Jump to content



Ποσες ωρες τρεχετε stability programs?


MrSeanKon

Recommended Posts

Λοιπον ανοιξα ενα thread ε ας κανουμε μια δημοσκοπηση να ειναι μαζεμενα........

Την ειχα στο μυαλο μου καμποσες μερες αλλα ειπα να μην την ανεβασω αλλα ηρθε η ωρα.............

Εγω ψηφισα την 10η επιλογη........

Mathematica RULEZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ with A64 POWER! :023: :023:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Eδω οποιος θελει ας αναφερει και τι διαδικασια ελεγχου του συστηματος του δηλαδη ποια προγραμματα χρησιμοποιει κλπ...........

Βασικα σε καθε Vcore/Vdimm κανω τη λεγομενη Χαρτογραφηση (δειτε FAQ) κι οπως ειπα αλλου την τελικη MSF τη βγαζει το Μathematica η οποια διαφερει 1 - 3MHz FSB απο τα 32Μ του SuperPi........

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειδα κανα poll εδω...

Tι πινεις και δε μας το δινεις?? :033: :033:

Sorry αλλα σου εκανε κακο η μεταβαση σε Intel γυρισε στην AMD που λεει κι ο Καρρας ΓΥΡΙΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ............ :023:

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως 4-6 ωρες....παραπανω δεν εχω χρονο να το αφηνω αν και θα μπορουσα το βραδι...αλλα 4-6 ωρες μου αρκουν για να σιγουρευτω οτι θα ειναι stable σε αυτα που κανω συνηθως...

Link to comment
Share on other sites

Πάνω απο 4 μέρες ο 2.4 μου!

Και με τι προγραμμα Kostas??

Διακρινω κι αλλον κολλημενο.........

Φυσικα αφου το συστημα περναει τον σκοπελο = Mathematica ΨΨΨ συμπιεσεις κανει αφοβα για 12+ ωρες κι ανω......... :037: :037:

Link to comment
Share on other sites

2-4 ώρες για μνήμες + cpu. Βασικά δεν θέτω το μηχάνημά μου στο απόλυτο όριο για να το ξεκάνω στα tests. Θα το δοκιμάσω π.χ. στα 201MHz και αν τα βγάλει πέρα θα το δουλέψω στα 200MHz.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως, τρέχω μαζί prime95 και pcmark02(text search test) για να δώ το όριο του fsb. Όταν δώ το όριο το testαρω πανω απο 2-3 μέρες με διάφορα προγραμματα (prime95, cpu burn-in test, memtest, pcmark, 3dmark, hot cpu tester, sandra, sience mark, superpi, pifast, cpu stability test, compiling, seti@home, folding@home, ....)

Αρα ψηφίζω ’νω των 48ωρών.

Κουραστικό και βαρετό αλλα η σταθερότητα πάνω απ όλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Xμ θα ηθελα να σε ρωτησω επ' αυτου..........

Κανεις καιρο συμπιεση βιντεο??

Γιατι οσο κανει αυτη τη δουλεια δουλευει συνεχως ο δισκος και μου φαινεται οτι στο τελος θα ψοφησουν οι σκληροι παρα ο Α_64ΨΨΨ......... :040: :040: :040:

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω καιρο λεει ? Να σου πω ενα γεγονος το πρωτο divx που εβγαλα εκανε συμπιεση περιπου 19 ωρες ηταν σε ενα τρομερο celeron 333a@416 (ηταν το american pie 1 μετα απο 19 ωρες η ταινια δεν ηταν συγχρονισμενη με τον ηχο και τους υποτιτλους και επειδη δεν ηξερα πολλα εσβησα ολη την ταινια)

θελεις να πεις ψιλοδουλευει.... δεν δουλευει φουλ ο δισκος σαν να μεταφερει αρχεια ας πουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλα εσυ θες διαβασμα με τετοιο μηχανημα πηγες να κανεις συμπιεση εδω εγω εχω βγαλει την ιλαρα με τον συγχρονο Α64 τεσπα εχεις δικιο οτι υπολειτουργει ο σκληρος αλλα δεν παυει να κανει γκρ γκρ να δουμε ποσο θα αντεξουν αν κι εχω δυο και φυσικα τα διπλοαντιγραφω τα ΨΨΨ.........

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα ξανά μιας και ανεβάζω μόνο cpu toast για 10΄΄=χμμμ ίσως να αντέξει

>30΄΄=για δες που μάλλον τα καταφέραμε

>5λεπτά - χαλαρά

>20λεπτά= glass(τζάμι!)

Ρε παιδιά πώς μπορείτε να έχετε uptime χωρίς restart >7 μέρες?Δεν κάνετε τίποτα άλλο σ'αυτά τα μηχανήματα?Εγώ που το είχα τώρα 4-5 μέρες είχαν αρχίσει να κολλάνε διάφορα στοιχεία!!!Εννοείται ότι το χρησιμοποιούσα όσο το χρειαζόμουνα έτσι;

Link to comment
Share on other sites

παντα ups σε stability test και παντα 16 ωρες και βαλε

ξεκιναω με ενα super pi 1μβυτε και ανεβαζω μεχρι να κλαταρει μεσα απο windows

ρεβοοτ και αλλαγη απο bios στην τελευταια συχνοτητα πλην 5fsb

prime95 για 8ωρες 1-2 ωρες 3dmark και σανδρα

αν δεν βαριεμαι παλι τα ιδια και για δευτερη φορα ktl

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.