Jump to content



tvtuner και Filmnet


vazelo1442169074

Recommended Posts

Καταρχας πρεπει το chip του tv tuner να ειναι το conexant 878. Κατοπιν πρεπει να βρεις το καταλληλο software, αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα δουλεψει φυσιολογικα... Υπαρχει περιπτωση πχ να μην εχεις ηχο... κτλ κλτ...

Link to comment
Share on other sites

tvtuner? Αν κατάλαβα καλά θέλεις να βλέπεις filmnet.

Ξέρω το cablecrypt. Πολύ καλό. Θεωρητικά υποστηρίζει τα bt848a και bt878. Έχω bt848 και όταν έχω καλό σήμα είναι αστέρι.

Έχω δοκιμάσει και το stealth αλλά δεν έκανε τίποτα.

Έχω δοκιμάσει κι ένα για Λινουξ αλλά τζίφος.

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

χμ... Μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα... Μιλαω για νομιμη κωδικοποιηση! Απλα επειδη θα παρω μαζι τον αποκωδικοποιητη κ tvtuner να ξερω τι μου γινεται κ αν μπορουν να δουλεψουν σωστα με εσωτερικη κεραια.Πανω σ'αυτο που αναφερατε ενας φιλος μου με το cablecrypt εχει καλη εικονα αλλα καθολου ηχο...

Link to comment
Share on other sites

Αδικος κοπος..Πιανει σε μερικους καλα και στους περισσοτερους ειναι αρνητικα....

Ο ηχος δεν αποκωδικοποιείτε ουτε απο καποια τσιπακια που εχουν βγει για τις συσκευες...

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ παίξει μια χαρά με νόμιμο αποκωδικοποιητή. Αρκεί να έχεισ καλό σήμα από την εσωτερική κεραία. Όσο για τη σύνδεση , ο καλύτεροσ τρόπος και ο πιο ποιοτητικός είναι να πάρεις καλώδιο scart ->svideo ώστε να συνδέσεις το scart του καωδικοποιητή στο svideo του tv tuner.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν διάφορες αλλά τι να σου πούμε. Εγώ πήρα μια Philips που είναι για τα μπάζα. Ξάδερφός μου πήρε και αυτός εσωτερική Philips ποιο μικρή κιόλλας και είναι μια χαρά. Ίσως να κυκλόφορούν και μαιμούδες....

Πάντως μια ενδιαφέρουσα ερώτηση σε αυτό το θέμα θα ήταν:

Στις εσωτερικές κεραίες προτιμούμε αυτές που γράφουν π.χ. 36db ή αυτές που γράφουν π.χ. 38db? Πως πάει αυτό? Κοιτάμε να βρούμε αυτή με τα περισσότερα db ή με τα λιγότερα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.