Jump to content



Dual chanel


imaginas

Recommended Posts

Αγόρασα ένα dimm 256 Mb/400 MHz απο το ΠΛΑΙΣΙΟ και τώρα σκέφτομαι να αγοράσω άλλο ένα για να εκμεταλευτώ το dual chanel της μητρικής (Gigabyte GA-7N400L).Τί πρέπει να προσέξω ώστε να δουλεύει χωρίς προβλήματα το dual chanel;Αν πάρω την ίδια μνήμη πρέπει να κοιτάξω κάτι ιδιαίτερο;Υπάρχει διαφορά απο παρτίδα σε παρτίδα;

Link to comment
Share on other sites

ΑΔικος κοπος.....

nforce400 ετσι?Δε θα μπορεσεις να το εκμεταλευτεις ουτε στο ελαχιστο....παρε μονο για να εχεις 512 mb....με το dual δε θα κερδισεις τπτ...(εγω χανω κιολας καπου στα 50-100mb οταν τις εχω σε τετοια διαταξη...)

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι να αγορασεις μνημη μονο γι αυτο μην αγορασεις καν...:)

Αν σε βολευουν τα 256 εχε καλως...Αν οχι παρε ακομη μια 256 και βαλτην οπως θες...(single,dual)το ιδιο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου προσεξε καλα αυτο που θα σου πω:

Εβαλα καποτε στη μητρικη αυτη δυο 400αρες μνημες ειχαν κι ιδιο CL (CL3.0 ηταν) αλλα διαφορετικη μαρκα........

Η μητρικη πηρε μπρος αλλα μετα τα κακαρωσε....... :078:

Προσεξε λοιπον τι θα βαλεις! :112:

Link to comment
Share on other sites

Προχθές έκανα αναβάθμιση BIOS για να "πάρει" τον sempron 2800+.MrSeancon τι εννοείς;Δηλαδή αν δεν πάρω την ίδια μάρκα θα έχω και εγώ πρόβλημα;Είναι γενικό ελάττωμα ή έτυχε μόνο σε εσένα;

Link to comment
Share on other sites

MrSeancon τι εννοείς;Δηλαδή αν δεν πάρω την ίδια μάρκα θα έχω και εγώ πρόβλημα;Είναι γενικό ελάττωμα ή έτυχε μόνο σε εσένα;

Δε μπορω να το γενικευσω αυτο γιατι αυτο μου συνεβη πριν 11 μηνες που ειχα αυτη τη συγκεκριμενη μητρικη αν τωρα εσενα ειναι αλλη εκδοση ισως να μην παιζει αυτη η @@ρια..... :063:

Αλλα για καλο και για κακο προσεξε καλο ειναι "να φυλας τα ρουχα σου ωστε να εχεις τα μισα" λεει ο θυμοσοφος λαος......

Link to comment
Share on other sites

Κόκκινος;Πράσινος;Τί λέτε ρε σεις;Κίτρινος είμαι.ΑΕΚάρα μια ζωή...

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :046: :046: :046: :D:D:D:D:D: :046: :046: :046:

Δεν εννοω αυτο...:D:D

Τι χρωμα ειναι ο Sempron σου:D:D

Link to comment
Share on other sites

αααααααααα πράσινος είναι...έχει μεγάλη σημασία το χρώμα;

Για τους πρασινους Barton λεγανε οτι πηγαιναν καλυτερα εναντι των καφε κι εγω ειχα 4 πρασινους Barton κι ολοι τους περασαν τον καφε 2800+........

Τωρα αν ο κιτρινος σου βγει Κινεζος...... :077: :077:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.