Jump to content



Ψηφιστε το PSU σας!


MrSeanKon

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply
Απο τασεις σε full load πως τα παει Στελιο?

Το εχεις μονταρει?

Και τιμη φυσικα αν και με το Enermax καλα ειμαι :077:

Ειναι σταθεροτατο χωρις διακυμανσεις μεταξυ idle και full load . Μονταρισμενη ειναι μονο η 3αρα . Γινεται με παρα πολυ ευκολο τροπο . Αρκει μονο μια παραλληλη αντισταση. Την εχω ανεβασει στα 3.8V λογω ΒΗ6 . Η 12αρα εχει pot και ειναι ρυθμισμενη στα 12.50V .

Link to comment
Share on other sites

Στελιο ρυθμιστικα εχει επανω του?

Δηλαδη να ρυθμιζεις τις τασεις οπως εκανες με το Antec?

Tιμη δε μας ειπες ομως! :)

Ρυθμιστικα δεν εχει εξωτερικα . Εχει εσωτερικα ενα pot για την 3αρα και ενα για την 12αρα και την 5αρα. Της 3αρας ανεβαινει κανονικα μεχρι τα 3.45V περιπου . Οποτε χρειαζεται μια παραλληλη αντισταση οπως ειπα για ανα ανεβει παρα πανω (Voltage divider) . Της 12αρας φτανει ακομη και 13V

Τιμη περιπου στα 170-180 απο οσο θυμαμαι , μαζι με τον ανταπτορα για το EPS to ATX .

Επισης δεν εχει αυτοκολλητο προστασιας εγγυησης :D

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση μονο....Μπορείς να παραλείψεις τελείως τον αντάπτορα?Δηλαδη να κούμπωσεις στη μητρική κατευθείαν το 24-pin BTX καλώδιο έτσι ώστε να περισσεύουν στη μία άκρη τα pin 11, 12, 23 και 24 (τα 4 ακριανά με χρώμα κόκκινο, κίτρινο, μαύρο, πορτοκαλί?????

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση μονο....Μπορείς να παραλείψεις τελείως τον αντάπτορα?Δηλαδη να κούμπωσεις στη μητρική κατευθείαν το 24-pin BTX καλώδιο έτσι ώστε να περισσεύουν στη μία άκρη τα pin 11, 12, 23 και 24 (τα 4 ακριανά με χρώμα κόκκινο, κίτρινο, μαύρο, πορτοκαλί?????

Θεωρητικα δεν υπαρχει προβλημα . Τα εξτρα πινς ειναι απλα 2η γραμμη τροφοδοσιας , η οποια προοριζεται για συγκεκριμενες μητρικες πχ server . Τα 20 δηλαδη πρωτα πινς ειναι ολοιδια και στο EPS και στο ATX.

Πρακτικα ισως να εχεις προβλημα με τιποτα γειτονικα εξαρτηματα οπως πυκνωτες που θα εμποδιζουν το σωστο "κουμπωμα" του καλωδιου πανω στη μητρικη.

To αντιθετο ομως δεν γινεται . Δηλαδη το να απαιτει η μητρικη την υπαρξη 2ης γραμμης και να μην την τροφοδοτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ εχω εδώ και 11 μηνες το Levicom 420W και ειμαι αρχοντας... Μου τη σπαει λιγο ομως τα dB που βγαζει γιατι τα δυο fans που εχει μαλλον δεν ειναι και τα πιο αθορυβα! :( Αν εχετε καμια ιδεα για τον θορυβο αυτον ριχτε την!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να το ανοιξεις και να βαλεις μικροτερες φανες αν δεν ζεσταινεται αλλα μην το παρακανετε ορισμενοι τοσο ευαισθητα αυτια εχετε??? :105: :112:

Μερικους τους ενοχλει κι ο σκληρος δισκος LOL τοτε τι να πω εγω που φυσανε μποφωρ τη μητρικη μου?? :036: :036:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης Forton 550W ψιλομονταρισμένο. Τώρα για το δεύτερο PC επειδή για τήν ώρα έχει ένα του σωρού 270W και επειδή ο Prescot έχει απαιτήσεις μάλλον κλίνω προς ένα OCZ.......................

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.