Jump to content



q-tec 500W...


anhelito

Recommended Posts

Σήμερα όπως έπαιζα.......με το υπολογιστή μου!!! μου τραβάει μια επνεκκίνηση κ τα είδα όλα(καλά πολύ τραγικά τα λέω!). Από τροφοδοτικό έχω το innovator 400W από πλαίσιο. Βασικά επειδή το ταμείον είναι μείον, λέω να πάρω το q-tec 500W. Είναι αθόρυβο? Θα είναι καλύτερο από αυτό που έχω τώρα????/ Ξέρω πώς τα q-tec δεν είναι κ ότι καλύτερο αλλά είναι καλύτερο από αυτό που έχω έτσι?????

Για πείτε μου τη γνώμη σας σήμερα για να το παραγγείλω το βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Παρε κανενα αλλλο της προκοπης δωσε καποια ευρω παραπανω γιατι αν σου βγει μουφα κι ενα των 40Ε θα δωσεις αλλα 50Ε μετα για δευτερο αρα 90Ε συνολο οποτε με 130Ε περιπου εισαι σε ενα ποιοτικο (Enermax)

Link to comment
Share on other sites

αιτημα προς τους admins !!! Παρακαλω να συμπεριλαβετε την ονομασια Q-tec στις απογορευμενες φρασεις παρακαλω .

Sorry αλλα οπως ειπαν και οι προηγουμενοι απλα ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ καλυτερο ειναι ενα μπλε ματακι για την τυχη . Σου μιλαω εκ πειρας κανε υπομονη και παρε ενα βαρβατο .

Οχι οτι ετσι εισαι 100% καλυμμενος απλα με καποιο antec , tagan enermax , εισαι σε μεγαλυτερο βαθμο προστατευμενος , σπανιο πραγμα να ακουσεις παραπονα απο τετοια τροφοδοτικα

Link to comment
Share on other sites

Παρε κανενα αλλλο της προκοπης δωσε καποια ευρω παραπανω γιατι αν σου βγει μουφα κι ενα των 40Ε θα δωσεις αλλα 50Ε μετα για δευτερο αρα 90Ε συνολο οποτε με 130Ε περιπου εισαι σε ενα ποιοτικο (Enermax)

κ καλα να καει το q-tec,απλα αυτα συνηθιζουν να περνουν κ κατι μαζι τους,μια καρτα,μια mobo,μια cpu :072:

Link to comment
Share on other sites

Eγω τα εχω πει κι αλλες φορες αλλα μερικοι δεν ακουτε θεωρειτε οτι παραπαει να δωσεις 130Ε για ενα τροφοδοτικο το οποιο θα σε συντροφεψει για καιρο το συστημα σου........

Απο την αλλη μερια χαρηκα που σου καηκε ο Celeron γιατι ηταν Ιντελ..... :116: :116:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σας οφείλω ένα πολύ μεγάλο συγνώμη που μου πέρασε από το μυαλό μου το q-tec loool

Το φορτον βασικά μου πέφτει πολύ ακριβό για την ώρα. Έλεγα για κάτι πιό ποιότικό από το τροφοδοτικό που έχω τώρα. Αλλά τώρα που δεν έχω γκόμενα(χώρισα) ίσως μαζέψω χρήματα για ένα ποιότικό τροφοδοτικό. Ελπίζω να αντέξει η asus μου+μην ψοφήσει από τροφοδοτικό.

Ευχαριστώ όλους.

Link to comment
Share on other sites

To Πλαίσιο δεν έχει νομίζω Power Innovator. Έχει? Διότι νομίζω μόνο το e-shop έχει από όπου πήρα και το δικό μου των 450W. To οποίο να πω ότι είναι ποιο βαρύ από το Q-Tec το 500άρι, αν κάτι σημαίνει αυτό.

Αν δεν θέλεις να χαλάσεις λεφτά κοίτα το Chieftec των 420W από το Πλαίσιο ή κάποιο HEC. Κάπου στα 60-70€ πρέπει να έχουν.

Link to comment
Share on other sites

το χαιρεσαι εεεε? τωρα τι να σου πω επρεπε να ντρεπεσε (λολ) !!! και ηταν και ωραιος 2400 ετσι για πλακα ! δεν βαριεσαι ηταν ενα Pcακι Που ειχα παρει για λιγο καιρο βεβαια ολο το κοστος ηταν 450 ευρω . Μην ξεφευγουμε ομως το θεμα μας ειναι το q-tec αναθεμα με δεν μπορουσα να εχωνα 40 ευρω ακομα να επερνα τροφοδοτικο και οχι αλκαλικες μπαταριες ...

Εγω ειμαι απο τα ατομα που περνουν οτι τους συμφερει οικονομικα/αποδοτικα

τοτε ηταν καλη αγορα ο celeron 1.8 περισυ ηταν καλη αγορα ο Barton 2800 εαν του χρονου θα ειναι καλη αγορα παλι intel τοτε θα παω Intel . ετσι απλα αλλιως again mother amd

Link to comment
Share on other sites

Πέστα ρε Viper....

Κάνουν βλακιούλες και μετά τα ρίχνουν στο τροφοδοτικό....... Και εγω το έχω 6 μήνες , του έχω ρίξει πάνω ότι έχω και δεν έχω , και δεν έχει καν πτώση τάσης. Μια χαρά είναι για τα λεφτά του.

Ξέρω ξέρω , οι υπόλοιποι που θα με φάτε είστε οι σούπερ ντούπερ οβερκλοκάδες και δεν σας φτάνει το καημένο και γιαυτό το φτύνετε.

Να σας πώ το μυστικό??

Μ/Β!! Πάρτε μια Ι-Will βρείτε την υγειά σας. Κάνει παρα πολύ καλή διαχείρηση στην ενέργεια .

Και κάτι άλλο . 3 φορές ώς τώρα έχω βραχυκυκλώσει εν ψυχρώ τα μολεξ του του τροφοδοτικού όταν έπαιζα με τους ανεμιστήρες και μία ή 2 φορές αυτό που είναι για Ρ4 (κίτρινο μαύρο ). Στην χειρότερη περίπτωση περίμενα μια ώρα για να επανέλθει το σύστημα αλλά δεν έχασα απολύτως τίποτα....

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα εδώ το innovator 400W τα επαιξε που θεωρητικα είναι καλό...

Link to comment
Share on other sites

To Πλαίσιο δεν έχει νομίζω Power Innovator. Έχει?

Δεν έχει PI το Πλαίσιο

To οποίο να πω ότι είναι ποιο βαρύ από το Q-Tec το 500άρι, αν κάτι σημαίνει αυτό.

Αν δεν θέλεις να χαλάσεις λεφτά κοίτα το Chieftec των 420W από το Πλαίσιο ή κάποιο HEC. Κάπου στα 60-70€ πρέπει να έχουν.

Καλά, το mouse μου είναι πιο βαρύ από το Q-tec

Tο Chieftec είναι τρομερό. Και overclocking, και 6 ide devices σηκώνει και με γεμάτες PCI και πολύωρη χρήση....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.