Jump to content



Ψηφιστε την o/ced συχνοτητα του AMD σας...


MrSeanKon

Recommended Posts

Λοιπον εχουμε εναν AQXEA0331 που με νερο χτυπαει 2,5 με 1,9 και 2600 με 2 βολτ και εχου με και εναν ακομα καλυτερο thoroughbred που χτυπαει 2700-2750 με 2 βολτ(ο αγαπημένος μου) επιτραπεζιοι και οι δυο

Link to comment
Share on other sites

Οντως ο AQXEA0331 ετσι οπως τα λες μια χαρα ειναι εχει πολυ καλο o/ced δεικτη απο τα 2500 ---> 2600 ο O/c Analyzer τι τιμες σου δινει για διαφορες τασεις και συχνοτητες τον εχεις τρεξει να μας αναφερεις αποτελεσματα?

Link to comment
Share on other sites

1.70v@11*200,1.75v@11.5*200 στο 2ο το πριμε δεν ειχε στανταρ ωρα που εβγαζε σφαλμα,ηταν και μεσα καλοκαιριου ομως με 31c το δωματιο(δεν εβαλα a/c επιτηδες να δω τις αντοχες),δυστηχως παραπανω ρευμα δεν μπορω να δωσω λογω μητρικης(στην υπογραφη).εδω και 1 μηνα ειμαι(δες υπογραφη) χαμηλα γιατι δεν αντεχα το cpu fan απο το θορυβο.θελω watercooling...... Για να εχω και τις αποψεις σας,πως το βλεπεται τον Athlon μου (2400+ ξεκλειδωτος) απο τα γραφομενα???

Link to comment
Share on other sites

Ασε Τiga τα Εροχ Power γιατι οσο θυμαμαι τη φραση αυτη με πιανει κολουμπρα.....

MadKiller καλος ειναι ε με το νερο θα πας κοντα στα 2.5 γιγα αρκει να βρεις και το ΦΣΒ που θα βαλεις ωστε να αντεχουν κι εκει οι μνημες σου..

Δεν πανε και παραπανω αυτοι οι επεξεργαστες καπου 2400 - 2500 ειναι τα ορια τους (δε μιλαμε αν βαλεις Prometeia) :077:

Link to comment
Share on other sites

Kατανοητος εχει πολυ καλο δεικτη αλλα ομως πρεπει να του κανεις αναγωγη απο μια εργοστασιακη ταση ή εστω περιπου κοντα στα 1.65 με το αντιστοιχο MSF διοτι ετσι σε εξαπατα καπως (δες τα παραδοξα του δεικτη στο αντιστοιχο FAQ).....:):)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.