Jump to content



1/1/2005 χωρις pc.....


gbak

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από pro [Σήμερα, στις 10:50]

Δε νομίζω να σε χαλάσει αν ξαναπάρεις το ίδιο. 3 χρόνια εγγύηση έχει!

να σου πω την αληθεια την φοβαμαι την φαση η αγορα εγινε στις 06/10/04 το τροφοδοτικο ηταν καινουργιο και ξερεις τωρα δεν ειναι τιποτα ενταξει καλυπτεσαι απο εγγυηση αλλα το ξενερωμα ειναι αντε τρεξε στο χαλανδρι συμπληρωσε φορμα rma ξερεις τα γνωστα...ας ελπισουμε το δευτερο να ναι ενταξει και να μην μπλεξουμε παλι..βεβαια ενταξει συμβαινουν αυταα...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή είναι πολύ οριακά ρυθμισμένο το air flow των ανεμιστήρων η οποιαδήποτε ανωμαλία στη ροή αέρα να τα επηρεάζει.

Πάντως στείλε το RMA και σε λίγο καιρό αν δε σε ικανοποιεί πάρε κάτι άλλο.

Δε νομίζω να στείλεις πίσω το tagan και το e-shop να δεχτεί να σου στείλει κάτι άλλο τόσο εύκολα (δε το έχω δοκιμάσει για να πω την αλήθεια)

Εγώ πάντως έχω το Tagan 480 εδώ και 7 μήνες. Είχα μερικούς φόβους με την υπερθέρμανση αλλά τους αντιμετώπισα.

Κατά τα άλλα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aristos87 [Σήμερα, στις 21:23]

Γιατί να μην ξαναπάρει ένα tagan????? Το πόστ σου δημιουργεί προβληματισμούς :hmm::unsure:

Γιατι εχει το μεγαλυτερο αριθμο rma που εχω δει... ειδικα η δευτερη εκδοση...τι να πω?

Ρε παρε Enermax!:D

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει περιπτωση να το στειλω rma ... αυριο κιολας θα παω απο κει....και θα κοιταξω αν παιζει και τιποτα αλλο ...γιατι στην τελικη εδωσα καποια φραγκα παραπανω για ποιοτητα και τελικα μας αφησε στους δυο μηνες λειτουργιας χωρις pc για 3 μερες απαραδεκτο....οταν το chieftek του πλαισιου με την μιση αξια με εβγαλε μια χαρα για δυο χρονια με κανενα προβλημα...και απορω αν εχει τοσα rma γιατι δεν το αποσυρουν να μην μας ταλαιπωρουν κιολας...

Link to comment
Share on other sites

τελικα την mobo εψησα !!! πρωτοχρονιατικα....την πηγα rma plaisio και κατα τυχη μου την αντικατεστησαν με την ASUS P4C800-E DELUXE οποτε μια χαρα ολαα βγηkα κερδισμενος και 50euro :happy2: οσο αναφορα to tagan ειναι οκ ....τσαμπα το θαψιμο!! ρε γμτ

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε και το τροφοδοτικο. Μαλλον αυτο ηταν η αιτια για το καψιμο της μητρικης. Διοτι οι τασεις που σου δινει το motherboard να επιλεξεις για overclocking δεν ειναι δυνατον να ψησουν την μητρικη σου.

Link to comment
Share on other sites

Δες από το bios και από το monitoring πρόγραμμα της μητρικής σου τις τάσεις που δίνει το tagan σου εν ηρεμία και σε πλήρες φορτίο.

Αν δεις μεγάλες ανωμαλίες άλλαξε το

Μου φαίνεται λίγο κουλό να φταίει το συγκεκριμένο τροφοδοτικό για τη μητρική σου γιατί είναι υποδειγματικό στον τομέα ασφάλεια στις υπερτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.