Jump to content


DFI LANParty UL nF3-250Gb Review!!


Shaman

Recommended Posts

Mε το δίκιο σου να είσαι δύσπιστος εφόσον ήδη την πάτησες με το Booster..Πάντως στο Xtreme πολλοί το θάβουνε..Φαίνεται και απο το thread του Hipro για το Maximizer. Με την πρώτη ευκαιρία τα έχωναν όλοι στην OCZ.

Tώρα για τη DFI το καλύτερο είναι να περιμένουμε να δούμε reviews και να ακούσουμε και τι έχουν να πουν απλοί χρήστες και όχι μόνο αυτοί που έχουν samples..

Πάντως το review του Anandtech τους επαληθεύει. Είδομεν...

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε ...πρίν από αρκετά χρόνια....ένας παλιός overclocker μου είχε πεί...

"ποτέ μην παίρνεις κάτι απόλυτα καινούργιο σε τεχνολογία ή κατασκευή...πάντα να περιμένεις έστω και λίγο την ωρίμανσή του"...βλέπε next revision στα boards και chipset.

Βέβαια επειδή εγώ είχα και έχω το μικρόβιο της "τρέλλας" μέσα μου...σχεδόν ποτέ δεν ακολούθησα τη συμβουλή του....αλλά αυτή εξελίχθηκε σε κανόνα με πολύ υψηλά ποσοστά επιβεβαίωσης τών λεγόμενών του.

Θυμηθείτε την ιστορία ένος πολύ καλού board και chipset.

Πόσα στάδια περάσανε μέχρι να φτάσουμε στο σχεδόν τέλειο Nforce2 ultra 400?

Πόσα στάδια περάσανε μέχρι να φτάσουμε στο σχεδόν τέλειο NF7-S V2.0 ?

...και επί της συγκεκριμένης εταιρίας DFI και τα "παιδιά" του αρχιμηχανικού Oscar Wu...

Σειρά LanParty και Infinity

RevA...RevA+...RevB...RevB V2.0

Λίγη υπομονή λοιπόν και το άμμεσο μέλλον θα δείξει τα αποτελέσματα της νέας τους προσπάθειας.

Το μόνο σίγουρο στην υπόθεση DFI...είναι ότι έχει κάνει ΑΛΜΑΤΑ προόδου.

Link to comment
Share on other sites

Σωστότατος ο Τάσος.

Έλα όμως που περιμένουμε τόσο καιρό για αναβάθμιση σε Α64 και έχουμε βαρέσει δίαλυση...

Ίσως να καταφέρω να αντισταθώ σε αυτόν τον πειρασμό, αλλά στον επόμενο μπαααααα

Link to comment
Share on other sites

βλέπετε πόσο ζορίζουν το ocing τα 2*512 dimms?

έφτασαν 308 σε 1:1 με 1*512, και 270 με 2*512!

Εντάξει, καλά τα πήγε...

Μόνο που με τη Gigabyte με 2*512, έχω 292 ΗΤΤ σε 1:1... και 9*260 στο πολύ χαλαρό αν θέλω, χωρίς να δώσω πουθενά ρεύμα...

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη με ένα dimmάκι...

Και αυτά, χωρίς να έχω ΤΙΣ μνήμες! με ddr/500 είμαι που έχουν την μισή τιμή από αυτές που δοκίμασαν στο review...

Kαι θα περιμένουμε βέβαια και τους χρήστες για εντυπώσεις και αποτελέσματα - από τα reviews πολλοί "καήκανε"... - και εγώ μέσα σ'αυτούς...

Link to comment
Share on other sites

Aμαν ρε billy με αυτές τις παλιοGigabyte!!!! Tsourekia θα μας τα κάνεις! Τι στο καλό έχουν πια αυτές οι μητρικές και σου αρέσεουν τόσο??? Καλή ποιότητα? καλό εξοπλισμό? Ε μη μας πεις οτι κλοκάρουν και καλά γιατί θα τρελαθώ!!!!

:036: :036: :036: :036: :036: :036: :036: :036: :036:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρακολουθώ το thread στο Xtreme εδώ και καιρό, μάλλον δεν πρόκειται για marketing αλλά για πολύ καλό board.

Εμένα αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι οι χρήστες πρότειναν ευκολίες και "κόλπα" που θα ήθελαν απο ένα μ@μ@το board και η DFI απλά τα έβαζε (βλ. 3.3V Vdimm κ.α.)!

Ο χρόνος θα δείξει βέβαια που βρίσκεται η αλήθεια...

και εγω μια απο τα ιδια...μπορει βεβαια η ολη ιστορια να ειναι ενα τρελο ψεμα σμπρωξιματος της dfi αλλα μονο ο χρονος θα το πει....παντος δεν βγηκε κανεις να τους αμφισβητησει ακομα με ντοκουμεντα...ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.