρι και καφετιέρα και εκείνο το φορητό ψυγειάκι για τα αναψυκτικά που είχα ποστάρει πριν λίγο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Κραταω μονο την πρωτη φραση!!ΠΑραδεχεστε λοιπον οτι εχει πουλησει αρκετα.Αρα δεν ειναι και τοσο μαπα οσο το παρουσιαζουν μερικοι, αφου το εχει παρει τοσος κοσμος.

Το έχουν πάρει γιατί βλέπουν 550W (και καλά) τροφοδοτικό με €50......Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. :102:

Link to comment
Share on other sites

Αν το δείς από την άλλη , με τα 50 ευρώ που στοιχίζει το καθένα σε σχέση με τα 100+ για ένα ''επώνυμο'' , με ένα εύκολο mod έχεις 1100 watt και μπορείς να βάλεις μέχρι και καφετιέρα και εκείνο το φορητό ψυγειάκι για τα αναψυκτικά που είχα ποστάρει πριν λίγο καιρό...

Ειλικρινά πιστεύεις οτι είναι 550W το Qtec??

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα διαβαζοντας τα επομενα ποστ που ακολουθησαν μετα το τελευταιο μου θα μιλησω ως Πλανηταρχης:

"Στα PSU αλλα και στις γυναικες μην κανετε τσιγγουνιες".... :040: :040: :040:

To κοστος ανεβαινει αναλογα με το κομματι που περνεις (με επιασες ΨΨΨπαθη LOL)... :116:

Τωρα το γεγονος οτι εισαι κ****φαρδος με το Qtec δεν ξερω δεν απαντω επεσες σε περιπτωση επεσες σε κατι αλλο τεσπα I do not know.....:D:D

Το φθηνο το κρεας λεει μια παροιμια το τρωνε οι σκυλοι......... :116:

Αυτη ειναι η γνωμη μου aspirin αποφασισε!

Δεν επηρεαζω κανεναν δεν κρινω τις αποφασεις του καθενος προς Θεου απλα παρεθεσα ξανα τις αποψεις μου....:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κραταω μονο την πρωτη φραση!!ΠΑραδεχεστε λοιπον οτι εχει πουλησει αρκετα.Αρα δεν ειναι και τοσο μαπα οσο το παρουσιαζουν μερικοι, αφου το εχει παρει τοσος κοσμος.

Ναι, το πήραν πολλοί. Αλλά πόσοι το κράτησαν???? Το ίδιο το thread αυτό αφορά την αντικατάστασή του!

Μάλλον εσύ και ο Greek είστε οι μόνοι που το κράτησαν (ποσοστό μάλλον πενιχρό...)

Επίσης, ξέρεις πόσος κόσμος πήρε Celeron? Αυτό δεν το κάνει καλό επεξεργαστή!!

Link to comment
Share on other sites

το χαιρεσαι εεεε? τωρα τι να σου πω επρεπε να ντρεπεσε (λολ) !!! και ηταν και ωραιος 2400 ετσι για πλακα !

Σωστα σαν ΨΨΨπαθης επρεπε να ντρεπομαι αλλα σαν AMDας πρεπει να χαιρομαι που καηκε αντιπαλο κομματι.....

Αχ ποσο θα χαρω αν καει του προδοτη =ThorLite ο αναθετισμενος Ρ4 που εχει... :092: :099: :019:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το πήραν πολλοί. Αλλά πόσοι το κράτησαν???? Το ίδιο το thread αυτό αφορά την αντικατάστασή του!

Μάλλον εσύ και ο Greek είστε οι μόνοι που το κράτησαν (ποσοστό μάλλον πενιχρό...)

Επίσης, ξέρεις πόσος κόσμος πήρε Celeron? Αυτό δεν το κάνει καλό επεξεργαστή!!

Φυσικό είναι αφού όλοι το κράζουν..Πρόσεξε στοιχομυθία..

-Πήρα Q-tek

- Και δεν έχει πάρει φωτιά το σπίτι σου ακόμα?? Γρήγορα στον Καιάδα!!!

Τα βλέπουν οι άλλοι και κάνουν το ίδιο.

Τι ίδιο βέβαια φαινόμενο παρατηρείται και αλλού..

-Τι μνημες έχεις?

- Κάτι απλές Νο ΝΑΜΕ

- Και δουλευει ακόμα????Γρήγορα για ΒΗ5...

Και πάει ο άλλος και σκάει 200 250 ευρώ για μνήμες ώστε να μπορεί να έχει 2-5% άυξηση .Χώρια που αρχίζουν τα προβλήματα. Οι δικές σου π΄νε χαλαρά 200 οι δικές μου κολλάνε στα 198 , δεν είναι καλές ,μου έπεσε μουφα κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, εμένα προχτές μου έκαψε την abit NF7-S και ακόμα τεστάρω τις μνήμες να δω αν πάθανε τίποτα... και δεν είμαι ο μόνος που το έχει πάθει αυτό...

από εκεί και πέρα ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του...

Link to comment
Share on other sites

Tωρα μονο απο το βαρος του qtec καταλαβαινει κανεις οτι δεν προκειται για 550W τροφοδοτικο υπαρχουν και 450W τροφοδοτικα που ειναι λιγο ποιο no-name και ποιο οικονομικα αρα παιρνεις 5-6 και εχεις 2ΚW και κανεις φουρνο στο tower μην ακουω υπερβολες.Ποσοι πιστευουν οτι τα stereo στις λαικες ειναι 1000W που γραφουν πανω?

Στη ντουλαπα εχω ενα no-name 350W και ενα Herolchi 350W το no-name ειναι ζητημα 400gr και το Herolchi παει σχεδον 2 κιλα το βαρος ειναι μια καλη ενδειξη ποιοτητας μεγαλυτεροι μετασχηματιστες,ποιο βαριες ψυκτρες για τα μεγαλυτερης ισχυος ηλεκτρονικων κτλ.......

Link to comment
Share on other sites

-Που σαι παιδί , πιάσε 2 κιλά PSU.

-Είναι 2300 να τα αφήσω?

Τα κιλά δεν είναι ενεικτικό πάντα της ποιότητας.

Αν τα πάντα είναι χάλκινα μεσα στο Q-teq αντι για ατσάλι ειναι καλύτερο άσχετα αν είναι πιο ελαφρύ. Βέββαια δεν λέω ότι έτσι είναι αλλά μην το βάζεται κριτήριο........

Link to comment
Share on other sites

Hμουν σαφης γιατι ενα PSU ειναι καλυτερο αν ειναι βαρυτερο εχει μεσα μεγαλυτερους μετασχηματιστες/μεγαλυτερης ισχυος και που ειναι φυσικα αρκετα ποιο βαρυτεροι και φτιαχνονται με συγκεκριμενα υλικα......

Τωρα γιατι να τσιγγουνευτεις 50 euro δεν το καταλαβαινω να ελεγα οτι τα PSU τα αλλαζουμε και καθε μερα το Tagan ειναι μεχρι και BTX συμβατο........

Link to comment
Share on other sites

και εγω πηρα το q-tec 500watt και μου φαινεται μια χαρα!ξερω οτι δεν ειναι καλο σαν τα ενερμαχ αλλα δεν ειναι και αχρηστο!για τα λεφτα του ειναι καλο!δεν μου εχει καψει τιποτα + το οτι εχω κανει και απολυτα σταθερο οβερκλοκ!βεβαια οι τασεις που δινει ειναι αισχος αλλα για τα 36ε που κανει καλεσ ειναι!πριν απο αυτο ειχα ενα innovator 350watt και για το μονο που το αλλαξα ειναι οτι δεν μου εφταναν τα watt για τις συσκευες που ειχα!εν ολιγης δεν καταλαβαινω το τοσο μεγαλο μισος για τα q-tec!και παλι λεω πως δεν συγκρινονται με τα ενερμαχ και τα κορυφαια τις αγορας απλα ειναι καλα για τα λεφτα τους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.