Jump to content



Ψηφιστε την o/ced συχνοτητα του AMD σας...


MrSeanKon

Recommended Posts

Κι αναφερομαι σε συχνοτητες που ειμαστε stable.........

Ενταξει δε θα αναφερουμε τι και πως αλλα οταν λεμε stable να τρεχει καποια προγραμματα ετσι για καμποσες ωρες.......

Εμενα ας πουμε Prime95 δεν τρεχει εδω πανω αλλα ειναι ΨΨΨstable (κανει καθε βραδυ 8ωρο τουλαχιστον συμπιεση)......

Τωρα και με την αλλαγη μητρικης που επικειται τις προσεχεις ημερες παλι στην ιδια κατηγορια θα κινηθει γιατι το Gigabyte δε δινει τοσο Vcore εκτος κι αν ανεβασει πιο ευκολα τον Α64 3200+ ειδωμεν...... :036:

Link to comment
Share on other sites

:077: :077:

Γιατι ρωτας ΨΨΨπαθη?

Φυσικα μεγαλο ρολο παιζει κι η ψυξη του καθενος οπως κι η εποχη το χειμωνα ολοι μας μπορουμε να παμε 50ΜΗz παραπανω τουλαχιστον αν εχουμε τερματισει το Vcore αλλιως και γιατι οχι 100 αν παιρνει κι αλλο ρευμα..... :046:

Link to comment
Share on other sites

Tην max συχνοτητα την βλεπετε στην υπογραφη μου... Παει και λιιιγο παραπανω αλλα τα 2400 μου ειναι αρκετα και νομιζω οτι δεν ταλαιπωρουν ιδιαιτερα τον athlonακο μου...

Link to comment
Share on other sites

Χαχα!!! Σωστος... Παει 2460 (12*205) για πλακα με 1,85V... Αλλα ανεβαινουν οι θερμ. και δεν θελω να τον σακατεψω μωρε... Τον λυπαμαι τον κακομοιρη... Μην μεινει με τη μιση cache...

ΥΓ. Σχετικα με το αβαταρ σου, προτιμω την ξανθια...

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Σχετικα με το αβαταρ σου, προτιμω την ξανθια...

LOL νομιζεις οτι αλλαξα προτιμησεις? :077: :077:

Οχι φυσικα :098: :098:

Ρεπορτοριο ειπα να αλλαξω....... :036:

Αλλα να μην ξεφευγουμε :018: απο τον τιτλο του thread anyway Katsumi RULEZ! :077: :077: :077:

Link to comment
Share on other sites

Toτε να αυξησετε το πληθος των καταχωρησεων........ :028:

Ετσι κι αλλιως λιγοι ειναι αυτοι που κινουνται ανω των 2.7GHz.........

Την κατηγορια κατω των 1.8GHz την εβαλα γιατι μπορει να ψηφισει (αν το θελησει καποιος) κατοχος με παλιο ΤΒ....... :059:

Link to comment
Share on other sites

11x225 στον δικο μου.τρεχει 2 μερες prime,toast spi 16m κλπ.....

α και για οσους δεν το εχουν παρει πρεφα ακομα,amd rulez suckersssssssssssssss!lol

υγ. sean ωραια αυτα τα ψηφισματα που βγαζεις στη φορα καθημερινα....πλακα εχουν.επιασες δουλεια σε καμια στατιστικη εταιρεια?? να βοηθισουμε ρε παιδι...

Link to comment
Share on other sites

LOL τα δημοψηφισματα εχουν σκοπο να βοηθησουν τους απανταχου AMDαδες...... :D:D:D :045: :045:

Κι αυτο γιατι μετα απο καμποσο καιρο που θα εχουμε αλλαξει ολοι μας πλατφορμα θα ξανακανω εκ νεου δημοψηφισμα και θα εχω περισσοτερα στοιχεια οποτε θα τα παραθεσω στα O/c Tools συγκεντρωτικα.... :069:

Link to comment
Share on other sites

Μωρε υπαρχουν κι ατομα κατω απο 1.8 γιγα αλλα δεν εχουν ποσταρει και φυσικα δεν ξερω για ποιους λογους ο σκοπος μας ειναι να αλληλοβοηθουμε κι οχι να κανουμε επιδειξη σε αλλους AMDαδες (αλλο στους Intelαδες μουχαχαχα).......

Link to comment
Share on other sites

2530 11*230 stable για μένα (φωτο)

prime stable όμως στα 11*229 (δεν βρίσκω τη φωτό - είμαι στο celeronλαπτοπ και έχει πάθει ζημιά με αυτα τα νούμερα)

έχω και prime stable στα 9*279 1:1!

σταθερός εκτός prime είμαι σίγουρα και παραπάνω, αλλά δεν έχω προβεί σε τέτοιου είδους δοκιμές ακόμα! ας ψηθεί καλά πρώτα, και βλέπουμε...

post-356-1442173733,5334_thumb.jpg

post-356-1442173733,5653_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μωρε υπαρχουν κι ατομα κατω απο 1.8 γιγα αλλα δεν εχουν ποσταρει και φυσικα δεν ξερω για ποιους λογους ο σκοπος μας ειναι να αλληλοβοηθουμε κι οχι να κανουμε επιδειξη σε αλλους AMDαδες (αλλο στους Intelαδες μουχαχαχα).......

Αυτοί που είναι κάτω από 1,8GHz είναι χρήστες με Thunderbird ή Duron. Ακόμα και ο Palomino 1700+ έπιανε σχετικά άνετα 1.8GHz. Δε πιστεύω να είναι κανείς με Thoroughbred κάτω από 1.8GHz εκτός κι αν το έχει επιλέξει ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.