Jump to content



1/1/2005 χωρις pc.....


gbak

Recommended Posts

ωραια ξεκινησε το νεο ετος..... μολις μια μερα που πηρα τις ocz ......ολα μια χαρα στα 3.8 σταθερα και κυριλλε δοκιμασα να ανεβασω το voltage στο cpu στο 1.47 μιας και το χα auto και με temp 45 ιdle το pc δουλευε οκ ...ξαφνικα κατι μυρισε!!! και τον εσβησα αμεσως μπας και γλιτωσω το κακο.....αλλα μαλλον δεν γλιτωσα τιποτα μιας και το pc δεν ξανανοιξε ποτεεε...τι να ναι ρε παιδες??? το tagan να σκασε?? μητρικη?? cpu?? βεβαια μολις ανοιγω το psu το πρασινο led τις mobo αναβει παταω το power on τιποτα dead το pc ...το μονο θετικο ειναι οτι δεν βλεπω τιποτα στην μητρικη οπτικα τουλαχιστον απο καψιμο...εγω υποψιαζομαι psu... τωρα περιμενω ενα κολλητο να ανοιξω τον pc του να κανω καμια τραμπα να δω τι φταιει....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn [Σήμερα, στις 10:17]

Εχει ακουστει οτι τελευταια πολλα tagan σκανε...Για τσεκαρε το τροφοδοτικο σου μπας και την γλυτωσες μονο με αυτο...

Υπομονη φιλε μου και περαστικα.

ναι φιλε το χω ακουσει και γω....μακαρι μιας και ειναι εγγυηση ακομα

Link to comment
Share on other sites

Χμμ:hmm: ενδιεφερον...

Κατι τετοιο επαθα και γω πριν λιγες μερες...εδινε σημα στην mobo αλλα δεν ανοιγε!Ε ο mobilakos:rip:

Ελπιζω για σενα να μην ειναι psu αν και με αυτο που επαθα το μυαλο μου παει στο cpu σου...

Καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan [Σήμερα, στις 11:50]

Χμμ:hmm: ενδιεφερον...

Κατι τετοιο επαθα και γω πριν λιγες μερες...εδινε σημα στην mobo αλλα δεν ανοιγε!Ε ο mobilakos:rip:

Ελπιζω για σενα να μην ειναι psu αν και με αυτο που επαθα το μυαλο μου παει στο cpu σου...

Καλη τυχη!

λεςς εεε??? και να μυρισε ετσι ο prescott??? ωρε ψησιμο προτωχρονιατικαα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω,το οτι μυρισε μπορω να πω οτι μπορει να σε καθησυχασει οτι ειναι καμενο το τροφοδοτικο...απλα δεν ειναι σιγουρο!

Για μυρισε το τροφοδοτικο μηπως καταλαβεις τπτ.;)

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω πιστευω πως ειναι το τροφοδοτικο.

Μου φαινεται δυσκολο να μην αντεξαν mobo και cpu.

Tην δικη μου την ριχνω και 1,550V και δεν καταλαβαινει τιποτα.

Βρες κανενα αλλο τροφοδοτικο και δοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε νε δεις φιλε μου..απο ολα μεσα στο κουτι δεν μυριζει τιποτα τα εβγαλα ολα cpu,ram,heatsink της μητρικης ολα καλα ..αλλα το μονο που ξερω ειναι οτι ο cpu δεν μυριζει σε τετοια περιπτωση... βεβαια μυρισα και το τροφοδοτικο και απο τι φαινεται μαλλον αυτο την εκανε την δουλειαα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist22 [Σήμερα, στις 12:25]

Kαι γω πιστευω πως ειναι το τροφοδοτικο.

Μου φαινεται δυσκολο να μην αντεξαν mobo και cpu.

Tην δικη μου την ριχνω και 1,550V και δεν καταλαβαινει τιποτα.

Βρες κανενα αλλο τροφοδοτικο και δοκιμασε

ε ναι και αμα σκεφτεις απο τασεις στον cpu τον ειχα auto μεχρι τα @3.6 και μετα τον ανεβασα στα 1,47v που δεν ειναι και τιποτα τρομερο...αλλα μου κανει εντυπωση 4μηνων ειναι το tagan και να σκασε!!! ωραια ποιοτητα...
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το Tagan 480. Αλλά ατυχηματα παντα υπαρχουν.

Τι να πω και γω με το Q-TEC 550.Τρεμω οταν ανεβαζω ταση.

Να δουμε ποτε θα το πει το ποιημα του.

Link to comment
Share on other sites

βεβαια το μονο λαθος που μπορει να χω κανει ...εαν ειναι το τροφοδοτικο τελικα ..ειναι οτι ειχα στριμωξει ολα τα καλωδια μεσα στην θηκη που εχει το stacker για το τροφοδοτικο με αποτελεσμα ισως να μην αεριζεται σωστα και να προκαλεσε αυτην την ζημιαα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να ειμαι και λιγακι off topic οι μνημες ocz γεκικα λενε η συνινιστωνται μονο για o/c

και ουσιαστικα ειναι σπαταλη χρηματων αν δεν πας προς τα εκει ??????????????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn [Σήμερα, στις 10:17]

Εχει ακουστει οτι τελευταια πολλα tagan σκανε...Για τσεκαρε το τροφοδοτικο σου μπας και την γλυτωσες μονο με αυτο...

Υπομονη φιλε μου και περαστικα.

Και ετοιμαζόμουν για Tagan....τι να πω.....Περαστικά gbak!!Το δοκίμασες να δουλέψει με άλλο psu εντέλη;;...εγώ πάντως νομίζω οτι για να φέρνει ρεύμα σημαίνει οτι η μητρική τα έχει φάει τα ψωμιά της(γνώμη μου),το λέω γιατί έχω δει και παρόμοια.....:hmm: :hmm: :hmm:

Link to comment
Share on other sites

παιδες τελικα το tagan την εκανε την δουλεια καλα το μυριστηκα....το δοκιμασα σε αλλο mobo και τιποτα νεκρο.. οπως ειναι rma στο e-shop .τελικα μουφα μας βγηκε το tagan και ηταν και 3 μηνων...thanks για την βοηθεια:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kIlGoRi [Σήμερα, στις 15:14]

παιδια μπορει να ειμαι και λιγακι off topic οι μνημες ocz γεκικα λενε η συνινιστωνται μονο για o/c

και ουσιαστικα ειναι σπαταλη χρηματων αν δεν πας προς τα εκει ??????????????

ειναι πολυ καλες μνημες για ενα πολυ καλο συστημα....δεν ειναι μονο για o/c..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οι τελευταιες παρτιδες τον TAGAN εχουν βγει ψιλομουφες ? Τουλαχιστον οι πρωτες φουρνιες που φαγωθηκαν ολοι να αγορασουν δεν φαινεται να ειχαν καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.